Jump to content

Za wczesny powrót do ładowarki....

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Dziś rozpocząłem przygodę z Mi Robot Vacuum STYTJ02M, mam pewien problem, otóż pierwsze sprzątanie rozpocząłem z nie w pełni naładowaną baterią i ku mojemu zdziwieniu przy 42% procentach baterii, odkurzacz wrócił do stacji z komunikatem, że zakończył pracę. Więc po naładowaniu do 100%, uruchomiłem ponownie sprzątanie, niestety ponownie przy 42% baterii, przerwał sprzątanie i wrócił do ładowarki. Czy gdzieś ustawia się, przy jakim stanie baterii ma powrócić do ładowarki ?

Artur

Tu jest, że oprogramowanie jest aktualne. Wersja 3.5.3_0017.

Czy przypadkiem robot nie gubi mapy?
Ostatnio sprawdziłem, czy robot potrafi sprzątać po ciemku. Niestety, pogubił się kompletnie ku mojemu zdziwieniu. Pomylił pomieszczenia, a na końcu zaczął rysować nową mapę.

Pozdrawiam

Trochę uporałem się z problemami, jeżeli chodzi o baterię to sam problem zniknął, posprzątał całe mieszkanie i wrócił do bazy przy stanie baterii 32%. Gubienie mapy problem z pomyłkami w pomieszczeniach zniknął, kiedy router przełączyłem, aby Wi-Fi nadawał tylko w częstotliwości 2,4 GHz. Domyślnie w routerach nowszej generacji jest również nadawanie 5 GHz równocześnie. Po tej zmianie wszystko płynnie bez zakłóceń.

• 1 month later...
On 4/24/2020 at 11:12 PM, Elanski said:

Czy przypadkiem robot nie gubi mapy?
Ostatnio sprawdziłem, czy robot potrafi sprzątać po ciemku. Niestety, pogubił się kompletnie ku mojemu zdziwieniu. Pomylił pomieszczenia, a na końcu zaczął rysować nową mapę.

Pozdrawiam

Robot potrafi sprzątać po ciemku.  Nie ma to dla niego różnicy

• Thanks 2

• 3 months later...

Odgrzeję zbiorczo trochę temat.

1. Zdarza się że przy wybraniu sprzątania jednego pomieszczenia przeleci do połowy krawędzi danego pomieszczenia i mówi że skończył i wraca do bazy. Nie zrobi połowy pomieszczenia tylko gdzieś połowę krawędzi.

2. Po co jest opcja przywróć mapę w ustawieniach jeśli ona jedynie kasuję mapę i trzeba od nowa dać mu pełne czyszczenie. Czy jest opcja żeby faktycznie miał jakiś zbiór map? Kolega Ma roborocka i jego Mi Home wygląda inaczej i inaczej ta funkcja działa.