Skocz do zawartości

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku października mój Mi10Pro skończył rozstrzaskany na płytkach. Oprócz całkowicie zbitej tylnej szybki zauważyłem że podczas potrząsania telefonem jest takie jakby gżechotanie. Tak jakby ruszał/latał moduł aparatu. Bo po wsłuchaniu się z tamtego miejsca akurat to "trzepotanie" przy potrząsaniu występowało. Poza tym nie wiem czy przeczulenie ale jakby AF wolniej załałapywał. Oddałem do serwisu MIUI w Cze-wie bo nie mogłem na te rozwalone plecki patrzeć. Wszystko opisali wszystko łącznie z tym trzepotaniem w środku przy potrząsaniu. Telefon był do odbioru koło 16 października. Trafił do Piaseczna. Ja utknąłem w Niemczech i nie mogłem odebrać. Odebrałem dzisiaj. Panowie przesympatyczni stwierdzili że myśleli że już nie wrócę. Wszystko cacy. Telefon jak nowy. Tym razem chłopaki nie zarysali czegoś innego jak się wcześniej zdarzało. Patrzę ale cały czas coś w środku lata. Panowie z MiStore stwierdzili że pomimo wyszczególnienia tego w zgłoszeniu w Piasecznie nic z tego sobie nie zrobili. Chciałem aby pokazali jeszcze jedną Mi10 bo może to normalne. Niestety ani jednej Mi10/Pro nie mieli. Sprawdziłem na Mi10TPro ale tam coś niby drgało ale nie tak jakby coś latało w środku. Pytanie do posiadaczy. Czy przypadkiem u Was jak potrząśnięcie coś się rusza w okolicach aparatu? 

Niby sprawdzili w serwisie i nic nie było urwane/ruchome itp jak rozebrali. Dodam iż w dalszym ciągu mam wrażenie że po tym upadku AF wolniej trybi. 

Edytowane przez Mikkellos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn generalnie piszesz o optyce aparatu, która faktycznie się lekko porusza przy potrząsaniu, ale nie powiedziałbym że to bardzo 'lata', u mnie to bardziej takie 'cykanie' delikatne słychać. Tak czy siak w większości telefonów słychać te optykę aparatu i jest to normalne, nie mniej u Ciebie może doszło do fizycznego uszkodzenia i coś tam faktycznie lata. Musisz porównać najlepiej z innym mi10.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za liczne odpowiedzi. 

Być może że to przez sporą matrycę jak na telefon aż tak to lata i dygota. Wszystko działa w sumie jak należy. 

Tak jak pisałem. Serwis rozebrał, sprawdził a szybkę wymienił (koszt 245zł) i nic chyba nie zauważyli a tym bardziej jakby to kawałki szybki były to by raczej wydobyli.

Ale jestem uspokojony skoro u Was też jest tykanie. Być może u mnie po upadku tyka mocniej a być może przewrażliwiłem się od tego momentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak się dopatrzyłem. Mam mnóstwo białych punkcików/ pikseli przez fotach na całkowicie czarnym tle. Najbardziej widoczne przy większym czasie naświetlania lub ISO a mniej na "normalnych ustawieniach" nie ma mowy o syfie na matrycy. Chyba że pod matrycą. Na pewno nie artefakty też. Przy małych wartościach ISO czy naświetlania prawie niewidoczne. W powiększeniu już bardzo. Wychodzi więc na hotpiksel albo badpixel.

Edytowane przez Mikkellos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikkellos napisał:

Wychodzi więc na hotpiksel albo badpixel.

Przy wysokim ISO i bardzo długich czasach dochodzą przypadkowe szumy matrycy. To nie muszą być hot piksele. Co do grzechotania, sprawdź czy jest takie samo przy włączonym i wyłączonym głównym aparacie. Jak to dochodzi z OIS to dźwięk powinien się zmieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłby ktoś napisać ile czasu trwa u was w mi 10 wygaszenie ekranu gdy np w pokoju jest zapalone swiatlo ekran swieci prawie na maksa, gaszę światło i suwak automatycznej jasnosci szybko osiaga minimalna wartość ale ekran wciąż świeci jak żarówka dopiero po okolo 40-50sekundach się wygasza.

W telefonach za 300zl jasnosc automatyczna dziala bez problemu a tu takie cos. Ktos ma podobny problem ile trwa u was przyciemnianie ekranu przy zmianie oświetlenia?

Mam nadzieje ze ktos zrozumiał mój chaotyczny wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wersji Romu? U mnie na ostatniej miuipolska rozwojowej i obecnej Global EEA na A11, czujnik działa natychmiast.

Jedynie od dłuższego czasu, nie wiem czy nie ponad pół roku w różnych telefonach (xiaomi coś w sofcie pogrzebało), że jak masz włączoną auto jasność i sam zmienisz suwakiem to auto jasność już nie reaguje to czasu uśpienia telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie próbuje.

Gdy zablokuje i odblokuje tel łapie odpowiednia jasność s raczej ciemność jeśli mowa o ciemnym pomieszczeniu.

Sam od siebie wygasza się bardzo długo, tzn suwak szybko reaguje i pokazuje obniżoną jasność ale ekran swoje i gaśnie minutę.

Za to na jasne światło reaguje nawet zbyt czule trochę światła i ekran szybko reaguje i świeci jak jarzeniówka. Może skopany jakiś czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień to już wcale nie ma mowy o jakimś działaniu automatycznej jasności praktycznie zero działania nie spada do mniejszych wartości bez wyłączenia i ponownego włączenia automatycznej jasnoścsi.

Reklamuje ten badziew sprawdzałem w porównaniu z innymi tel w cenie około 2000 i z telefonami tańszymi każdy działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ekran przyciemnia się razem ze zmianą poziomu na suwaku.

Jak możesz to przywróć ustawienia fabryczne telefonu (ale stracisz dane więc zrób kopię). jak to nie pomoże to wgraj soft od nowa.

Chyba że masz jakąś folię czy szkło które zakłóca czujnik i dlatego tak dziwnie reaguje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wgrać na nowo soft i zrobić reset do ustawień fabrycznych,nie pomaga.

Mam szkło ale bez szkła z folią producenta było to samo.

Suwak u mnie działa czasem po kilku sekundach czasem natychmiast ale telefon wygasza się kilkadziesiąt sekund.

Ty masz jakąś folie albo szkło na ekranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie. Kupiłem go normalnie w polskim sklepie. Szkoda trochę telefon spoko a na gwarancji wiadomo jak jest może zrobią może nie a jeśli już to tu zarysują tam przetrą. Telefon ma dwa tygodnie i przypuszczam że po jednej gwarancji będzie miał śladu użytkowania jak u mnie po roku albo dwóch.

Pech, nic nie poradzę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a powiedzmy ile to u ciebie trwa jak np masz w pokoju cłazience światło włączone nagle zgasisz i telefon o jakim czasie się wygasi? Bo u mnie suwak spada praktycznie od razu a tel wygasza się gorzej niż 5 letni Huawei.

Może suwak u mnie za szybko reaguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 7 sek zaczyna się ściemniać, ale kto by liczył sekundy. Inaczej reaguje na światło żarówki inaczej na słoneczne, a jeszcze inaczej jak się używa telefonu, a nie w bezruchu patrzy na ekran. 

Odnoszę wrażenie że im dłużej sprawdzam tym za każdym razem inaczej działa czujnik :)

ogólnie nie patrz na suwak tylko po zgaszeniu światła jak do 10 sek się ściemni to jest OK. Tylko używaj go wtedy, przełączaj okienka itp.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację suwak to tylko taki odnośnik u mnie ściemnia się 40 sekund czasem dłużej, rzadko ale to bardzo rzadko trwa to 15-20 sekund aż się przyciemni.

90% przypadków to 40sekund

Jak używam telefonu przełanczam okienka albo strony to wydłuża czas wygaszania. Ewidentnie jest coś nie halo, gdyby ściemniał się w 10 to normalnie by bylo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie aktualizacji mojej Mi 10tki. Telefon kupiony w polskim Media Markt jakiś czas temu. Już na początku miałem wrażenie że jest coś nie tak z aktualizacjami. Nawet na starym S8 dostawałem aktualizacje zabezpieczeń co jakiś czas a na mi 10 nie. Telefon posiadam około 6 miesięcy a miałem dosłownie jedną aktualizacje i to po zmianie regionu. Niby wersja MIUI 12.0.6.0  z tego co wiem to ostatnia na androida 10 ale gdzie android 11 i poprawki zabezpieczeń? Moje "utknęły" na 1 października... Czytałem już dużo tematów i wynika z nich ze jedni mają aktualizacje inni nie. Czy jest szansa że z moim egzemplarzem mi10 jest coś nie tak?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy ten rom jest już bezpieczny i działa prawidłowo.? Mam aktualnie androida 10 miui 12 ver 12.0.8 xiaomi.eu stan zabezpieczeń jest z lipca więc wypadało by cos wgrać. Głównie zależy mi na dual SIM tylko i klonowaniu aplikacji, nagrywaniu rozmów. Wyczytałem gdzieś że można indyjski ROM wgrać i zablokować bootloader2286e351a6b67a5d1dfc915b64de9eb4.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...