Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.03.2019 o 07:44, JamCiTo napisał:

Cena rewelacja.... Aż poczekam na ten lavender-purple 6/128 dla Kobiełki... Bo inne kolory niż czarny mają być za parę tygodni, czyli pewnie po dostawie ;-)

Są gdzieś informacje na ten temat, czy przypuszczasz, że tak będzie? Ja szukam Ocean Blue i na ten moment można go zamówić tylko w x-kom z dostawą po 27.03.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytanie do posiadaczy.. 
Da się zmienić siatkę ikon na ekranie głównym? Bo ta z czterema ikonami w rzędzie to jest jakiś śmiech na sali i nieporozumienie w dzisiejszych czasach i przy tak wielkim ekranie.
Kiedy Xiaomi w końcu coś z tym zrobi? Jakoś w poco launcherze potrafili to dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eNse napisał:

Mam też pytanie do posiadaczy.. 
Da się zmienić siatkę ikon na ekranie głównym? Bo ta z czterema ikonami w rzędzie to jest jakiś śmiech na sali i nieporozumienie w dzisiejszych czasach i przy tak wielkim ekranie.
Kiedy Xiaomi w końcu coś z tym zrobi? Jakoś w poco launcherze potrafili to dodać.

Strzelam że jak pojawi się taka możliwość, to po prostu w aktualizacjach pojawi się na każdym telefonie.

Tak poza tym nie lepiej po prostu wgrać inny launcher? Ten z MIUI i tak jest fatalny, a taka Nova raz na jakiś czas jest w promocji za kilka złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker ładowarka jest zwykła, czyli QC 3.0. Chcesz 4.0 to musisz dokupić. Przejściówka słuchawek jest w zestawie. Tak brak jest OIS, ale jakaś cyfrowa stabilizacja działa tez podczas robienia zdjęć i o dziwo, daje radę :)

Ja sobie dokupiłem 2 ładowarki bezprzewodowe na ali za 50zł te 10W, nie te nowe 20W. I tak ładuję obecnie, telefon jest tylko lekko ciepły. Tak chciałem, chociaż na ali za 88zł są te 20W do kupienia.

Edytowane przez sp4ubw
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sp4ubw napisał:

@Antyhaker ładowarka jest zwykła, czyli QC 3.0. Chcesz 4.0 to musisz dokupić. Przejściówka słuchawek jest w zestawie. Tak brak jest OIS, ale jakaś cyfrowa stabilizacja działa tez podczas robienia zdjęć i o dziwo, daje radę :)

Ja sobie dokupiłem 2 ładowarki bezprzewodowe na ali za 50zł te 10W, nie te nowe 20W. I tak ładuję obecnie, telefon jest tylko lekko ciepły. Tak chciałem, chociaż na ali za 88zł są te 20W do kupienia.

1. QC 3.0 to nie taka znów zwykła - ale dzięki za info. Korzystałeś z niej może? Jaki czas ładowania od zera lub od "prawie" zera?

2. Skoro już wspomniałeś o tych ładowarkach? Mógłbyś podać namiar? Długo już z nich korzystasz i problemów nie sprawiają?

3. Widzę, że posiadasz już ten model - jak z baterią? Wiadomo, każdy używa urządzenia inaczej - ale tak średnio ile daje rade?

4. Jakieś ciekawostki na jego temat może poznałeś w trakcie użytkowania? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Ad. 1 nie korzystałem. Mam tyle innych, że nie chciało mi się nawet z pudełka wyciągnąć.

Ad. 2 Proszę bardzo: Ładowarka bezprzewodowa Xiaomi 10W nie sugeruj się że ma 7.5W bo na MI9 leci pełnymi 10W

Ad. 3 ciezko powiedzieć, ale 8h SOT to norma, lepiej sporo niz w MI8, snap 855 jednak mnie energii potrzebuje.

Ad. 4 Tak, nie uruchamiaj programu QMMI, który jest w systemie bo ma błędy i uwali persist, a konkretnie wartości DAC czujnika światła i tylko po odblokowaniu Bla naprawisz to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @sp4ubw

1. To w sumie nie ważne - może akurat korzystałeś z jakiejś o tych samych / podobnych parametrach?

2. Bardzo dziękuję. Rozumiem, że zero z nią problemów? Niewiele mi mówi stosunek pojemności baterii do mocy ładowarki, więc zapytam o konkret - jak szybko ładuje od zera (lub okolic zera) do pełna?

3. W sumie o to najbardziej się boję - nie żebym był jakimś "heavy userem", ale miałem swego czasu już przymiarkę do flagowca i mocno się sparzyłem. Właśnie pod tym konkretnym kątem. Zwłaszcza, że aktualnie siedzę na Redmi Note 5, a tutaj bateria to bajka - sporo siedzę poza domem (rower + mapy, geocaching i PoGO), więc to dla mnie kluczowa kwestia, aczkolwiek jestem w stanie pójść na pewne ustępstwa :P

4. Nie wiem nawet co to (oprogramowanie diagnostyczne?), ale postaram się zapamiętać :)

EDIT. 5. W sumie jeszcze jedna rzecz mi przyszła a propos ładowarki bezprzewodowej, choć to delikatny off-top. Korzystałeś wcześniej z tego cuda w połączeniu z innym smartphonem? Jak z żywotnością baterii? No i czy używasz jej na zasadzie "wracam do domu i na nią kładę" czy jak faktycznie trzeba ładować?

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker obiecuję, że w końcu sprawdzę czas ładowania. Tak używam QC 3, ale jakoś nigdy nie sprawdziłem ile to trwa :)

To samo dotyczy bezprzewodowego ładowania, też nie sprawdzałem. 

Co do SOT, hmm, jest lepiej niż w MI8, to fakt, ale wiadomo, że każdy może korzystać po swojemu. Poczekajmy na opinie innych :) Mnie bardzo zadowala to co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, buzukiewicz napisał:

Strzelam że jak pojawi się taka możliwość, to po prostu w aktualizacjach pojawi się na każdym telefonie.

Tak poza tym nie lepiej po prostu wgrać inny launcher? Ten z MIUI i tak jest fatalny, a taka Nova raz na jakiś czas jest w promocji za kilka złotych

Nie toleruję launcherów, dla mnie cały system musi być ze sobą spójny i wszystko ma do siebie pasować. Żadne motywy, launchery nie wchodzą w grę.
Poza tym, podoba mi się MIUI i czekam aż łaskawie dodają tą opcję bo to aż wstyd na tle innych urządzeń. Toż to Huawei P8 Lite mojej mamy ma funkcję zmiany siatki aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie MI9 z MI8, zdjęcia, filmy. Wszystkie tryby zdjęć jakie tylko są, pokazane przyspieszanie gier, etc. Jak ktoś nie zna cyrylicy to Chrome i tłumaczenie na PL. Bardzo konkretne porównanie:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=925733&view=findpost&p=83450720

Edytowane przez sp4ubw
Aktualizacja
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI 9  SE jest dla mnie idealnym wyborem co do wielkości telefonu. Specyfikacja również zadowalająca. No i ma NFC, czego MI 8 SE nie miało.

Napisałem mail do mi-home, niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi czy będą w sprzedaży.

 

https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-9-SE-5-97-Inch-6GB-64GB-Smartphone-Gray-413985.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sp4ubw napisał:

Porównanie MI9 z MI8, zdjęcia, filmy. Wszystkie tryby zdjęć jakie tylko są, pokazane przyspieszanie gier, etc. Jak ktoś nie zna cyrylicy to Chrome i tłumaczenie na PL. Bardzo konkretne porównanie:

Kurde albo coś skopał i źle linki wkleił, ale... 48 mpx na PC wygląda okropnie, wszystko rozmazane, jakby to 10-12 mpx było (albo i gorzej). W sumie te porównanie takie sobie, Twoje posty mi więcej powiedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: 

Mam znajomą, która może mi w Chinach kupić Mi9 Transparent. Nie wiem czy ta wersja występuje z softem "global", czy będzie miała polski (lub nawet tylko angielski) język. Ktoś wie?

Czy na nowe Mi9-tki można wgrywać polski soft? Czy oprogramowanie "global" zawiera PL?

Zachorowałem na tę wersję transparent, ale nie znalazłem jej w dystrybucji PL. Znalazłem na jakiejś niemieckiej stronie: https://www.cect-shop.com/de/xiaomi-mi-9-explorer-transparent-edition.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...