Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dziala wam aplikacja Office Lens? U mnie nie chce robić zdjęć mimo poprawnych uprawnień. Zmiana rozdzielczości nic nie daje. Po naciśnięciu migawki pojawia się napis "zrób zdjęcie" ale nie robi zdjęcia
Na globalu działa

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=16880]losmarte[/mention] to u mniena EEA nie działa. Próbowałem usunąć i jeszcze raz zainstalować i dalej to samo nie chce zrobić zdjęcia. Fakt mogę sobie zrobić aparatem, a potem przez to przerobić, ale upierdliwe to jest 
Pisząc global miałem na myśli EEA. Spróbuj cam scaner, też dobrze sobie radzi z dokumentami i zdjęciami

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, stereo0 napisał:

@ernet w mi9 nie ma chyba tego czujnika co wykrywał telefon w kieszeni i pewnie jakimś sposobem ekran czuje ciało przez kieszen i się probuje odblokować odciskiem palca. Taka mam teorie xd

Tak. To może być to. Czy da się całkowicie wyłączyć działanie odciska palca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ernet wylacz animacje odcisku podczas ruchu telefonem bo chyba tyle możesz zrobić bo calkiem go nie wylaczysz. Chociaz może usuniecie przyciskow palcow tez wylaczy. Po prostu pogrzeb w ustawieniach blokady ekranu :)

@losmarte ale on chyba nie robi ocr. W domu spróbuję coś wykombinować by zaczał office lens działać :)

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wgranie powyższych modyfikacji automatycznie wiąże się z unieważnieniem w razie gwarancji? Jak to jest w Xiaomi?
Nie tracisz gwarancji, nawet po "zrootowaniu".

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Używa ktoś viperFX na MI9?

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16


Kilka wersji wstecz, nie zauważyłem znaczącej różnicy jeśli chodzi o jakość dźwięku i olałem moduł po kolejnej aktualizacji, włącznie z magiskiem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymając telefon w kieszeni spodni ciągle się mi on wybudza ( czyli włącza się podświetlenie ekranu ) i (sorry za głupie określenie ) "pika". Jak temu zapobiec ?
No właśnie ja już dwa miesiące temu poruszałem problem związany z brakiem opcji "przypadkowe wybudzenie" niestety raczej tego w Mi9 nie będzie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, emarcin napisał:

No właśnie ja już dwa miesiące temu poruszałem problem związany z brakiem opcji "przypadkowe wybudzenie" niestety raczej tego w Mi9 nie będzie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Spróbujcie wyłączyć opcję wybudzenia po podniesieniu. Korzystam z mi 9 i nigdy mi się nie wybudził w kieszeni / nerce, kiedy w Note 5 pro czytnik na pleckach potrafił złapać ciało przez kieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to wyłączone i mimo tego wybudza się w kieszeni oraz bardzo często włącza się...tryb samolotowy. Fizycznych przycisków raczej nie zablokujesz bez opcji przypadkowego użycia

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Po co tyle pustych wierszy w poście...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz też wybudza się w kieszeni, mimo że mam wyłączoną funkcję wybudzania po podniesieniu. Mam system global (do odblokowania pozostało mi ~140h). Po odblokowaniu zobaczę na na MIUI Polska/EU. Przypuszczam, że problem ustąpi, bo identyczną sytuację miałem na Mi MIX 3, zanim kupiłem Mi 9.

 

@Adamerio, nie ma wpływu na baterię. Bardziej na port USB, jeśli będziesz zbyt intensywnie ruszał głową podczas rozmowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz też wybudza się w kieszeni, mimo że mam wyłączoną funkcję wybudzania po podniesieniu. Mam system global (do odblokowania pozostało mi ~140h). Po odblokowaniu zobaczę na na MIUI Polska/EU. Przypuszczam, że problem ustąpi, bo identyczną sytuację miałem na Mi MIX 3, zanim kupiłem Mi 9.
 
[mention=60430]Adamerio[/mention], nie ma wpływu na baterię. Bardziej na port USB, jeśli będziesz zbyt intensywnie ruszał głową podczas rozmowy.
Jakie są korzyści z odblokowania tego bootloadera? Sorki, że pytam ale chyba jestem trochę zielony

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Purelogic napisał:

Witajcie, mam  MIUI Global 10.02 (10.2.24.0 PFAEUXM).

Co realnie zyskam po odblokowaniu bootloadera i wgraniu najnowszej wersji rozwojowej?

Zyskasz na czasie. Nowe funkcje w ROM-ach EU.dev pojawiają się na wiele tygodni, a raczej nawet miesięcy wcześniej niż w Global Stable. Dotyczy to też nowych błędów, oczywiście.

Zyskasz cotygodniowe emocje. Brakuje mi tego (odkąd mam Mi8 siedzę na Global Stable - nuuuuuuuuda).

Mając TWRP - zyskasz możliwość robienia Wipe cache+dalvik. Czasem to naprawia różne drobne błędy, zwykle też poprawia (na jakiś czas) czas pracy baterii. Przy zablokowanym BL nie ma jak tego wykonać (choć w pewnym sensie/zakresie można to wymusić - instalując ręcznie ten sam ROM, który się ma - zabieg czasami pomaga w walce z dziwnymi błędami).

Mając TWRP - masz też wgląd w cały "dysk", co czasami może się przydać. Rzadko, ale jednak.

No i w końcu - zyskasz możliwość włączenia roota. Ja nie używam, bo nie potrzebuję, ale wiem, że niektórzy bez roota nie umieją żyć :)

 

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, latet napisał:

odkąd mam Mi8 siedzę na Global Stable - nuuuuuuuuda

Fakt, stabilność i brak większych problemów jest nudne ;) 

Minusem jest to że takie DC Dimming dostaniemy za 2 miesiące, ale i tak wolę to niż kupę błędów i problemów. Tym bardziej że na Mi 8 jest problem z płatnościami (może na Mi 9 nie ma, ale u nas jest). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jest taka Apka lub ustawienie podświetlające obwódkę notcha? Kiedyś coś takiego widziałem, jakiś artykuł czy coś ale całkiem wypadło mi to z głowy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Jest ale nie wygląda to fajnie. Nie polecam.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, galakty napisał:

Minusem jest to że takie DC Dimming dostaniemy za 2 miesiące

Ja nie widzę migotania ekranu w Mi8 nawet przy minimalnej jasności w całkowitej ciemności, więc DC Dimming mi potrzebny nie jest, zwłaszcza że – podobno – daje (jeszcze) gorszą jakość obrazu przy niskiej jasności. No, chyba, że DCD znacząco poprawia energooszczędność ekranu, ale chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, latet napisał:

Ja nie widzę migotania ekranu w Mi8 nawet przy minimalnej jasności w całkowitej ciemności, więc DC Dimming mi potrzebny nie jest, zwłaszcza że – podobno – daje (jeszcze) gorszą jakość obrazu przy niskiej jasności. No, chyba, że DCD znacząco poprawia energooszczędność ekranu, ale chyba nie.

Chyba sobie żartujesz. Oczywiście że nie widać migotania, bo ludzkie oko tego nie widzi, ALE... się męczy. Najbardziej jest to odczuwalne wieczorem przy dłuższym korzystaniu z telefonu, czytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...