Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, kamilo napisał:

image.thumb.png.eb1073a88eff88893a98860235f96ce1.png
jest mowa o 6/64 chyba :p

z email jak wchodzisz na stronę www, była tylko wersja czarna i niebieska 6/128. Odpisali w tytule o wersji 6/64 to prawda. Przekierowanie jest na ten produkt https://www.x-kom.pl/p/482334-smartfon-telefon-xiaomi-mi-9-6-128gb-ocean-blue.html  

Teraz się pojawiła wersja 6/64 w dwóch kolorach i mamy komplet. Rano jeszcze nie było jeszcze wyboru. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałem na czacie z X-kom (chwilę po 8:00)... i "niestety" wyszło na to, że dopiero od Xiaomi/dystrybutora wyślą dziś, u nich na magazynie będzie (dystrybuowane) 27 marca, a w sklepach 28 marca.

Pytałem o wersję 6/128, ale pan Marcin (konsultant), odpisywał odnośnie wszystkich.

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla jaj znów ich o to samo pytalem. Zawsze była odpowiedz, że dostawa 27, a dziś taka apropo niebieskiego 6/128. Pytałem właśnie czy 27 zaczną wysyłać 

Screenshot_2019-03-25-11-11-59-958_com.android.chrome.png

Jeśli chodzi o mi store to takie info się pojawiło na wykopie 

Screenshot_2019-03-25-11-36-44-737_io.github.feelfreelinux.wykopmobilny.png

Edytowane przez stereo0
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi czy w tym kontenerze przypłynęły też inne wersje niż czarna ;-) Po premierze wszędzie była informacja, że od 25.03 będą tylko czarne, a pozostałe "wkrótce".

x-kom pozwalał na zamówienia, z informacją, że dostawa od 27.03, później zmienili na komunikat, że liczba sztuk jest ograniczona i wyłączyli możliwość zamawiania, a dzisiaj ponownie przywrócili możliwość składania zamówień.

Kilka dni nie robi mi różnicy. Nie chciałbym tylko żeby teraz się okazało, że wersja niebieska dotrze za kilka tygodni.

Edytowane przez Razor65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przezroczyste etui to chyba najgorsze jakie istnieją. Telefon w tym nie wygląda dobrze, widać syf, który się zbiera, ciemnieje w kontakice z dłońmi i po jakimś czasie wygląda tragicznie.

Chyba, ze to z twardego tworzywa, to wtedy tylko syf widać i palce. 

Jakby nie patrzeć to najgorsze opcje etui.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przezroczyste etui to chyba najgorsze jakie istnieją. Telefon w tym nie wygląda dobrze, widać syf, który się zbiera, ciemnieje w kontakice z dłońmi i po jakimś czasie wygląda tragicznie.
Chyba, ze to z twardego tworzywa, to wtedy tylko syf widać i palce. 
Jakby nie patrzeć to najgorsze opcje etui.
Tylko wiesz, nie mylmy przezroczystego etui z bezbarwnym etui. Xiaomi dodaje przezroczyste, ale nie bezbarwne (przynajmniej takie mi do Note 5 dorzucili) i moim zdaniem wygląda ono naprawdę dobrze :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji piano black jest przyciemniane, w innych wersjach kolorystycznych bezbarwne. Takie czy takie to i tak kiepskie. Palcuje się, przyciski ciężko wcisnąć, nie trzyma się dobrze, obiektywy wystają ponad nie. Takie etui na przetrzymanie, zanim kupi się porządne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji piano black jest przyciemniane, w innych wersjach kolorystycznych bezbarwne. Takie czy takie to i tak kiepskie. Palcuje się, przyciski ciężko wcisnąć, nie trzyma się dobrze, obiektywy wystają ponad nie. Takie etui na przetrzymanie, zanim kupi się porządne
Sęk w tym, że porządne etui jest brzydkie i niemiłosiernie powiększa bryłę :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba tyle z marzeń o mi9 niebieskim xd albo mnie trolują 

Screenshot_2019-03-25-16-03-11-509_com.android.chrome.png

A dzwoniłem teraz do xkom to już coś marudzą, że będą mieć je w czwartek albo piątek wersje czarna i niebieska, więc pan swterdzil by nastawic się na poniedziałek-srode na dostawę xd 

@sp4ubw palce i syf to dopiero na ekranie widać, a skoro na tył się nie patrzy to nie będę ich tam widział tylko z przodu ;p ja tam czyszczę telefon tak raz na tydzień więc zobaczymy. Nigdy takiego etui nie miałem. Dziś przyszło od msvii ale przezroczyste. Zawsze można je wymienić za jakiś czas bo grosze kosztuje.

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, eNse napisał:

Jeśli ktoś już ma telefon.. To jak jest z głośnikiem do rozmów i wibracjami? Bo te dwie rzeczy moja Mi5 ma okropne, głośnik cichy, wibracje bardzo słabe. Jak jest z Mi9?

Mam już od prawie miesiąca i chętnie odpowiem na pytania ;-) Głośnik dolny jest Ok moim zdaniem.. gra dość głośno i wyraźnie- o ten chodzi ? Czy ten do rozmów telefonicznych ? Jeśli ten to na początku byłem rozczarowany i głośnością i "wyraźnością" ( w porównaniu do Galaxy 7 ). Jednak w międzyczasie przyszły 2-3 update'y i.. chyba coś w nich poprawili, bo teraz jest bardzo dobrze !Wibracje są dość mocne i do ustawienia w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam od miesiąca (bez trzech dni). Głośniki grają bardzo dobrze, oba.

Można też eksperymentować i zrobić jeszcze głośniej i dalej jest czysto. Jak ktoś chce mogę dać link do testów. Włączam też jednocześnie górny głośnik, tyle, ze dolny jest tak głośny, że praktycznie górnego nie słychać i stereo nie ma sensu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2019 o 20:29, galakty napisał:

W sumie to tylko Mi 5 miał takie problemy, kupiłeś najgorszy z możliwych telefonów Xiaomi i mocno sobie spaczyłeś pogląd. 

 

A to ciekawe, sam mam Mi 5 od lutego 2017 roku - ponad 2 lata.

Poza pierwszym okresem, kiedy był na globalnym MIUI, nigdy nie miałem z nim problemu (potem siedziałem na Lineage'ach i różnych innych).
Kolega z pracy z biurka obok kupił miesiąc po mnie, te same opinie.

Gdyby nie fakt słabego aparatu, to naprawdę nie miałbym potrzeby w ogóle zmieniać tego telefonu do dzisiaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, sam mam Mi 5 od lutego 2017 roku - ponad 2 lata.
Poza pierwszym okresem, kiedy był na globalnym MIUI, nigdy nie miałem z nim problemu (potem siedziałem na Lineage'ach i różnych innych).
Kolega z pracy z biurka obok kupił miesiąc po mnie, te same opinie.
Gdyby nie fakt słabego aparatu, to naprawdę nie miałbym potrzeby w ogóle zmieniać tego telefonu do dzisiaj.
Słaby aparat w mi5? GCam robi robotę w mi5 nawet lepiej niż w mi6. Mam paręnaście zdjęć w ramkach w dużym formacie właśnie z mi5. Często dlatego zdjęcie jest źle bo zawodzi czynnik ludzki a oczekuje że aparat który jest w telefonie zrobi cuda. A to nadal pseudo aparat do zdjęć typowo amatorskich.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do Xkom, potwierdzili najpierw dostawę do salonu na 28.03. Godzinę później dostałem maila :

".. . Planowana dostawa jest przesunięta na miesiąc kwiecień. Aktualnie oczekujemy na dokładny termin dostawy. Sytuacja ma charakter globalny...." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Soplus napisał:

Dzwoniłem dziś do Xkom, potwierdzili najpierw dostawę do salonu na 28.03. Godzinę później dostałem maila :

".. . Planowana dostawa jest przesunięta na miesiąc kwiecień. Aktualnie oczekujemy na dokładny termin dostawy. Sytuacja ma charakter globalny...." 

Czyli te z 28 marca, będą w kwietniu? Fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...