Skocz do zawartości

MIUI 12 - 27 kwietnia


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie trudno powiedzieć. Jak będzie można powiedzieć z stuprocentową pewnością, to to zrobimy.
A czemu? Jaki to powód. Przecież tak samo było z Miui 11, że wypuściliście Xiaomi.eu równocześnie z Close Beta na pierwsze telefony jak miało premierę Miui 11. Problemy softwarowe etc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, k120 napisał:

A czemu? Jaki to powód. Przecież tak samo było z Miui 11, że wypuściliście Xiaomi.eu równocześnie z Close Beta na pierwsze telefony jak miało premierę Miui 11. Problemy softwarowe etc?

Tak, owszem, tylko że zmiany z MIUI 10 na 11 były praktycznie minimalne. Inaczej jest w tym przypadku (na początku wysypało się 41 poprawek) - na razie wygląda na to, że ROM jest już w miarę używalny, ale może brakować niektórych naszych funkcjonalności - bo Xiaomi zmieniło sporo w kodzie ustawień, te zmiany w zakresie naszych funkcji będą dodawane w następnych wersjach, jak będą gotowe. Jest jeszcze trochę do zmiany także w motywach i w apce pobrane, bo tam jeszcze wciąż jest chiński syf. Czcionka w niektórych powiadomieniach ma dziwny rozmiar i ponoć gdzieś są glitche. Zdania są podzielone co do tego, kiedy wydać ROM. Mam 12 od wczoraj, a rebuild od godziny, i dla mnie powiedzmy że może być w tym tygodniu. Decyzja pewnie zapadnie w czwartek/piątek. Na razie trzeba niestety czekać, bo patche ogarnia jedna osoba - a doba nie jest z gumy...

Edytowane przez Orjon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rock'n'rolla napisał:

@Orjon a wiadomo już jakich konkretnie funkcjonalności może zabraknąć w stosunku do MIUIPolska? 

Pewnie nie będzie można ustawić 5 przełączników w rzędzie, ale to nie jest jakoś mocno przeszkadzające.

Edytowane przez MatixYo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam w końcu z tymi starszymi modelami typu Mi 6 i Redmi Note 5. Będą? Bo było dużo sprzecznych informacji.

Jakich spekulacji? Przecież Xiaomi wydało listę Beta/Close Beta Miui 12 China oraz 3 etapy Stabilne Miui 12 China.

Redmi 5 nie dostanie, MI6 dostanie Bete i Stable, Redmi Note 5 także dostanie Bete i Stable. Global nie wiem, ale chyba jeszcze nie ma żadnych info, nie wchodziłem ba Mi Community Global.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=29619]Orjon[/mention] a wiadomo już jakich konkretnie funkcjonalności może zabraknąć w stosunku do MIUIPolska? 

Na razie chyba nie będzie możliwości wyświetlenia pogody, czego jeszcze - to trudno mi powiedziec. Wieczorem ogarnę porównanie między 11 a 12 na stronie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Na razie chyba nie będzie możliwości wyświetlenia pogody, czego jeszcze - to trudno mi powiedziec.


Czyli pogoda nie będzie działać? Widget pogodowy będzie nieaktywny?

A widać wyraźne przyspieszenie przy używaniu nowego MIUI tak jak to szumnie zapowiadają? (lepsze/szybsze animacje)

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widżet będzie działać, chodzi o wyświetlanie pogody na panelu powiadomień. Zresztą to info już nieaktualne.
A co do przyspieszenia - trudno mi powiedzieć, jest z grubsza identycznie.
https://miuipolska.pl/miui-12-by-xiaomi-eu-co-nowego/

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Orjon said:

O hasło raczej nie powinien pytać. Na pewno jak jesteś na tej wersji to będziesz musiał po ogarnięciu i zbootowaniu 20.4.27 wgrać nowego OrangeFoxa, bo Twoje TWRP na pewno nie będzie działać.

Póki co nie jestem na OrangeFox, a na TWRP (błąd z mojej strony w poprzednim poście). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Google chyba jednak wprowadza swoje nowe zabezpieczenia. Czy to koniec faktycznie dla custom Romów?

https://www.xda-developers.com/safetynet-hardware-attestation-hide-root-magisk/amp/

Twórca na Twitterze pisał też na na pixelach nie idzie zablokować bootloadera? Znaczy nie przechodzi safety i tak?

https://mobile.twitter.com/topjohnwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okaże że istotnie to wprowadzą to na xiaomi.eu niestety każdy kto będzie chciał mieć nasz ROM będzie musiał dokonać wyboru - czy chce mieć certyfikat Widevine L1 (i niedziałający safetynet), czy działający safetynet (czyli brak Widevine L1)... Bo z tego co wiemy wyczyszczenie partycji /persist póki co obniża status urządzenia w Safetynecie i powoduje że safetynet idzie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ludzki rozum niewiele łapie co piszesz  :) czyli rom da się wgrać ale nie przejdzie safety net? Miui.eu używam i tak stabilnego ale potrzebuję magiska żeby mi ukrył pokemon go i o to najbardziej mi zależy żeby jakoś dzialalo. A tu chodzą ploty że właśnie się już nie da

Edytowane przez cycu2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...