Jump to content

Instalowanie aplikacji na karcie sd

amy
 Share

Recommended Posts

Mam telefon Xiaomi Redmi Note 5a, dokupiłam do niego kartę microsd, Lexar 128GB. Po kilku dniach i wielu godzinach poszukiwań w internecie, udało mi się zainstalować tą kartę w telefonie, a nawet przegrać zdjęcia na tą kartę (tzn. chyba mi się udało, bo nie jestem pewna). Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jak ustawić ten telefon, aby aplikacje domyślnie instalowały się na tej karcie i jak przenieść te z pamięci wewnętrznej na sd. Telefon mam już kompletnie zapchany, co chwila pojawia mi się komunikat "Kończy się miejsce. Niektóre funkcje systemu przestają działać". Gdy próbuję ściągać jakieś aplikacje, to telefon chce je zapisywać w pamięci wewnętrznej i odmawia instalacji. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, bo sama sobie z tym nie poradzę. Tylko proszę pisać bardzo prosto i łopatologicznie.

Ok, rozumiem. A czy przy zastosowaniu aplikacji Miui Hidden setting, jak będę formatować kartę sd, to zapisane wcześniej na niej zdjęcia, ulegną zniszczeniu? Czy po sformatowaniu będzie można ją przełożyć do laptopa i tam odczytać? 

11 minut temu, amy napisał:

Czy po sformatowaniu będzie można ją przełożyć do laptopa i tam odczytać? 

Tak, każde formatowanie kasuje dane i nie będzie można wyjmować karty, bo system może źle działać z powodu brakujących aplikacji zapisanych na karcie. Nie będzie można odczytać zapisanych na niej  zdjęć po włożeniu do laptopa. Ogólnie przenoszenie aplikacji na kartę SD to zły pomysł. Lepiej pomyśleć o zmianie telefonu na jakiś z większą pamięcią.