Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

No i drażni mnie w tych testach baterii przełączanie samsunga na 1080p z wyzszej rozdzielczości, nie wiem ile to 2k czy coś. Czemu inne telefony mają isc na 100% a samsung na załóżmy 60 czy 70% bo im zmniejszono rozdzielczość. Ekran taki jest wiec włączyć ile fabryka dała i jedziemy z battery testem a nie takie naciągane. To samo można by w xiaomi przełączyć wtedy na 720p, na jedno by wyszło bo i temu i temu zmniejszono. Nikt też nie przełącza 1080p na 720p kiedy porównuje telefon z ekranem 1080 i 720 -.- tylko oba pracują na 100%
Po to, by porównanie miało sens. Ehh :) Zresztą, MIUI nie udostępnia opcji zmiany rozdzielczości, OneUI owszem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Czy gpay na mi9 działa normalnie? U mnie na mi5 przestało działać 3 dni temu. Nawet backup z lutego nie pomógł.
Jeśli korzystasz z globala. Na xiaomi.eu loteria.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Antyhaker napisał:

Po to, by porównanie miało sens. Ehh :) Zresztą, MIUI nie udostępnia opcji zmiany rozdzielczości, OneUI owszem

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie takie nie ma sensu, trzeba porównywać telefony takie jakie wyszły z fabryki a nie jednemu dawać fory.

Idąc Twoim tokiem myślenia porównywanie 2 smartfonów, 1080p i 720p trzeba temu jednemu obniżyć na 720p tak? Nikt tego nie robi, a z tymi Samsungami i innymi 1080p robia. Czemu? Zwykle dawanie forów żeby czasem nie wyszło, ze Samsung jest w tyle i to bardzo długo pod względem baterii i pewnie wtedy już wydajności.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takie nie ma sensu, trzeba porównywać telefony takie jakie wyszły z fabryki a nie jednemu dawać fory.
Idąc Twoim tokiem myślenia porównywanie 2 smartfonów, 1080p i 720p trzeba temu jednemu obniżyć na 720p tak? Nikt tego nie robi, a z tymi Samsungami i innymi 1080p robia. Czemu? Zwykle dawanie forów żeby czasem nie wyszło, ze Samsung jest w tyle i to bardzo długo pod względem baterii i pewnie wtedy już wydajności.
Ale przecież dokładnie to wyszło:) Zresztą, napisałem wyraźnie - MIUI nie daje takiej opcji, natomiast OneUI jak najbardziej.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voltron napisał:

No właśnie takie nie ma sensu, trzeba porównywać telefony takie jakie wyszły z fabryki a nie jednemu dawać fory.

Jeśli (podkreślam - jeśli) opcja zmiany rozdzielczości na niższą jest w Samsugu łatwo dostępna i szeroko stosowana przez użytkowników, to takie porównanie jak najbardziej ma sens. W przeciwnym wypadku - masz absolutną rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli (podkreślam - jeśli) opcja zmiany rozdzielczości na niższą jest w Samsugu łatwo dostępna i szeroko stosowana przez użytkowników, to takie porównanie jak najbardziej ma sens. W przeciwnym wypadku - masz absolutną rację.

Na pewno jest w miarę łatwo dostępna, czy szeroko stosowana? Nie wiem, ale wątpię czy będzie jakaś duża różnica między 2k a 1080 na takim ekranie. Na pewno jest stosowana bo zmniejszy zużycie baterii, tylko dlatego, w sumie dlatego też Samsung to dal bo musi mieć na papierze 2k, żeby nie być gorszym od konkurencji. 

Nie wiem czy w xiaomi też nie można jakoś zmienić, tylko trzeba się trochę pobawić.

 

Co nie zmienia faktu, że do testu Samsung ma zmniejszone użycie procesora i idąc tym tokiem telefony o różnych rozdzielczościach w których nie da się jej łatwo zmienić nie powinny być porównywane. Nie można tego traktować wybiórczo tylko w tym przypadku, tylko konsekwentnie jak wszystkim równać rozdzielczość to wszystkim albo testować takie jak wyszły z fabryki bo cała miarodajność o kant d można rozbić

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, latet napisał:

to takie porównanie jak najbardziej ma sens.

Też nie do końca. Z jednej strony podzielam zdanie @Voltron, jeżeli testujemy jakiś sprzęt, to testujemy go ze 100% mocą, a nie zniżamy wydajności 1 urządzenia do 2. Jeżeli porównywałbyś 2 laptopy, 1 z matrycą 1920x1080 o bardziej energooszczędnych podzespołach i 2 4K potwór do "gamingu", gdzie energooszczędność nie jest jakoś wymagana, to też byś ucinał wydajność/rozdziałki tego 2? No raczej nie. Takie sprzęty się testuje takie, jakie są i wszyscy wiedzą, że ten 2 "potworek" raczej nie wytrzyma na 1 ładowaniu tyle, co ten 1, bardziej skierowany na energooszczędność. Przy telefonach w takim wypadku, trzeba by też sprawdzac, czy "max" jasność jest taka sama w lumenach, bo jedne producent będzie dawał jaśniejszy ekran od 2, a to też ma przełożenie na zużycie baterii (a każdy smart ma czujnik światła i można sobie posprawdzać jasności ekranów :)). W testach baterii odpala się także często testy, różne benchy etc. to też powinniśmy obcinać taktowania na cpu, aby oba miały podobną wydajność (niektórzy producenci dają "tryby" różnych rodzajów, w których można sobie ograniczyć lub przyspieszyć taktowania). Po prostu na takich testach lecimy z tym co fabryka daje, lecimy 100%, bo takie "ograniczanie" 1 modelu do konkurentów wygląda słabo, jakby trzeba było go ratować, żeby czasami nie wypadł źle...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jawności ekranu tu jest sprawa dyskusyjna bo część "testerów" ustawia jasność wszystkich na 200 lumenow (czy tam luxow :P) i testuje. Ale kto tak robi w rzeczywistości używając smartfona? Wg mnie znaczna większość jedzie na automatycznej jasności i do testu raczej powinno być ustawione auto, bo to oprogramowanie smartfona tym steruje i ma wpływ na zużycie w ciągu dnia

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh panowie... Ale o ile się nie mylę to przecież domyślnie Samsung ustawia rozdzielczość FHD, więc o jakim zmniejszaniu mowa? Typowy Kowalski nie bawi się w zmianę rozdzielczości, tylko wyjmuje z pudełka i korzysta, więc dobrze że testują na FHD - to ustawienie domyślnie. Skoro się czepiamy Samsunga, to przyczepmy się do Xiaomi, czy testowany był w trybie zwiększonego kontrastu? Czy ustawione były chłodne kolory? Obydwie opcje zwiększą zużycie energii, a mogę się założyć że takich ustawień nie było ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh panowie... Ale o ile się nie mylę to przecież domyślnie Samsung ustawia rozdzielczość FHD, więc o jakim zmniejszaniu mowa? Typowy Kowalski nie bawi się w zmianę rozdzielczości, tylko wyjmuje z pudełka i korzysta, więc dobrze że testują na FHD - to ustawienie domyślnie. Skoro się czepiamy Samsunga, to przyczepmy się do Xiaomi, czy testowany był w trybie zwiększonego kontrastu? Czy ustawione były chłodne kolory? Obydwie opcje zwiększą zużycie energii, a mogę się założyć że takich ustawień nie było  
Nie wiem jak ustawia, jeśli fhd ustawia domyślnie to po co im to 2k czy ile tam mają, trochę strzał w stopę? Oba telefony powinny być ustawione na pełną p... na full

Wytapatalkowane z MI 8 SE

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Voltron napisał:

Nie wiem jak ustawia, jeśli fhd ustawia domyślnie to po co im to 2k czy ile tam mają, trochę strzał w stopę? Oba telefony powinny być ustawione na pełną p... na full emoji16.png

Wytapatalkowane z MI 8 SE
 

Powinny być ustawione? Bo Ty tak mówisz? :D 

Domyślnie ekran działa w FHD. Dlaczego? Bo nie każda aplikacja wspiera QHD. Proste. Czy jak weźmiesz Sony z ekranem 4K który działa TYLKO w filmach i zdjęciach, a na pulpicie już w 1080p to go do testu nie wrzucisz? Testuje się ustawienia domyślne, bez grzebania. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do kupna mi 9, obecnie posiadam S7 edge z dual sound mod i dolby atmos . Czy na mi 9 istnieje możliwość uzyskania dźwięku stereo i jak wygląda sprawa z głośnością mi9.
Mi9 nie posiada stereo na głośnikach ale kto wie czy nie zadziała moduł pod magiska który to włączy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, simcold napisał:
52 minuty temu, likemike84 napisał:
Panowie przymierzam się do kupna mi 9, obecnie posiadam S7 edge z dual sound mod i dolby atmos . Czy na mi 9 istnieje możliwość uzyskania dźwięku stereo i jak wygląda sprawa z głośnością mi9.

Mi9 nie posiada stereo na głośnikach ale kto wie czy nie zadziała moduł pod magiska który to włączy.

Działa, mam zmodyfikowane to pod MI9. Tak jak kilka innych modów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło tutaj stwierdzenie, że plecki są z plastiku i tłumaczy w komentarzach to tym, że telefon jest lekki, nigdzie nie jest napisane, że to Gorilla 5 I jak puka (xD) to brzmi jak plastik, a nie jak szkło. Co o tym myślicie?

 

 

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem całkiem możliwe, że to plastik bo telefon jakoś lekki jest i faktycznie jak się puka w obudowę to taki odgłos jakbyś pukał w plastik jest, mam też jeszcze OnePlus 6 i telefon jest cięższy, a właśnie ma szkło na tyle telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...