Skocz do zawartości

Xiaomi MI Home Security Camera 1080P. Problem z uruchomieniem.


Zenek.p

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Miło mi powitać zacne towarzystwo tego forum.


Chociaż nie zupełnie, ale mam podobny problem do opisanego na tym forum przez użytkownika Hołek87. Po resecie smartfona (Samsung S7) do ustawień fabrycznych a następnie
pobrania jego kopii zapasowej mam problem z uruchomieniem kamerki.Na dodatek zapomniałem hasła wiec zmuszony byłem przeprowadzić instalację i konfigurację od zera. Kilkanaście resetów i niestety rezultat żaden. Dochodzę do momentu kiedy po uruchomieniu aplikacji Mi Home otrzymuję komunikat, że kamerka jest w trybie off line. Kilkukrotne próby i ponowne instalacje dają ten sam efekt. Nie mam pojęcia co powinienem zrobić by przejść do trybu on line.Internet mam ok. Przed dokonanymi zmianami w smartfonie  kamerka pracowała super. Internet jest ok. Poprzednio była ok 5-6 m od routera teraz 1 m i  jest co jest. W załączeniu posyłam foto dokumentujące ową sytuację. W zał. dla zorientowania posyłam grafiki oraz  plik z komunikatami. Nieśmiało liczę, że ktoś mi pomoże. Już dziękuję.

Pozdrawiam-Zenon P.

a.JPG

b.JPG

d.JPG

c.JPG

e.JPG

f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak był  całkowity reset.Zapomniałem hasła i logowałem się po otrzymaniu od Xiaomi kodu do resetu starego hasła.

16 minut temu, FromWP napisał:

@Zenek.p A resetowałeś kamerę? Zmieniłeś hasło, czy na innym nowym koncie się logujesz? Jak na nowym to bez resetu kamery się nie połączy, bo pamięta że była zalogowana do innego konrta.

 

Tak był  całkowity reset. Zapomniałem hasła i logowałem się po otrzymaniu od Xiaomi kodu do resetu starego hasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie w mi home jest szare. W pierwszym poście pisałem, że jest off line i nie mogę przejść do on line. Kamerkę kupiłem w połowie marca br. w sklepie X-com w Poznaniu. Instalując wybrałem "Polska" . Wersja mi home to  3.5.1_0052, łączę się po wifi.

Gdzieś wyczytałem, że lepsza jest starsza wersja Mi Home  5.4.33. Próbowałem ją pobrać ze Sklepu Play i zainstalować, ale i tak pobierała
się i instalowała ta nowsza wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie kombinuję.Usunąłem  całkowicie swoje konto Xiaomi. Zresetowałem kamerkę. Rozpocznę instalację od zera.
Czy li co?
1.Najpierw skanuję kod,
2.Instaluję MiHome,
3.Zakładam nowe konto Xiaomi.
4.Co z tego wyjdzie?
Co mam rozumieć pod " mozesz ewentualnie przywrocic firmware w kamerze" ?

 

Edytowane przez Zenek.p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skanujesz kod skoro kod generuje mi home w momencie parowania i ten kod pokazujesz kamerce (w nim sa zakodowane dane do twojego wifi). masz nie miec kamery na koncie, potem dodac ja normalnie do konta kodem QR i sprawdzic czy pojawi sie na koncie i czy bedzie offline.

firmware do tego modelu mozesz przywrocic fabryczne za pomoca karta sd (fat32). wrzucasz na nia tylko plik recovery_tf.img z tego zipa

http://cdn.cnbj2.fds.api.mi-img.com/chuangmi-cdn/product/ipc019/firmware/IPC019_3.5.1_0052.zip

potem wkladasz karte, wylaczasz kamere z pradu, wlaczasz i czekasz na flash firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego rezmus. Nareszcie jest OK!
Bardzo mi pomogłeś.Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Zenon P.
 

Nie długo nacieszyłem się poprawnym działaniem kamerki. Raptem dwa dni.
Dzisiaj sytuacja  się powtórzyła. Nie widzieć czemu kamerka znalazła się 
w trybie off line. Znowu instalacja od początku. Najgorsze w tym jest to, że by
tego dokonać muszę się nagimnastykować by się do kamerki dostać.
Co może być przyczyną takiej sytuacji? Co powoduje,że samoistnie przechodzi 
na off line? 

Zenon P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...