Jump to content

Mopowanie - błąd


Recommended Posts

Hej, mam problem z moim styj02ym.

Nie mogę włączyć samego trybu mopowania bez odkurzania. Pojawia się info, że nie wykryto zbiornika na wodę. Ale po włączeniu funkcji odkurzacz + mop już działa. Chciałbym odpalić robota na samo mopowanie, ma ktoś jakieś sugestie? :)

 

 

dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.04.2020 o 20:05, adtech84 napisał:

U mnie działa mopowanie bez wyciagania filtra. 047.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

I faktycznie leje? Czytałem, że że działa tylko za pierwszym razem a potem już nie leje wody i trzeba robić reset urządzenia.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, wydaje mi się że jednak na sofcie 47 leje mniej wody aniżeli na 44 ale ja mopa używałem dopiero 3x. Za każdym razem działał, za 3 wody zostało w pojemniku więcej więc możliwe, że to przez ten soft. Nie chcę na razie potwierdzać bo musiałbym zrobić więcej testów a nie mam na to póki co chęci. Wcześniej odpowiedziałem że mi działa sam mop bez wyciągania filtra i to jest fakt, działał i pracował.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

U mnie mopowanie po aktualizacji do 0047 nie działa poprawnie, nie jest podawana woda. Nawet to widzę po zmianie zachowania odkurzacza, ponieważ do tej pory gdy robił początkowy obrót wokół własnej osi po dojeździe do wyznaczonego miejsca to w tym momencie słychać było że woda jest podawana (charakterystyczny dźwięk był wydawany) i robiło się wilgotno pod nim. Teraz to nie ma miejsca, więc jest źle. Problem widziałem że jest znany również u ludzi na międzynarodowym forum Xiaomi.

Pytanie z mojej strony czy da się coś zrobić, jakiś downgrade do poprzedniej wersji lub może jest znane obejście problemu, może coś w ustawieniach trzeba zmienić?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Minął ponad miesiąc, coś ktoś może wie na temat jakiejś aktualizacji, która by naprawiła błąd związany z mopowaniem? Brakuje mi tej funkcjonalności bo tak to zawsze coś tam ta woda odświeżyła jako tako, a teraz na samym odkurzaniu trzeba co jakiś czas przelecieć zwykłym mopem. U mnie wyświetla nadal 0047 jako najnowszą wersję oprogramowania.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.05.2020 o 20:44, grizzly napisał:

nie wiem od czego to zależy, ale u mnie śmiga odkurzanie plus mop i sam mop. Może reset do fabrycznych?

Nie próbowałem resetu w sumie, sugerowałem się błędem oprogramowania z racji że to nastąpiło bezpośrednio po aktualizacji a wcześniej działało wszystko perfekt. Masz odkurzacz na wersji 3.5.3_0047?

Link to comment
Share on other sites

No to też mi się przytrafił problem. Nie zauważyłem, że mop + odkurzanie miałem ustawione na największą ilość wody. Dałem pauzę bo akurat doszedł do  pomieszczenia gdzie coś oglądałem wtedy. Jakieś pól godziny później  wznowiłem, ale było sucho więc sprawdziłem zbiornik, który okazał się pusty. Dolałem wody i znowu wznowiłem i nie pompował mimo pełnego zbiornika. Przerwałem sprzątanie, wyznaczyłem to pomieszczenie i nadal nie lał wody. Nie sprawdziłem tryby samego mopa tylko odurzanie + mop. Dopiero po całkowitym wyłączeniu z przycisku podał wodę.

Szkoda, że nie powiadamia o skończeniu wody. Ciekawe czy pauza spowodowała problem?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Reset do ustawień fabrycznych niestety nie pomógł. Również gdzieś w Internecie pisano, żeby przestawić sposób mopowania na S i potem z powrotem na Y, ale i to nie pomogło. Próbowałem wielu resetów, resetu WiFi, ponownego uruchamiania czy też ponownego dodawania odkurzacz do aplikacji niestety bez pozytywnego skutku. Odkurzacz robi kilka obrotów wokół własnej osi, ale nie słychać pompki, która leje wodę i która to działała w poprzedniej wersji oprogramowania. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mimo upływu długiego czasu nie wyszła nadal aktualizacja, która akurat w tej sytuacji powinna wyjść w dość pilnym trybie i przede wszystkim rozwiązać problem, który nie dotyczy tylko mnie z tego co się orientuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

U mnie kupiony nowy 28.11.2020 i z automatu nie podaję wody - w ogóle nie działa mopowanie.

Jutro wysyłam na reklamację - mam nadzieję, że zwrócą kasę za ten szajs...

Łudziłem się, że Szajsiomi coś poprawiło w temacie odkurzaczy od czasów Vacuum Cleaner 1 (posiadam 3 lata, 2 awarie w tym czasie) ale widocznie mają gdzieś swoich klientów i z tego, co wyczytałem na forach, specjalnie upośledzają użyteczność, wypuszczając błędne aktualizacje.

 

Nie rozumiem fenomenu tej marki, czym ludzie się tak podniecają?  Jeżeli Xiaomi tak traktuję klientów to jedyne, na co zasługują, to olewka ich produktów...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...