Orjon

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Czy komukolwiek, na Mi 10, z MIUI 12 od MIUI Polska, działa bloker reklam od Fredek?

Dnia 13.07.2020 o 11:26, mrosi napisał:

MIUI 12 stabilne. Tylko i wyłącznie. Póki co brak jakichkolwiek błędów. Bateria na wersji 12.0.4.0 nieco słabiej niż na 12.0.1.0. Poza tym wszystko jest jak trzeba. Oczywiście płatności z Magisk.

Czyli generalnie mrosi polecasz bardziej te 12.0.1.0, dużo zmian jest w 12.0.4.0? Dopytuję, bo nie zależy mi na cotygodniowym kombinowaniu, a po prostu korzystaniu z Mi10 w pełnej okazałości.

3 godziny temu, daniel.wu napisał:

Czyli generalnie mrosi polecasz bardziej te 12.0.1.0, dużo zmian jest w 12.0.4.0?

Czy polecam? Stabilną wersję jako taką - tak. Te różnice w wydajności baterii też nie są znów jakieś kolosalne. Zawsze nowsza wersja, to świeższe aktualizacje systemu (Google). Coś, za coś.

Obojętnie, którą zainstalujesz, powinieneś być zadowolony.

Witam wszystkich,

czy ktoś z posiadaczy mi10 od Xiaomi może mi powiedzieć czy ten telefon w cenie 2050 global jest cena adekwatna do tego modelu? Mam okazję kupna w tej cenie i się waham a czas powoli się kończy. Dziękuję. 

• Haha 2

cena adekwatna do tego sprzętu to jakieś 2500zł. Cena 2050zł to bardzo dobra cena.

• Thanks 1

Płatność dokonana cena telefonu 1940 plus 110 dhl "bezvatowy :-)
A telefon skąd ?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

• Sad 1

Macie vowifi i volte na xiaomi.eu? VoLTE mam wyszarzone, choć na globalu działało, a do viwifi w ogóle nie mam przełącznika (ani samej opcji, choć na globalu było). Sieć Play.

Witam wszystkich

Proszę o pomoc z dwiema rzeczami.

Na moim Mi 10 nie ma opcji zapisania kontaktów na karcie sim, uprzedzając odpowiedzi, w intenecie wszędzie piszą, że można to uruchomić poprzez włączenie opcji show sim contacts w ustawieniach aplikacji kontakty, natomiast u mnie w ustawieniach taka opcja nie widnieje, przeczesałem opcje w aplikacji telefon oraz kontakty, mogę jedynie zapisać kontakty na koncie google i xiaomi. Mam również pytanie na temat panelu informacyjnego (app vault), mam tę aplikację zainstalowaną fabrycznie natomiast w ustawieniach ekranu głównego mogę tylko włączyć google discover, app vault interesuje mnie z tego względu, że chciałbym mieć możliwość korzystania z aplikacji zdrowie (Mi Health, nie Mi Fit), pojawia się ona w zarządzaniu aplikacjami, natomiast na liście aplikacji na pulpicie już nie, nie da się jej uruchomić, podobno jest ona tylko dostępna dla aplikacji app vault a tej jak pisałem nie można uruchomić ani w ustawieniach, ani przez google play. 

Dodam jeszcze, że telefon zakupiony z mi-home.pl i że wgrałem dzisiaj aktualizację do MIUI 12 EEA V12.0.1.0.QJBEUXM Mi 10 z waszej strony z wątku (forum/topic/49987-miui-global-rom-wersje-stabilne-dyskusja/) lecz obie te rzeczy nadal nie działają.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by Fearthas

Google Discovery jest na Europę , tak samo jak masz dialer kontaktów i SMS od google , jedynie co możesz zrobić to wgrać soft inny , a pierwsze pytanie nie wiem

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Dnia 29.07.2020 o 20:26, Fearthas napisał:
.....Dodam jeszcze, że telefon zakupiony z mi-home.pl i że wgrałem dzisiaj aktualizację do MIUI 12 EEA V12.0.1.0.QJBEUXM Mi 10 z waszej strony z wątku...

Odblokuj bootloader i wgraj wersję stabilną Xiaomi eu. Rozwiąże to wszystkie Twoje problemy. Od wczoraj dla Mi 10 jest dostępna wersja 12.0.7.0.

Pobrać można tutaj:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...

Dziękuję za odpowiedź

A czy jak zainstaluję wersję global i bedę miał ten app vault to będę mógł też dodać google discovery ? czy można mieć tylko albo jedno albo drugie ? Co do sprawy z sim to bardzo dziwna rzecz bo na internecie pełno jest artykułów i filmów pokazujących tą opcję show sim contacts, też dziwne żeby google'owskie aplikacje nie mogły zapisywać kontaktów na sim.

Ja przeszedłem z globala. Telefon z Play. Dialer i SMS-y od Google mnie wykończyły, no i brak obsługi drugiej karty SIM przeważyły moje przejście na xiaomi eu ;)
Szczerze polecam.

Dnia 29.07.2020 o 21:02, orte napisał:

Ja przeszedłem z globala. Telefon z Play. Dialer i SMS-y od Google mnie wykończyły, no i brak obsługi drugiej karty SIM przeważyły moje przejście na xiaomi eu ;)
Szczerze polecam.

Kupiłeś tę tackę z chin pod DualSIM? Zapodałbyś aukcję?

To chyba jednak nie "tą" ;)
Zafoliowana była? Tzn. front.
Jest identyczna z tą co wyjąłem z telefonu, tylko na dwie karty.ab676a9063e29de3e491153b7599b3e2.jpg

Mnie nie tyle wqrwia brak duala co te apki do sms i dialer od googla. Czy jak wgram EU to będę mógł bez problemu korzystać z Google Pay jak do tej pory? Tylko to jest dla mnie najważniejsze przy przesiadce na EU

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Rozumiem że na stronie jest wszystko wytłumaczone jak dla zielonego w temacie?
Dzięki za odpowiedź. Chyba czas na dołączenie do klanu EU

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

u żony poleci wipe. Telefon nie usypia sie. A swoją drogą to do stable.eu standardowo wgrywamy twrp i rom czy trzeba jakieś vbmeta.img czy to tylko do custom romów ? No i najważniejsze. Co z płatnościami. 

Tak to wygląda u żony od czasów update. Wcześniej było ok. Także nie wina apek tylko coś w update się pokiełbasiło.

WhatsApp Image 2020-08-02 at 19.39.00.jpeg

Edited by witek_77

Twrp i rom. Płatności bez problemu, bez Magiska. U nas jest solucja, ale ja akurat korzystałem z tej z XDA.

• Like 1