Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, simcold napisał:

Ma ktoś moduł do Magiska żeby włączyć głośniki stereo? Albo wgl jakieś inne ciekawe moduły do Mi9

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Nikt nie ma. Stereo słabo działa w tym modelu, za cichy jest górny głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2019 o 14:37, simcold napisał:

Słaby aparat w mi5? GCam robi robotę w mi5 nawet lepiej niż w mi6. Mam paręnaście zdjęć w ramkach w dużym formacie właśnie z mi5. Często dlatego zdjęcie jest źle bo zawodzi czynnik ludzki a oczekuje że aparat który jest w telefonie zrobi cuda. A to nadal pseudo aparat do zdjęć typowo amatorskich.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Sorry, powinienem doprecyzować - słaby w moim odczuciu, słaby w porównaniu do np. Galaxy S9 czy Huawei P20.
I tak, używam GCam. Nadal twierdzę, że DLA MNIE aparat w Mi 5 jest słaby.
Mam świadomość, że porównuję telefon z... którego roku właściwie? 2015? 2016? ze sprzętami z roku 2018.
Dlatego właśnie szukam zamiennika, bo gdyby nie aparat, to pewnie nadal bym użytkował Mi 5.

Sądzę też, że pewnie z 80% ludzi, gdybym go teraz przekazał, zupełnie by nie przeszkadzała jakość zdjęć z piątki.
Mi przeszkadza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, raven66 napisał:

Sorry, powinienem doprecyzować - słaby w moim odczuciu, słaby w porównaniu do np. Galaxy S9 czy Huawei P20.
I tak, używam GCam. Nadal twierdzę, że DLA MNIE aparat w Mi 5 jest słaby.
Mam świadomość, że porównuję telefon z... którego roku właściwie? 2015? 2016? ze sprzętami z roku 2018.
Dlatego właśnie szukam zamiennika, bo gdyby nie aparat, to pewnie nadal bym użytkował Mi 5.

Sądzę też, że pewnie z 80% ludzi, gdybym go teraz przekazał, zupełnie by nie przeszkadzała jakość zdjęć z piątki.
Mi przeszkadza.

Ja bym czekał na Mixa. Mi 9 to póki co cofka w kwestii aparatu z Mi 8. Może softem poprawią, ale jednak OIS nie dodadzą, więc wciąż będzie odstawał (najbardziej nocą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, simcold napisał:

Większośc ludzi będzie bardzo zadowolona z możliwości aparatu w Mi9. Szczególnie jeżeli go porównasz do średniaka. Bo sorry porównujmy może urządzenia względem ceny.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Przecież Mi8 jest tańszy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież porównuję, Mi 8 i Mi 9 to ta sama cena mniej więcej, a nawet Mi 9 jest droższy, mimo to gorszy. 

Zresztą jak już się czepiasz, to S9 kupisz za 2k spokojnie nowego, a też ma lepszy aparat. Tylko nie wyskakuj że starszy procesor i bateria gorsza - rozmawiamy o aparatach nie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież porównuję, Mi 8 i Mi 9 to ta sama cena mniej więcej, a nawet Mi 9 jest droższy, mimo to gorszy. 
Zresztą jak już się czepiasz, to S9 kupisz za 2k spokojnie nowego, a też ma lepszy aparat. Tylko nie wyskakuj że starszy procesor i bateria gorsza - rozmawiamy o aparatach nie?
Widzę że na siłę porównujesz go do flagowcow. Więc jak już tak chcesz to porównaj do S10 bo to flagowiec z tego roku tak jak mi9. Za jednego S10 masz 2x mi6 i jeszcze na dobre piwko zostanie. Więc dlatego tak jak pisałem. Mi9 powinno się przede wszystkim porównywać w kryteriach cenowych ale modele z 2019 roku.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, simcold napisał:

Widzę że na siłę porównujesz go do flagowcow. Więc jak już tak chcesz to porównaj do S10 bo to flagowiec z tego roku tak jak mi9. Za jednego S10 masz 2x mi6 i jeszcze na dobre piwko zostanie. Więc dlatego tak jak pisałem. Mi9 powinno się przede wszystkim porównywać w kryteriach cenowych ale modele z 2019 roku.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

No tak, skoro argument ceny został obalony to teraz wrzucamy kryterium rocznika... Kończ waść ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na siłę porównujesz go do flagowcow. Więc jak już tak chcesz to porównaj do S10 bo to flagowiec z tego roku tak jak mi9. Za jednego S10 masz 2x mi6 i jeszcze na dobre piwko zostanie. Więc dlatego tak jak pisałem. Mi9 powinno się przede wszystkim porównywać w kryteriach cenowych ale modele z 2019 roku.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Xiaomi ma tańszego flagowca - życie. Nie oznacza to jednak, że masz go porównywać że średniakami konkurencji w tej samej cenie. Zresztą, przytaczany Mi8 jest w tej samej cenie i wypada lepiej :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, skoro argument ceny został obalony to teraz wrzucamy kryterium rocznika... Kończ waść  
Ja bym porównywał do ceny i modelowo rocznika. Ale każdy porównuje do czego lubi. Wiadomo hujwej p30 będzie lepszy ale 2 razy droższy. S10 może tez. Wszystko zależy na co kogo stać i co komu się tak naprawdę podoba. Ja xiaomi kupuje przedwszystkim ze względu na system.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nocne są przereklamowane default_icon_e_wink.gif bo tak naprawdę to ile razy robi się widoczek w nocy. Zaś do zdjęć ruchomych w trudnych warunkach oświetleniowych, żaden smartfon się nie nadaje, do tego potrzeba dużego szkła... Nie zmienia to faktu, że Mi 9 zdecydowanie ustępuje pod tym względem, aczkolwiek na tabletowo można było się troszkę zdziwić

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości zdjęć, da się zrobić świetne zdjęcia w nocy, polecam przeglądnąć sample userów na xda. 

Ja przy słabym oświetleniu (mieszkanie przy zasłoniętych roletach w dzień) niestety idę w manual, bo automat nie daje rady - bardzooo podbija iso.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy soft 9.3.28 i doszło ukrywanie wcięcia dla poszczególnych aplikacji, zabezpieczenia Google z kwietnia, w aparacie doszły dynamiczne zdjęcia, Gpay działa bez żadnych kombinacji, można wybierać czy przyciskami regulować głośność multimediów czy dzwonka, pojawiła się pełna konfiguracja przycisku SI (można konfigurować już krótkie przyciśnięcie i na stałe wyłączać asystenta).

Bardzo dużo dobrych zmian :)

 

Edytowane przez sp4ubw
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, galakty napisał:

Ja bym czekał na Mixa. Mi 9 to póki co cofka w kwestii aparatu z Mi 8. Może softem poprawią, ale jednak OIS nie dodadzą, więc wciąż będzie odstawał (najbardziej nocą).

Mi 8 mi się nie podoba wizualnie z tych koszmarnym wycięciem. Zastanawiałem się nad Mi Mix 2S ewentualnie... Lepszy będzie miał aparat niż Mi 9? Bo Mix 3 nie podoba mi się z odsuwanym aparatem.

Reasumując - lepszy aparat będzie w Mi Mix 2S czy Mi 9? Jak wyżej - dla mnie ze względów osobisto-odczuciowych Mi 8 zdecydowanie NIE, Mix3 też nie.
Trochę się waham, bo jednak niby "na papierze" Mi9 ma wydajniejszy energetycznie procesor no i jak by nie patrzeć, gradientowy niebieski jest obłędny...

Który byście wybrali z tych dwóch, traktując jednak priorytetowo kwestie zdjęć? (pytam "realnych" użytkowników, bo recenzje, sample i review czytałem dla obu).

Edytowane przez raven66
pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jeśli chodzi o aparat to brałbym Mixa 2s. Ale nie wiem czy za 3 miesiące Xiaomi nie poprawi na tyle Mi 9, że będzie równa lub lepsza. Niestety to loteria... Wątpię że będzie lepszy z powodu braku OIS. 

Jeśli priorytetem jest TYLKO aparat, to Mix 2s, ale jeśli aparat ma być po prostu dobry i nie będzie Cię bolało że odstaje wieczorem/nocą, to bierz Mi 9 - jednak procesor i OLED robi swoje. Obejrzyj sobie porównania aparatów Mixa/Mi8 z Mi9 i sam zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, galakty napisał:

W tej chwili jeśli chodzi o aparat to brałbym Mixa 2s. Ale nie wiem czy za 3 miesiące Xiaomi nie poprawi na tyle Mi 9, że będzie równa lub lepsza. Niestety to loteria... Wątpię że będzie lepszy z powodu braku OIS. 

Jeśli priorytetem jest TYLKO aparat, to Mix 2s, ale jeśli aparat ma być po prostu dobry i nie będzie Cię bolało że odstaje wieczorem/nocą, to bierz Mi 9 - jednak procesor i OLED robi swoje. Obejrzyj sobie porównania aparatów Mixa/Mi8 z Mi9 i sam zdecyduj.

Priorytetem jest dla mnie aparat. OIS mnie przekonuje, Mix mi wizualnie się podoba. OLED nie robi mi jakiejś różnicy, przeboleję jakoś słabszy procek i 2x mniej pamięci - nadal będzie to dla mnie przeskok z Mi 5. No i cena o 500 zł niższa też robi różnicę (z PL firmy z FV).  (https://www.morele.net/smartfon-xiaomi-mix-2s-6-64gb-bialy-4141034/)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, raven66 napisał:

Priorytetem jest dla mnie aparat. OIS mnie przekonuje, Mix mi wizualnie się podoba. OLED nie robi mi jakiejś różnicy, przeboleję jakoś słabszy procek i 2x mniej pamięci - nadal będzie to dla mnie przeskok z Mi 5. No i cena o 500 zł niższa też robi różnicę (z PL firmy z FV).  (https://www.morele.net/smartfon-xiaomi-mix-2s-6-64gb-bialy-4141034/)   

To w sumie sam sobie odpowiedziałeś ;) W twoim przypadku faktycznie lepiej wypadnie Mix 2s. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem ;)

PS. jeszcze pytanie, w sumie odnośnie każdego modelu, bo i Mi 9 i Mix 2S mają ładowanie indukcyjne.
Ma ktoś sprawdzoną, niedrogą (nie musi być mocna i szybka) ładowarkę bezprzewodową i uchwyt z ładowaniem indykcyjnym do samochodu?

Z Polski (nie z Chin), sklep wystawiający FV.

Edytowane przez raven66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raven66 a ja brałbym MI9 :) Ze względu na zdjęcia właśnie. Brak OIS ale co z tego jak zdjęcia ostre? Nie bardzo Gcam w nocy bo nieostre, no to co? I tak w dzień działa i idealne :) Za to masz więcej trybów, trzy ogniskowe, portrety w szerokim trybie, dynamiczne zdjęcia, 48MP, makro, śledzenie obiektu, bardzo fajnei działające FHD 60fps w filmach, filmy 4k przednią kamerką.

Takie tam pierdoły, ale są.

Oczywiście to tylko mój wybór :)

Pytasz o ładowanie indukcyjne, tez masz 20W vs 7.5W. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sp4ubw napisał:

Ten Redm Note 7 nie jest taki głupi. Rozważam dokupienie jako zapasowy :) 

W sumie to poza SoC i nieco okrojonym softem aparatu i brakiem OLED nie widzę różnic :D 

Odnośnie zdjęć. Owszem, są ostre, ale rozpiętość tonalna jest gorsza moim zdaniem, co jest dziwne skoro Mi 9 ma większy sensor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@simcold

Najlepsze ułożenie...

Źle...

Najbardziej ergonomiczne. Tym bardziej, że siołmi w idealnym miejscu te czytniki ustawia... I nie jęczcie proszę o "uchwytach samochodowych".... Mam, używam, zero stresu... Odblokowanie dziobem też działa, jak ręki nie chce mi się wyciągnąć.... 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...