Skocz do zawartości

WhatsApp: nie widać skrótów do czatów na ekranie głównym


langolier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Xiaomi Mi 9 Lite - jestem (a raczej żona) świeżym użytkownikiem tego telefonu.

Zainstalowałem WhatsApp ze sklepu Google i tak jak w poprzednim telefonie (Samsung) próbowałem dodać do ekranu głównego skróty do czatów tej aplikacji. Niby wszystko ok, nie wyskakuje żaden błąd ale skrótów nigdzie nie widać :(

Co robię źle ? Jest jakaś metoda by były one widoczne na ekranie głównym  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, langolier napisał:

Niestety nie ma. Podobnie jak nie ma skrótów, które dodaję przez nawigację NaviExpert.

Musisz nadać pozwolenia na dodawanie skrótów. Robisz to w każdej aplikacji, która taki skrót ma dodać i nie jest aplikacją systemową. Są to skróty ekranu głównego. 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniałem jak pokazałeś. Niestety skróty nadal się nie pokazywały... wówczas miałem jeszcze "Systemowy menadżer pulpitu" - taki jaki przychodzi fabrycznie z telefonem.
Wyszukałem i zainstalowałem "Mi Launcher" wersja 1.1.2 ale tu również nie pokazywały się skróty. Wreszcie... okazało się, że przy Mi Launcher mogę dodać skróty poprzez... dodawanie widżetów (na 100% przy Systemowym menadżerze pulpitu" nie było to możliwe (nie było widżetów ze skrótami).
Zeby nie było tak słodko - kupiłem wersję Pro Mi Launchera by mieć liczniki nieprzeczytanych wisdomości na ikonach - niestety przy próbach ustawienie tych tzw. "badge" Mi Launcher zaczął mi się wywalać i nawet resety nie pomogły, dopiero odinstalowanie....

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, langolier napisał:

Pozmieniałem jak pokazałeś. Niestety skróty nadal się nie pokazywały... wówczas miałem jeszcze "Systemowy menadżer pulpitu" - taki jaki przychodzi fabrycznie z telefonem.

Gdybym nie miał tego telefonu to może mógłbym uwierzyć. Skrót a widżet to dwie różne rzeczy, ale akurat skróty z Whatsappa i wielu innych aplikacji po nadaniu uprawnień do tworzenia skrótów działają. Instalowanie innych menedżerów pulpitu nie ma obecnie sensu. Chyba że ktoś jest bardzo do jakiegoś przywiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu miałbym oszukiwać ???

A może trzeba zrestartować telefon po takiej zmianie ?

nie znam się na najnowszych Androidach ani launcherach, sam korzystam z Samsunga Note 4 z Android 6.0.1, a moja żona jeszcze 5 dni temu z identycznego telefonu. Oba mialy fabryczny launcher TouchWiz Samsunga i nie musiałem nadawać specjalnie żadnej aplikacji prawa do tworzenia skrótów - tworzyły je i już, więc uprawnienie było nadawane domyślnie albo nie istniały w ogóle (brak takiego w uprawnieniach aplikacji na moim Note 4).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, langolier napisał:

A może trzeba zrestartować telefon po takiej zmianie ?

To nie powinno być potrzebne. Od czasów Androida 6 trochę się pozmieniało. Uprawnienia zawsze istniały, co najwyżej nie było dostępu do ich zmiany, a teraz jest. Obecnie trzeba je nadać aplikacji która ma takie skróty tworzyć, przynajmniej w Miui. Nie wiem co jeszcze mogę podpowiedzieć, powinno działać. Zrzutu ekranu z utworzonego skrótu nie będę wklejał bo to bez sensu. Niestety nowy skrót tworzy się na następnym nowym dodatkowym pulpicie. Może tu leży problem i nie możesz go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie powinno być potrzebne. Od czasów Androida 6 trochę się pozmieniało. Uprawnienia zawsze istniały, co najwyżej nie było dostępu do ich zmiany, a teraz jest. Obecnie trzeba je nadać aplikacji która ma takie skróty tworzyć, przynajmniej w Miui. Nie wiem co jeszcze mogę podpowiedzieć, powinno działać. Zrzutu ekranu z utworzonego skrótu nie będę wklejał bo to bez sensu. Niestety nowy skrót tworzy się na następnym nowym dodatkowym pulpicie. Może tu leży problem i nie możesz go znaleźć.
przewijam przecież pulpity a jest ich tylko 4 i bym zauważył ikony skrótów, nie mówiąc już o całym nowym pulpicie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, langolier napisał:
18 minut temu, FromWP napisał:

 

przewijam przecież pulpity a jest ich tylko 4 i bym zauważył ikony skrótów, nie mówiąc już o całym nowym pulpicie....

Jak masz 4, to skrót utworzy się na dodatkowym piątym. To błąd systemowego launchera. Spróbuj jeszcze raz, musi działać.

IMG_20200426_230902.thumb.jpg.93f0c474939315c417bf78114982fce1.jpgScreenshot_2020-04-26-23-02-33-072_com_miui_home.thumb.jpg.82c4096ec7c9a5ca0f50c7415ce529f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 4, to skrót utworzy się na dodatkowym piątym. To błąd systemowego launchera. Spróbuj jeszcze raz, musi działać.
IMG_20200426_230902.thumb.jpg.93f0c474939315c417bf78114982fce1.jpgScreenshot_2020-04-26-23-02-33-072_com_miui_home.thumb.jpg.82c4096ec7c9a5ca0f50c7415ce529f8.jpg
Tak jak pisałem, aktualnie mam interfejs MI Launcher a nie oryginalny.
Nie będę "próbnie" wracać do oryginału, ponieważ stwierdziłem, że przy próbie powrotu do Mi Launchera wszystkie jego modyfikacje (w tym i widżety/skróty - znikają i musiałbym konfigurowac go od początku.
Ale ani w nim ani w Mi Launcher ani w standardowym systemowym taka strona ani skróty na innej po prostu się nie utworzyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, langolier napisał:

Ale ani w nim ani w Mi Launcher ani w standardowym systemowym taka strona ani skróty na innej po prostu się nie utworzyły.

Na upór nic nie poradzę. Dostałeś instrukcje co zrobić żeby skróty się tworzyły. Jesteś chyba  jedynym którym to nie działa.

Ps. W tym zainstalowanym przez Ciebie Mi launcherze rzeczywiście jest problem ze skrótami. Ale to wina tego wynalazku, który w sumie niczego nowego nie wnosi. Może poza przewijaniem pulpitów na okrągło.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszesz o moim uporze ?

przeczytałeś moją odpowiedź ?

zrobiłem to co napisałeś i to u mnie po prostu NIE DZIAŁA. Jaki tu przejaw mojego uporu ?

 

Co daje mnie Mi Launcher: oddzielny skrót do strony "Aplikacje" ?

no i mogę tworzyć te skróty, jakąś kulawą drogą jako widżety ale jednak to dla mnie rozwiązanie skuteczne i działające...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...