Jump to content

The system has been destroyed

Lajsek
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry, mam problem z redmi 8
mianowicie wyskoczył komunikat "The system has been destroyed; Press power button to shutdown" poza ty mmożna jedynie wejść w fastboot. Teraz pytanie czy mogę to jakoś w domu naprawić, a co najważniejsze żeby nie utracić danych.
Mogę go wysłać na gwarancji, ale nie widzi mi się 14 dni bez telefonu  z tego co widziałem to czasem pomaga odblokowanie bootloadera (robiłem na innym telefonie więc spokojnie dam rade), ale czy może to być coś innego?

• 3 weeks later...

Hej, mam ten sam komunikat.

Problem wystąpił po próbie aktualizacji systemu OTA. System oryginalny od producenta, nie modyfikowany. Bootloader nie ruszany. Telefon po prostu wyjęty z pudełka i tak użytkowany.

Wydaje mi się że plik update.zip musiał być uszkodzony, aktualizacja nie zakończyła się pomyślnie.

Fastboot jest dostępny no ale niestety ze względu na zablokowany BL niewiele da się zrobić.

Rozebrałem telefon, odłączyłem baterię, zwarłem piny od EDL i podłączyłem do komputera. Został wykryty. Pobrałem ROM, i za pomocą MI Flash próbuje go wgrać..

Niestety na ostatniej możliwej prostej MI Flash sprawdza czy konto mi.com którym loguje się do programu.. czy ma odpowiednie uprawnienia do tego bym mógł sam sobie zrobić flasha.. tu niestety spotykam się z ścianą. Próbowałem również za pomocą Mi Flash Pro którego znalazłem na forum Cyanogenmoda - niestety nic z tego. 

To chyba wszystko co udało mi sie nauczyć w ciągu ostatniej doby. Pytanie czy jest jakaś szansa na naprawę? Czy ktoś posiada legendarne konto za pomocą którego da się zrobić flash?