Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli to nie jest to samo co np. wersja fioletowa, czy czarna? Ten transparent? Ma tam jakieś więcej ramu, ale czy czymś się jeszcze różni?
 
Jest bodajże ciut zasobniejsza w pamięć i ma te "udawane" przezroczyste plecki.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: 

Mam znajomą, która może mi w Chinach kupić Mi9 Transparent. Nie wiem czy ta wersja występuje z softem "global", czy będzie miała polski (lub nawet tylko angielski) język. Ktoś wie?
Czy na nowe Mi9-tki można wgrywać polski soft? Czy oprogramowanie "global" zawiera PL?
Zachorowałem na tę wersję transparent, ale nie znalazłem jej w dystrybucji PL. Znalazłem na jakiejś niemieckiej stronie: https://www.cect-shop.com/de/xiaomi-mi-9-explorer-transparent-edition.html
Z tego co podają na tej stronie w opisie ten model nie ma B20.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kaudii napisał:

jak wyjdzie xiaomi.eu dla niego to tak,

ROM dla Mi9 i Mi9Transparent jest jeśli chiński download MIUI dobrze podpowiada ten sam. Także Xiaomi.eu już ROM wydało. 

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozumiem że mi 9 nie posiada już możliwości nagrywania rozmów z nowym Androidem?

2. Jaka jest jakość dźwięku na słuchawkach?

3. Czy wibracje są dobrej jakości czy raczej pierdząco brzęczące?

Myślę wymienić Samsunga Galaxy S9 plus na mi 9 lecz nie do końca jestem pewny tej zamiany. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

No po S9 z Dolby to nie wiem czy się nie zdziwi :) 

Chodzi mi o dźwięk na słuchawkach 

3 minuty temu, sp4ubw napisał:

Ad. 1 Posiada, jak każdy inny model Xiaomi z Pie. 

Ad. 2 Bardzo dobra.

Ad. 3 Wibracje to wibracje, po prostu są. Identyczne jak w MI8.

 

Co do nagrywania rozmów sądziłem że Google zablokowało możliwość nagrywania wraz z nowym Androidem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Johny napisał:

Chodzi mi o dźwięk na słuchawkach 

Nie wiem czy ogarnęli DACa w Mi 9, ale na Mi 8 to tylko w apkach typu PowerAmp/Tidal da się słuchać w dobrej jakości. Na takim YT jest słabo, to znaczy... Jest dobrze, uszy nie więdną i jakość będzie lepsza niż na przykład na PC bez dodatkowej karty dźwiękowej, ale jednak gorzej od S9.

EDIT: Też zależy na czym chcesz słuchać, bo jak coś poniżej 100 zł to bez znaczenia :D 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet nie zmieniła się nijak od dawna. Jest bardzo dobra bo używam ciągle. Właściwie Xiaomi pozostało jedynym producentem, który to umożliwia w dobrej jakości na androidzie Pie. Wszyscy pozostali podporządkowali się Google i nie ma takiej opcji. Tylko przez górny mikrofon ze sluchawki, a to już tragiczna jakość.

@don_kamillo w MI5 ogólnie jest słabo i co poradzić :) Obecnie nawet Redmi robi lepsze foty niż MI5.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sp4ubw napisał:

@latet nie zmieniła się nijak od dawna. Jest bardzo dobra bo używam ciągle. Właściwie Xiaomi pozostało jedynym producentem, który to umożliwia w dobrej jakości na androidzie Pie. Wszyscy pozostali podporządkowali się Google i nie ma takiej opcji. Tylko przez górny mikrofon ze sluchawki, a to już tragiczna jakość.

Dzięki, dla mnie to fundamentalnie ważna funkcjonalność, oby Xiaomi jak najdłużej to zachowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:

a takie Xiaomi pod logiem MI musi mieć nawalone tych napisów, ogromne CE i chyba największy hicior - przekreślony kosz?

Kiedyś się tłumaczyli, że to niby wymogi UE. Obstawiam, że jak wchodzili na rynek UE, to chcieli spełniać wymogi w 100%, aby się nikt do nich nie przyczepił... Pewnie za jakiś czas to zniknie. Na mojej Mi8 takich znaczków nie mam, mam tylko "Mi" i niżej nazwę firmy.

8 godzin temu, sp4ubw napisał:

Ta jakby S10+ miał baterię 3,3Ah miałby SOT 3h 52 minuty.

Kilka dni temu na Twitterze czytałem, że z bateriami w nowych samsungach serii 10, jest jakaś totalna padaka :P. Ludzie mają po 2-3h SoT nawet czasami i to na kilku dniowych sprzętach :P.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu na Twitterze czytałem, że z bateriami w nowych samsungach serii 10, jest jakaś totalna padaka . Ludzie mają po 2-3h SoT nawet czasami i to na kilku dniowych sprzętach .
Wczoraj kolega wpadł do mnie z S10 a w sumie z telefonu nie korzysta jak jakiś maniak. Około 6 rano odłączył tel od ładowarki. Była 16 i miał około 20% baterii. Wszedłem żeby sprawdzić SoT.... 2h30min
[mention=1689]latet[/mention] nie zmieniła się nijak od dawna. Jest bardzo dobra bo używam ciągle. Właściwie Xiaomi pozostało jedynym producentem, który to umożliwia w dobrej jakości na androidzie Pie. Wszyscy pozostali podporządkowali się Google i nie ma takiej opcji. Tylko przez górny mikrofon ze sluchawki, a to już tragiczna jakość.
[mention=1161]don_kamillo[/mention] w MI5 ogólnie jest słabo i co poradzić  Obecnie nawet Redmi robi lepsze foty niż MI5.
Mi5 potrafi sporo w fotografii. Czasem nawet lepiej sobie radzi niż mi6. Wiem bo mam oba z googleCamera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo bateri to turn jeszcze jeden test wrzucę. Trochę inne modele w tym porównanie do S10e

Samsung ma coś skopane z bateriami bo mój mi5 trzyma lepiej od żony S7 edge a edge ma większą baterie i jest o jakiś rok młodszy (zakupowo). No i mam wrażenie, że ja bardziej energochłonne apki używam niż ona, a na pewno dużo wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i drażni mnie w tych testach baterii przełączanie samsunga na 1080p z wyzszej rozdzielczości, nie wiem ile to 2k czy coś. Czemu inne telefony mają isc na 100% a samsung na załóżmy 60 czy 70% bo im zmniejszono rozdzielczość. Ekran taki jest wiec włączyć ile fabryka dała i jedziemy z battery testem a nie takie naciągane. To samo można by w xiaomi przełączyć wtedy na 720p, na jedno by wyszło bo i temu i temu zmniejszono. Nikt też nie przełącza 1080p na 720p kiedy porównuje telefon z ekranem 1080 i 720 -.- tylko oba pracują na 100%

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gpay na mi9 działa normalnie? U mnie na mi5 przestało działać 3 dni temu. Nawet backup z lutego nie pomógł.
Co do problemu z gpay, jest on ostatnio popularny u użytkowników xiaomi.eu
Są chwilowe rozwiązania, które na pewien (ciężki do określenia czas) pomagają przywrócić możliwość płacenia telefonem. U mnie padło pod koniec lutego, szybko udało się przywrócić, a dziś znowu żaden terminal nie chciał przyjąć płatności...
Spróbuj na swojej Mi5 według tego, chociaż na jakiś czas rozwiąże problem. Najwyżej trzeba będzie to powtarzać gdyby znowu przestały działać płatności telefonem:
https://miuipolska.pl/problem-z-platnosciami-nfc-na-romie-xiaomi-eu-miuipolska/

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...