Skocz do zawartości

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę mnie uświadomić .
Czy jest znaczna różnica na Miui 12 względem Miui 11 a może odwrotnie  jeśli chodzi o szybkość pracy interfejsu a szczególnie efekty typu 
tearing, stuttering .lagi animacji itp na MI 10 
Mam skrzywienie na tym punkcie ;: a dziś przez chwilę miałem na testy MI 10 z Miui 11 i zdarzyło się że coś tam od czasu do czasu przycięło animację .   
Na 12 jest płynniej i szybciej. Albo mi się wydaje ;)

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował :) 

Przymierzam się do wymiany mojego MI5 na coś nowszego .

Kiedy przesiadałem się z Samsunga Galaxy Note II  z tym ich TouchLagWizem na Mi 5 to  była to przepaść w szybkości i responsywności działania UI  

Teraz stoję przed wyborem czy to ma być MI 10 Pro czy Ultra a może Mi 10 T Pro .

Mi 10 Pro -wszystko super  ale nie wiem czy odczuje różnice w UI między 90hz a 120 czy 144 w innych modelach .

Ultra -specyfikacja w kosmos ale póki co cisza z odblokowaniem B20 no i podobno są problemy z czujnikiem zbliżeniowym.  

Mi 10 T Pro -muszę pomacać .

OnePlusy odpadają ponieważ nie znoszę wyglądu surowego androida ,w Miui mam motywy które mogę modyfikować do woli .

Edytowane przez VRil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, VRil napisał:

Mi 10 Pro -wszystko super  ale nie wiem czy odczuje różnice w UI między 90hz a 120 czy 144 w innych modelach .

Ultra -specyfikacja w kosmos ale puki póki co cisza z odblokowaniem B20 no i podobno są problemy z czujnikiem zbliżeniowym.  

Nie wiem czym kierujesz się wybierając Mi 10 Pro. Miałem Mi 10 i uważam, że dopłata nie jest warta "grzechu". No chyba, że komuś zależy na aparacie.

Co do odświeżania, to o ile widoczna jest różnica pomiędzy 60 a 90 Hz, no..., może 120 Hz, to już wyższą różnicę, jeśli zauważysz nawet w grach, to brawo dla Ciebie. Ja nie widzę. Zobaczyć to można na dużych ekranach, choćby w telewizorach, gdzie piksel jest nieporównywalnie większy i częstotliwość odświeżania ma znaczeni. Ale tutaj...? Kolejna pogoń za cyferkami dla samych cyferek?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ortografię :) 

Mi 10 także jest w grze -te Pro napisałem z rozpędu  :) a aparat czy powiedzmy czasy SOT są dla mnie drugorzędne. 

Responsywność systemu ,płynność animacji systemu ,itd. są dla mnie priorytetem . Pragnę odczuć  to samo jak przesiadałem się z Galaxy Note II na MI5 .

Tak wiem wszystko zależy od optymalizacji systemu oraz komponentów w telefonie dla tego pytałem o Wasze odczucia  po przesiadce z np: Miui 11 na 12 .

Niestety na razie nie mam możliwości jak i gdzie sprawdzić w działaniu Miui 12 na "mocniejszym" sprzęcie . 

Co do odświeżania na pewno Masz rację ale uważam także że każdy ma też inne odczucia wzrokowe ,jedni to widzą a inni nie .

Miałem w ręku MI 10 z 90 hz i widziałem różnicę względem 60hz niemniej chciałbym   także to sprawdzić na 120 czy 144 hz .

Mogę także pójść w kierunku 蘋果 11 -12 ;)  i mieć  płynny i gładki system przy 60hz :) 

 

 

 

Edytowane przez VRil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przepraszam za ortografię  
Mi 10 także jest w grze -te Pro napisałem z rozpędu   a aparat czy powiedzmy czasy SOT są dla mnie drugorzędne. 
Responsywność systemu ,płynność animacji systemu ,itd. są dla mnie priorytetem . Pragnę odczuć  to samo jak przesiadałem się z Galaxy Note II na MI5 .


Nie ma sensu dopłacać, Mi 10 powinien Cię zadowolić.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mi10 pro i aparaty to naprawdę są miazgą, miałem zwykła mi 10 i aparat ten głowny też jest bardzo dobry ale tylko ten, reszta ok, poza tym nie ma większych różnic, i wersji pro nie ma dostępnych za bardzo. Między sobą za bardzo się nie róznią, robią efekt wow obydwa tak samo, wersja T jest tańsza ale nie ma always on display i ekran lcd zamiast amoleda, ale napewno będzie płynniej przynajmniej w założeniu bo tutaj w tych płynnościach to bardzo duzo ma system do powiedzenia, ale to juz wiesz,  ja osobiście na takim dużym ekranie widzę różnice pomiędzy 60 a 90, pomiędzy 90 w xiaomi a 120 w samsungu już za bardzo nie widzę, a no i odcisk palca na boku i brak indukcji.  najlepiej jakbyś sobie podotykał ale dotykać będzie można już po promocji gdzie dostalbys oczyszczacz powietrza jak zamówiłbyś teraz, no oczywiście można też zwrócić jakby się nie spodobał, 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papas5

Mi 10 Pro vs Mi 10:

Na +

aparaty tylne (zoom, itp)

szybsze ładowanie 50W + ładowarka 65W

dźwięk z głośniczków

Na -

bateria

jeszcze różnica w tylnym szkle Mi 10 Pro ma chropowate - ale to kwestia gustu.

Ja ze głównie wzgl. na aparaty wziąłem Mi 10 Pro.

porównanie parametrów poniżej:

Mi 10 Pro

108 MP + 12 MP + 20 MP + 8 MP

ƒ/1.69, 1/1.33″, 1.6 μm, 8P (108 MP)
ƒ/2,0, 1,4µm, 2PD (12 MP) (portretowy)
ƒ/2,2 (20 MP) (szerokokątny)
ƒ/2,0, 1,0µm (8 MP) (teleobiektyw)

4-osiowy OIS
10x hybrydowy zoom optyczny
50x zoom cyfrowy
HDR
Laserowy autofocus
Panorama
PDAF

--

Mi 10

108 MP + 13 MP + 2 MP + 2 MP

ƒ/1.69, 1/1.33″, 1.6 μm, 7P (108 MP)
ƒ/2,4, 1,12µm (13 MP) (szerokokątny)
ƒ/2.4, 1/5", 1,75µm (2 MP)
ƒ/2.4, 1/5", 1,75µm (2 MP) (dedykowana kamera macro)

4-osiowy OIS
HDR
Laserowy autofocus
Panorama
PDAF

Edytowane przez rob_ert
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartos Ani z jednego ani drugiego nigdy nie korzystałem więc w sumie żadna strata. Po kupnie Mi 10 od razu wyłączyłem asystenta Google i zapisałem na odblokowanie bootloadera. Czekam do soboty na to aż Xiaomi pozwoli mi odblokować. Konto ponad roczne, odblokowywałem już bootloader na tym koncie a w dalszym ciągu Xiaomi kazało czekać 168 godzin ;-)

Dzięki za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=45737]Bartos[/mention] Ani z jednego ani drugiego nigdy nie korzystałem więc w sumie żadna strata. Po kupnie Mi 10 od razu wyłączyłem asystenta Google i zapisałem na odblokowanie bootloadera. Czekam do soboty na to aż Xiaomi pozwoli mi odblokować. Konto ponad roczne, odblokowywałem już bootloader na tym koncie a w dalszym ciągu Xiaomi kazało czekać 168 godzin ;-)

Dzięki za informacje!
Bo nie ma znaczenia ile ma Twoje konto. Liczy się czas od pierwszego uruchomienia tej opcji odblokowania.

Btw, moim zdaniem nie ma sensu wgrywać EU. Błędów masa. EEA znacznie stabilniejsze.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Antyhaker napisał:

Btw, moim zdaniem nie ma sensu wgrywać EU. Błędów masa. EEA znacznie stabilniejsze.
 

 

9 godzin temu, daniel.wu napisał:

Również się zgadzam. Byłem jak do tej pory wielkim fanem xiaomi.eu, ale po przesiadce na EEU stwierdzam, że w końcu Mi10 zachowuje się jak flagowy model, bez bugów.
 



Aż tak źle jest? Może to przez Androida 11? Na razie tylko pozwoliłem sobie odblokować opcję odblokowania bootloadera, nic nie robiłem. Chyba wgram po prostu TWRP i Magisk do Globala sądząc po tym co piszecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Aż tak źle jest? Może to przez Androida 11? Na razie tylko pozwoliłem sobie odblokować opcję odblokowania bootloadera, nic nie robiłem. Chyba wgram po prostu TWRP i Magisk do Globala sądząc po tym co piszecie
Nie wiem czy jest "aż tak źle". Jednak ja po 2 dniach wróciłem do EEA ;P No nie dałem rady.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI 10 mam od tygodnia kupiony w komputroniku i mam ogromny problem z autofokusem bardzo długo łapie ostrość albo wcale trzeba często nacikać palcem na ekran żeby łapał ostrość sam nie chce , czy jest to normalne czy zwracać? Tylko teraz kwestia kupiłem telefon w promocyjnej cenie i wolał bym żeby mi wymienili na inny egzemplarz niż zwrot gotówki wiecie czy jest taka możliwość ?

Mam starego mi 8 który dużo lepiej radzi sobie z ostrzeniem foto/film w 99% przypadków się nie myli w mi 10 jest dużo gorzej 

 

pozdrawiam 

Edytowane przez zlotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI 10 mam od tygodnia kupiony w komputroniku i mam ogromny problem z autofokusem bardzo długo łapie ostrość albo wcale trzeba często nacikać palcem na ekran żeby łapał ostrość sam nie chce , czy jest to normalne czy zwracać? Tylko teraz kwestia kupiłem telefon w promocyjnej cenie i wolał bym żeby mi wymienili na inny egzemplarz niż zwrot gotówki wiecie czy jest taka możliwość ?
Mam starego mi 8 który dużo lepiej radzi sobie z ostrzeniem foto/film w 99% przypadków się nie myli w mi 10 jest dużo gorzej 
 
pozdrawiam 
Wersja oprogramowania?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bartos napisał:

Do https://www.ccsonline.pl/  tylko wcześniej zadzwoń i po IMEI sprawdzą czy mogą przyjąć. 

ta firma ma tragiczne opinie, praktycznie każdemu odsyłają cegłę albo nie robią telefonem nic 

a express gsm ? 

Ps, wkleił bym filmiki z łapania autofokusu ale niestety forum je bloku 

Edytowane przez zlotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej udałem się do MIStore  i pomacałem oraz porównałem pod względem szybkości i płynności MI 10 oraz MI10T pro.

Mi 10 z Miui 11  oraz MI 10T Pro z Miui12  . 

Na moje oko widzę znaczną różnicę między 90 a 144 hz w  poruszaniu się po interfejsie ,animacjach czy przewijaniu list .

Pytanie do Was czy to wynika z szybkości odświeżania  czy może jednak animacje i ogólna płynność w Miui 12 jest lepsza od Miui 11 i to samo 

doświadczę   w Mi 10 90hz z Miui 12 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po patrz nie wpadłem na to :D . 

Szkoda że mam tak daleko do najbliższego MiStore  na pewno teraz zrobiłbym taki test . 

Niestety nie mam jak i na czym sprawdzić osobiście . W wszelkich testach ,porównaniach które czytałem wszyscy pisali że Miui 12 jest płynniejszy od poprzednich wersji. 

Wiem że każdy ma inne odczucia wizualne dla tego poprosiłem  Was o opinię czy zauważyliście  taką różnicę .

Na tą chwilę widzę że Mi10T Pro dla mnie wygrywa z Mi 10 ale będzie mi brak indukcji czy  Always on Display.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście złośliwi :) 

Tak na prawdę to te cyferki dla mnie robią różnicę i ja to odczuwam ale już pisałem testowałem MI 10 z Miui11 i Mi10T Pro z Miui 12 i nadal nie wiem czy robi tą 

różnicę 90vs144 hz czy Miui12vsMiui11 . Dla mnie priorytetem jest płynność i szybkość i z tego co miałem zobaczyć i odczuć to MI 10 T Pro wygrywa .  

Gdyby to była różnica w sofcie to w ogóle bym się nie zastanawiał i wybór by padł  na Mi 10  a tak tego nie wiem . 

Dla tego proszę Was opinię.  Przecież mieliście wcześniej Miui 11 a teraz pewnie jesteście na Miui 12 wiec w mniejszym lub większym  stopniu widzicie różnicę .

Bardzo Proszę  :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, każdy widzi co innego, niektórzy wolą miui11 bo był szybsze a inni mówią, że miui12 jest płynniejszy. Ale to też wszystko zależy od wersji wydanej kompilacji, coś sknocą w następnej wersji i np. cały system będzie przycinał. ja już dawno używałem miui11, ale dla mnie 12 jest płynny. Odświeżanie w Mi10 i tak używam na 60hz bo nie przewijam aż tak szybko stron by powodowało to dyskomfort. Na pewno dla mnie ważniejszy jest AMOLED i Indukcja, oraz zakrzywiony ekran, bo lepiej się obsługuje telefon jak również gesty. 

Musisz sam sprawdzić, bo każdy ma inne odczucia. Tak samo większość jest zgodna że nie widać różnicy pomiędzy 90 a wyższym odświeżaniem. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...