Skocz do zawartości

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, orte napisał:

Jeżeli jeszcze nie instalowaliście v12.1.2.0 (MIUI Polska) to proponuję się wstrzymać. Wczoraj wieczorem pokazało dostępną aktualizację i wgrałem. Dziś po krótkiej przejażdżce widzę że są problemy z BT. W aucie wycisza co chwilę audio. Podłączyłem słuchawki Mi Air 2s i jest jeszcze gorzej. Wyłącza i włącza się BT, sam. Wczoraj świrował zaraz po aktualizacji czytnik palca, ale rano było i jest już Ok. Zmieniła się wersja Androida? Chyba już w v12.0.4.0 była 11-tka?

Od czasu posiadania Mi6 nie miałem nigdy problemów po aktualizacji w żadnym posiadanym Xiaomi. Kiedyś musi być ten pierwszy raz default_wink.png

Pobrać jeszcze raz i wgrać? Bo pewnie tylko wipe pomoże, a to nie zbyt dobry moment dziś.

Ja widzę że jest już wersja 12.1.3 ... Może już tych problemów nie będzie ;)

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2020 o 10:33, mrosi napisał:

Co do pozostałych błędów... To MIUI Global. I tyle komentarza...

Pitu pitu. Na EU jest to samo, a momentami nawet gorzej.

Dnia 12.09.2020 o 19:54, greko-k napisał:

Spoko, wydałem tylko 2,5k więc luz ;) Ale przyznam ci rację, rzeczywiście, wszystko posprawdzałem ale tego nie - wydawało mi się że to oczywista oczywistość we flagowym modelu skoro od wieku lat jest to obecne w telefonach za gorsze - tak więc wybaczcie moją naiwność :grin:

Wskaż jakieś. Oczywiście poza Samsungiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, orte napisał:

Wszyscy mają jakieś problemy z tym softem, myślisz że będziesz wyjątkiem? Nie udało się bezproblemowo przejść na Androida 11 i tyle.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro
 

To tak nie działa. Różne aplikacja, różny sposób korzystania z urządzenia, różne wykorzystanie poszczególnych funkcji - nawet jeśli będą występować błędy, nie musi na nie w ogóle trafić. Nie ma co się ekscytować. Lepiej samemu sprawdzić. Tym bardziej, że piszecie o, bądź co bądź, nieoficjalnym oprogramowaniu, nie?

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tym bardziej, że piszecie o, bądź co bądź, nieoficjalnym oprogramowaniu, nie?

No raczej nie, dostałem soft OTA, korzystam ze Stable, a nie wersji rozwojowej. Nie mam do nikogo pretensji, no może do siebie że nie zajrzałem na XDA przed instalacją ;)
Serwisowałem telefony dawno temu, taka wpadka to pikuś.
Strasznie dużo "problemowych przypadków" jest, pewnie już pracują ostro nad poprawkami :)
Pozdrawiam ekipę MIUI Polska, mimo wszystko, dobra robota

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, orte napisał:


 


No raczej nie, dostałem soft OTA, korzystam ze Stable, a nie wersji rozwojowej. Nie mam do nikogo pretensji, no może do siebie że nie zajrzałem na XDA przed instalacją ;)
Serwisowałem telefony dawno temu, taka wpadka to pikuś.
Strasznie dużo "problemowych przypadków" jest, pewnie już pracują ostro nad poprawkami :)
Pozdrawiam ekipę MIUI Polska, mimo wszystko, dobra robota emoji106.png

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro
 

No ale korzystasz z EU, czytaj nieoficjalnego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

.........

Pobrać jeszcze raz i wgrać? Bo pewnie tylko wipe pomoże, a to nie zbyt dobry moment dziś.

 

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Była chwila to pobrałem jeszcze raz, tym razem przez www. Ponowna instalacja z pliku.zip, bez wipe i jak na razie jest wszystko OK. W aucie sprawdzę później.

 

 

 

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 10 ma dynamiczne partycje, nie można zmienić niczego w /system poza aktualizacją OTA. Jeśli by Ci się w jakiś sposób ta sztuka udała, to telefon odpalilby się do trybu fastboot - wyjaśnienie tutaj: https://xiaomi.eu/community/threads/poco-f2-pro-redmi-startup-logo.56976/#post-559689

Jedyne opcje bez OTA ewentualnie to zrobienie modułu pod Magiska i tam wsadzenie APK, wtedy może zadziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zaczynałem to doczytywać...

Rozumiem, że jakiś zip pod TWRP też "popsuje" telefon?

 

Ogólnie zmierzam do tego, że VoLTE działa u mnie jak działa i znalazłem parę tweaków opierających się na zmianie zapisów w build.prop. Chciałem spróbować, ale widzę, że kiszka.

Edytowane przez don_kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2020 o 21:31, grzesiekura napisał:

Mam 12.1.3 i chyba są nadal problemy. U mnie nie działa klonowanie aplikacji i superszybkie ładowanie. Będę próbował jutro wrócić do poprzedniego androida..

Z tych właśnie powodów wróciłem właśnie do Androida 10, pilnie potrzebowałem klonowania, niestety te na Androidzie 11 powodują u mnie restart telefonu, niestety na ostatniej wersji ta sama próba skończyła się niestety brakiem możliwości uruchomienia telefonu. Telefon miał bootloopa na logo MIUI, full wipe z poziomu TWRP nic nie dało, pomogła dopiero instalacja ROM-u przez MiFlash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kaudii napisał:

Z tych właśnie powodów wróciłem właśnie do Androida 10, pilnie potrzebowałem klonowania, niestety te na Androidzie 11 powodują u mnie restart telefonu, niestety na ostatniej wersji ta sama próba skończyła się niestety brakiem możliwości uruchomienia telefonu. Telefon miał bootloopa na logo MIUI, full wipe z poziomu TWRP nic nie dało, pomogła dopiero instalacja ROM-u przez MiFlash.

napisał byś w skrócie jak wrócic do androida 10 ? mam twrp i rom na pendrive czy to wystarczy ? Nie widzę nigdzie toturiala downgrade z 11 na 10. 

Edytowane przez grzesiekura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, don_kamillo napisał:

@grzesiekura 

Wchodzisz do TWRP, robisz format data (czyli wyczyścisz telefon), później wgrywasz ROM, możesz z pendrive, ja kopiowałem do telefonu (będącego cały czas w recovery).

bricka albo coś podobnego nie złapie robiąc downgrade androida ? czyszczenie cache i dalvik cache nie potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, grzesiekura napisał:

bricka albo coś podobnego nie złapie robiąc downgrade androida ? czyszczenie cache i dalvik cache nie potrzebne?

Sam przechodziłem tę procedurę, nic się nie stanie.

A jak klikniesz cancel w ekranie początkowym TWRP to nie przeniesie Cię do TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, don_kamillo napisał:

@grzesiekura Ale przechodzisz do kafelka wipe? W format data trzeba wpisać yes,  a nie hasło.

to wiem. ale po uruchomieniu twrp prosi o haslo deszyfrujące które wczesniej dzialalo teraz jak wpisuje mam komunikat "failed decrypt data" po wejsciu w wpie i format data failed

20200922_125040.jpg

Edytowane przez grzesiekura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, don_kamillo napisał:

@grzesiekura No to chyba zostaje MiFlash.

 

Niemniej to nieco dziwne. Miałem podobne przypadki na Mi9, że potrafiło zaszyforować dane w TWRP i nie wołać o hasło. Wtedy format data był możliwy.

znalazłem chyba rozwiązanie, wyłączyłem kod pin dla ekranu i poszło chyba system nie może odopowiednio czytać z twrp blokady ekranu? podpiełem pena zrobiłem format data i wgrywam androida 10 dam znać czy się udało :)

 

update: udało się zainstalować androida 10 miui 12.0.8 - czyli ewidentnie blokada pin ekranu blokowała szyfrowanie twrp pytanie jaka jest najwyższa wersja dostępna softu dla mi 10 android 10 stabilna ?

Edytowane przez grzesiekura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry @grzesiekura , że tak późno się odzywam, ale nie miałem możliwości wcześniej odpowiedzieć, ale widzę, iż @don_kamillo załatwił sprawę,,

Aczkolwiek u mnie nie było problemu z hasłem deszyfrującym, wszystko się poprawnie odblokowało, u mnie problem był jakiś dziwny full wipe nie pomagało, bez MiFlash nie mogło się odbyć, ale to też nie jest jakiś wielki problem, z dodatkowych opcji to jedynie wgranie TWRP, no może samo wgrywanie MiFlash trwa dłużej nieco, ale przywracanie danych ikonfigurowanie wszystkie jest takie samo w obu przypadkach

ważne, że zakończono sukcesem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Po ponad dwóch latach z niezawodnym Mi 8, od czwartku stałem się posiadaczem Mi 10 8/256GB Global z AliExpress.

Jak wygląda kwestia miuipolska dla Mi 10? Warto już przechodzić czy na razie ze względu na błędy/działanie/baterię lepiej sie wstrzymać?
Po 4 latach siedzenia na miuipolska/xiaomi.eu strasznie mi się nie podoba Global i chcę już od niego uciec :D

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam jak wyżej. Z wersji stable zostań na androidzie 10 bo 11 robi cyrki i żona mi suszy głowę, ale nie chce robić formata więc jestem w kropce i czekam na update :) Czasem wiesza się ekran na zasadzie jakby był rozmazany cały tj pulpit i ikony. Belka z góry jest ok. Nie pomaga nic oprócz reboota. Tak jakby jeszcze launcher nie bardzo chciał współpracować z andkiem 11

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...