Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Zenek napisał:

Moim zdaniem całkiem możliwe, że to plastik bo telefon jakoś lekki jest i faktycznie jak się puka w obudowę to taki odgłos jakbyś pukał w plastik jest, mam też jeszcze OnePlus 6 i telefon jest cięższy, a właśnie ma szkło na tyle telefonu.

Tym lepiej, będzie wytrzymalszy. Szkło to poroniony pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

proszę podpowiedzcie mi bo nie wiem co zrobić. Miałem Mi5 64GB i mogę go podsumować tak "miał wszystko ale nic nie działało jak trzeba". Bluetooth gubił zasięg i przerywał na słuchawkach w 2-3 metry od telefonu (na innym sprzęcie oczywiście słuchawki ok). GPS po prostu tragedia na każdym romie, który instalowałem i było ich wiele. Dosłownie nie działał. Nie potrafił znaleźć fixa. Nagrywanie poprzez stockową aplikację aparatu to dramat... Mam na myśli koncerty i głośną muzykę. Liczne przesterowania jak w sprzęcie za 100 zł..

Teraz zastanawiam się nad MI9, 128GB. Wszystkie opinie i recenzje pozytywne jak w Mi5. Mimo wszystko wyczytałem w tym dziale, że nie było problemów z GPS ale był wątek gdzie MI 8 miało problemy.

Nie jestem pewny co do zakupu. Mogę dopłacić 3 stówki i kupić Galaxy S9 plus z Allegro i mieć pewniaka. MI9 to jednak dla mnie niewiadoma a wspomnienia niestety nie budują pozytywnego obrazu.

Co zrobić, jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Brzuch napisał:
Co zrobić, jak żyć?

Szczerze? Kupić przez neta, ostro sprawdzić i oddać jak się nie spodoba. Sugerowanie się opinią innych często kończy się jak w przypadku Twojego Mi5. Miałem to samo z wszędzie chwalonym LG G6 i ostro żałowałem. Sprzedałem go szybciej niż kupiłem :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tylko Mi 5 miał takie problemy, kupiłeś najgorszy z możliwych telefonów Xiaomi i mocno sobie spaczyłeś pogląd.

Ale żeby nie było różowo, to nawet w Mi 9 będzie trzeba zakładać jakieś kłódki, autostarty, BT też potrafi płatać figle (własnie trzeba te autostarty i kłótki zakładać), w końcu to cudowne MIUI, za wiele się nie zmieniło :D Poza tym nie będzie problemów, z GPS już dawno żaden telefon problemu nie miał, a w Mi 8 było to zależne od map Google, nie telefonu. 

Aczkolwiek sam bym miał problem z wyborem i pewnie ze względu na modem/audio wybrałbym dzisiaj S9+. W kwestii wsparcia Samsung też się poprawił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mi5 a nawet do dziś używa jej moja dziewczyna i nie narzeka tak samo ja nigdy. Możliwości aparatu z gCam tak samo jak w przypadku mi6 są bardzo dobre. Biorę go raz na jakiś czas żeby zaktualizować i wszystko super płynnie działa. Chyba trafiłeś na naprawdę jakiś trefny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

W sumie to tylko Mi 5 miał takie problemy, kupiłeś najgorszy z możliwych telefonów Xiaomi i mocno sobie spaczyłeś pogląd.

Głupoty gadasz :P Korzystam z Mi Fit + Mi Band (powiadomienia itp.) i nigdy nie korzystałem z kłódek i innych cudów. Mało tego, nie używam ich w odniesieniu do żadnego programu i nigdy nie miałem problemów z powiadomieniami. Grunt to korzystać z wersji globalnej, a nie chińskiej lub jej wariacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Antyhaker napisał:

Głupoty gadasz :P Korzystam z Mi Fit + Mi Band (powiadomienia itp.) i nigdy nie korzystałem z kłódek i innych cudów. Mało tego, nie używam ich w odniesieniu do żadnego programu i nigdy nie miałem problemów z powiadomieniami. Grunt to korzystać z wersji globalnej, a nie chińskiej lub jej wariacji :)

No cóż, wystarczy poczytać forum i tak różowo nie jest. Zresztą... Mam 6 GB RAMu a bez kłódek sporo aplikacji się ubija w tle także ten ;) Jak coś działa poprawnie to trzeba się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wystarczy poczytać forum i tak różowo nie jest. Zresztą... Mam 6 GB RAMu a bez kłódek sporo aplikacji się ubija w tle także ten  Jak coś działa poprawnie to trzeba się cieszyć.
Uroki xiaomi.eu :) Zaznaczę tylko, że zaczynałem od Mi4c, a ten miał "tylko" 2GB RAM.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zenek napisał:

Moim zdaniem 

Jak wypada oneplus6 w porównaniu do mi9. 2 miesiące temu wyminiłem mi5 na oneplus6 i teraz sie troche załuje że nie poczekałem na mi9, myślałem że bedzie później i bedzie droższy a tak to zastanawiam sie czy nie wyminic op6 na mi9

3 godziny temu, Brzuch napisał:

 

 

2 godziny temu, Antyhaker napisał:

Głupoty gadasz :P 

Korzystałem z mi5 dwa lata ale też nie miałem żadnych problemów z mi5  (wersja globalna)jedyne co to rzeczywiscie musiałem ustawiać kłodki na audiotece lub na spotify oraz amazfit bo mui potrafił ubić te programy w trakcie działania. 

Edytowane przez Queven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Antyhaker napisał:

Grunt to korzystać z wersji globalnej, a nie chińskiej lub jej wariacji :)

Grunt to żebyś w końcu się opamiętał i przestał rozpowszechniać ten zabobon, że Global jest super ok, a EU to jakaś kaleka "wariacja". Bo to jest po prostu nieprawda. Global ma swoje plusy, minusy i problemy, EU też ma swoje plusy, minusy i problemy. Najczęściej to są te same problemy, ale czasem inne. I to się wszystko zmienia w czasie. Nie można tak kategorycznie uogólniać.

W moim przypadku (wciąż Mi5, tak wciąż ten rzęch), wszystkie problemy, jakie z nim miałem pod EU, miałem też pod Globalem. Kilka razy w ciągu tych już prawie 3 lat przygody z tym telefonem, przeskakiwałem na parę tygodni z EU na Globala, aby sprawdzić, czy tam aby nie będzie lepiej / fajniej / ciekawej / inaczej. Nigdy nie było. Zawsze wracałem na EU. Oczywiście dla innych modeli sytuacja może być inna. Przykładowo - RN5 mojego dziecka od początku hula na Globalu dev i ponieważ problemów nie ma żadnych, to nawet mi się nie chciało go odblokowywać i instalować EU (nie kręci filmów, więc tryb 4K nie jest mu potrzebny, a to chyba główna różnica w tym przypadku między EU a Globalem). Tak więc nie mam nic przeciwko Globalom.

Zachęcam wszystkich (którzy mają na to czas) do potestowania obu linii i używania tej wersji, która komuś indywidualnie najlepiej pasuje.

Zachęcam też do czytania forum, to rozszerza horyzonty (znaleźć można wiele opisów problemów, które ktoś miał na globalu, a nie ma na EU – i odwrotnie).

Edytowane przez latet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem recenzję antyfana o mi9 i jestem w lekkim szoku jak kiepskie wyszły u niego zdjęcia nocne. Totalny brak szczegółów i szumy na zdjęciach. Jest jakakolwiek szansa że xiaomi poprawi to oprogramowaniem czy raczej tryb nocny jest już skazany na takie szumy, ziarnistość przez brak ois? Od 6;50

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Świeżak33 napisał:

Obejrzałem recenzję antyfana o mi9 i jestem w lekkim szoku jak kiepskie wyszły u niego zdjęcia nocne. Totalny brak szczegółów i szumy na zdjęciach. Jest jakakolwiek szansa że xiaomi poprawi to oprogramowaniem czy raczej tryb nocny jest już skazany na takie szumy, ziarnistość przez brak ois? Od 6;50

Przecież tam niewiele widać... jeśli chcesz zobaczyć jakość zdjęć, to musisz zobaczyć je w pełnym rozmiarze, bez kompresji YT. Wejdź na GSMarena, tam masz dużo zdjęć za dnia i nocą. Na tabletowo masz porównanie zdjęć mate 20 pro  s10+ i mi9, test na początku był ślepy, dopiero później były wyniki i okazuje się że xiaomi wypadło całkiem nieźle.

Edytowane przez losmarte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, losmarte napisał:

Wejdź na GSMarena, tam masz dużo zdjęć za dnia i nocą. .

Są tam też zdjęcia plansz testowych w standaryzowanych warunkach oświetleniowych. Polecam rzut oka np. na to zestawienie:

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=9513&idPhone2=9507&idPhone3=9065

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Szału nie robi, ale tragedii żadnej nie widzę.... Żeby nie podbijanie ISO, to wręcz nie ma się, na pierwszy rzut oka, do czego przyczepić. 

Czekam na dostawę do nas i sam sprawdzę... O ile uda się kobicie z rąk wyrwać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starą ładowarkę indukcyjną Samsunga i nie przerywa ładowania, ponadto w samochodzie mam uchwyt z ładowaniem indukcyjnym (mocniejszym) i tam przerywało mi ładowanie ale wina była bardziej po stronie kabla, wymieniłem i działa jak na razie bez problemów.

Co do zdjęć nocnych to tryb "Noc" w aplikacji Xiaomi wpradzie rozjaśnia trochę zdjęcia ale kosztem jakości i moim skromnym zdaniem nie warto tego trybu używać, lepiej za to wychodzą zdjęcia w gcam w trybie nocnym i zdjęcia wyglądają o niebo lepiej. Także podsumowując jak robić zdjęcia nocne to gcam.

Edytowane przez Zenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zsiewicz napisał:

Ciekawe czy w poniedziałek będzie już możliwy odbiór w x-komie.. oby :)

Pisałem maila do xkomu i dostałem taką odpowiedź, więc trochę wątpię

Cytat

Dzień dobry,

uprzejmie informujemy, że premierowych i ograniczonych dostaw telefonów spodziewamy się 27.03. Zamówienia będziemy realizować w kolejności chronologicznej. Do momentu dostawy nie jesteśmy w stanie potwierdzić, czy zdołamy skompletować zamówienie. Jeśli czas realizacji nie będzie dla Pana satysfakcjonujący, to możliwa będzie rezygnacja z zakupu.

W razie pytań bądź wątpliwości służymy pomocą. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w XKom i dowiedziałem się tego samego. W tym, że ja jeszcze nie zamówiłem i szukam sklepu gdzie możliwe będzie kupno od ręki. Dużo się mówi o zdjęciach, a mało o ekranie, a to on jest najważniejszy. Ekran Samsunga, tyle że maksymalna jasność to 600 nit, a samsung w s10 podobno ma wyciągać 1200. Różnica ekranów, czy oprogramowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, latet napisał:

Grunt to żebyś w końcu się opamiętał i przestał rozpowszechniać ten zabobon, że Global jest super ok, a EU to jakaś kaleka "wariacja". Bo to jest po prostu nieprawda. Global ma swoje plusy, minusy i problemy, EU też ma swoje plusy, minusy i problemy. Najczęściej to są te same problemy, ale czasem inne. I to się wszystko zmienia w czasie. Nie można tak kategorycznie uogólniać.

W moim przypadku (wciąż Mi5, tak wciąż ten rzęch), wszystkie problemy, jakie z nim miałem pod EU, miałem też pod Globalem. Kilka razy w ciągu tych już prawie 3 lat przygody z tym telefonem, przeskakiwałem na parę tygodni z EU na Globala, aby sprawdzić, czy tam aby nie będzie lepiej / fajniej / ciekawej / inaczej. Nigdy nie było. Zawsze wracałem na EU. Oczywiście dla innych modeli sytuacja może być inna. Przykładowo - RN5 mojego dziecka od początku hula na Globalu dev i ponieważ problemów nie ma żadnych, to nawet mi się nie chciało go odblokowywać i instalować EU (nie kręci filmów, więc tryb 4K nie jest mu potrzebny, a to chyba główna różnica w tym przypadku między EU a Globalem). Tak więc nie mam nic przeciwko Globalom.

Zachęcam wszystkich (którzy mają na to czas) do potestowania obu linii i używania tej wersji, która komuś indywidualnie najlepiej pasuje.

Zachęcam też do czytania forum, to rozszerza horyzonty (znaleźć można wiele opisów problemów, które ktoś miał na globalu, a nie ma na EU – i odwrotnie).

"Moja prawda jest najmojsza", nie? Popatrz nawet na ostatnie problemy z GP i wyobraź sobie, że na globalu ich nie ma :) Idąc dalej - nie ma sensu sprawdzać, który ROM będzie sprawować się lepiej - wystarczy poczytać o różnicach i jeśli jest pośród nich coś na czym nam zależy (generalnie szału nie ma, choć blokowanie ekranu dwuklikiem to fajna sprawa) to po prostu instalować. Cała reszta to loteria i kwestia tego jak korzystamy z urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp4ubw Chodzi o premierę w Polsce, która miała miejsce 14 marca, po czym 15 marca o 0:00 ruszyła przedsprzedaż wersji Global

@zsiewicz Ja zamówiłem dzień przed Tobą, a i tak mam niepewność, że braknie im telefonów i trzeba będzie czekać dłużej, przez to nie wiem kiedy sprzedawać MI 8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zsiewicz @Steller ja zamówiłem 28 lutego w xkom xD też już kilka razy pisałem i dzwoniłem. Ciągle przewija się data 27 jako data rozpoczęcia wysyłek. Chyba wytrzymam te kilka dodatkowych dni jeśli będzie trzeba bo i tak nigdzie nie kupię niebieskiego 6/128 za 1959zl (miałem kupon -40zl i mi ciągle cenę zmieniali z uwzględnieniem kuponu za tłusty czwartek)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem w x-kom niebieski ocean coś tam z odbiorem osobistym, dzisiaj dostałem informację:

 

Pana zamówienie jest już w trakcie realizacji a przewidywany termin dostawy do oddziału to 28.03.2019. Pragniemy jednak dodać, że ilość sztuk w dniu premiery może być ograniczona a zamówienia będą realizowane chronologicznie.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...