Skocz do zawartości

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

AOD mam wyłączone od początku :/

witek czyli problem nadal nie rozwiązany ? Wg. Ciebie problemem jest czytnik linii papilarnych ale sposobu na niego nie ma ? Zobaczę jak będzie przez noc...jak dalej nic to rano będę szukał...mimo wszystko po 1 dniu z Xiaomi jestem już nieco zirytowany...nowy telefon niczym nie zapchany, a tutaj taki klops

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet AOD po przygodach z moim MI9 poleciał na pierwszy ogień. On mocno drenuje i wybudza, ale jednak pozwala na spanie czasem

@Sonic Problem wybudzania rozwiązany wyłączeniem czytnika. Ale nie po to kupowała telefon za tyle kasy, żeby nie mogła z niego korzystać tym bardziej, że na MIUI 11 działał bezbłędnie. Ja przywykłem do bolączek xiaomi i mam odblokowany bootloader. Żona jednak wymaga :)

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sonic

ja bym dał mu trochę czasu. Jakiś czas temu na Huwei P20 Pro był podobny wątek, ludziska szaleli, robili wipe, co chwilę latały factory resety i kibel, cały czas to sami.

A ja na to daj szanse algorytmom pozbierać dane jak używasz tel, bo przecież teraz za ubijanie itp odp. jest AI. Po 1-2tyg jak ręką odjął :)

Ew. co proponuję, spr. czy może masz wyłączone dla jakichś apek automatyczne zarządzanie baterią. Włącz dla wszystkich na auto. Tzn ja wyłączyłem od 1szego uruchomienia dla accubattery, bo musi podczas ładowania zbierać dane i nie chcę żeby była ubijana i muszę Wam powiedzieć, że jakoś to nie działa tak jak powinno. Apka po ubiciu z pamięci jest jednak ubijana. W P20 Pro to działało. Ale wyjściem okazało się "kłódeczka" czyli zablokowanie jej w pamięci. Więc w zarządzaniu energią mam wsio na auto i kłódka na accubattery.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sonic napisał:

Póki co uruchomiłem ponownie telefon i usunąłem pokazywanie się czytnika linii papilarnych na ekranie przy podnoszeniu i narazie jest coś lepiej ... Zobaczymy za jakiś czas 

Nigdzie nie widzę tej funkcji? 

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy bezmyślnie obrazków z cytowanej zawartości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to długo nie działało...po jakimś czasie telefon znowu się nie usypia...czy mogę się wypowiedzieć osoby użytkujące mi 10 czy mają też taki problem ? Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak z tym walczyć ? Wydaje mi się, że bateria przez to szybko leci ...

Screenshot_2020-08-14-21-39-03-615_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry.
Wybaczcie że tak po nocy, ale już mam dość.
Chodzi o instalację Miui Polska.

Kilka dni temu wpadła jakaś aktualizacja.
Okazało się że po jej wgraniu nie działa Magisk.
Chciałem więc wrócić do starszej wersji - i tu zaczęły się schody.

Przegrałem plik z romem na telefon, odpaliłem TWRP i tam - właśnie.
Tam zrobiłem - sam nie wiem co.
Factory Reset?
Wipe?
Nie wiem.
W każdym razie - wszystko usunąłem - w tym także wgrane TWRP.

W każdym razie - gdy teraz próbuje zainstalować rom to zawsze kończy się na tym że telefon nie wstaje i wraca do recovery.
W samym TWRP zaś gdy cokolwiek próbuje zrobić - dostaje komunikat "cant mount /data" czy jakoś tak.
Próbowałem już na wiele sposobów ale nic z tego.

Czy ktoś ma jakiś sprawdzony poradnik krok po kroku uwzględniający WSZYSTKO (co formatować i jak) bądź może miał z tym problemem styczność i jakoś go rozwiązał?


W tej chwili wróciłem do Globala żeby mieć w ogóle telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam połączony zegarek Huawei watch GT 2 .. ja rozumiem, że tak by mogło być ale to dlaczego przez pewien czas tel się usypiał, a potem przestał ? Ja wyłączyłem tylko animacje nie całkowicie odcisk...dziś spróbuję z tym zegarkiem pomyśleć i usunąć całkiem odcisk (choć nie wyobrażam sobie go nie używać), ale czuję, że dziś skończy się na ustawieniach fabrycznych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mi 10 u mnie nie ma tego problemu wiec pewnie masz coś żle z konfiguracją może ten zegarek ci go jakoś wybudza? nie wiem ,mam zegarek t-rexa i jest dobrze

btw @galakty nie znudziło ci sie jeszcze krytykowanie tych mi10? nie masz mi10 nie zabieraj głosu! bo wyglada to tak: "nie mam ale wypowiem sie"

Edytowane przez czarek1212
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czarek1212 napisał:

mam mi 10 u mnie nie ma tego problemu wiec pewnie masz coś żle z konfiguracją może ten zegarek ci go jakoś wybudza? nie wiem ,mam zegarek t-rexa i jest dobrze

btw @galakty nie znudziło ci sie jeszcze krytykowanie tych mi10? nie masz mi10 nie zabieraj głosu! bo wyglada to tak: "nie mam ale wypowiem sie"

Wyłączyłem już wszystko co można było...zegarek również off i dalej się nie usypiał...teraz wyłączyłem ponownie telefon i usypia się ale zobaczymy jak długo .. jak zadziała to będę pomału włączał aż wyglądam co to....gorzej jak za chwilę znowu nie będzie się usypiał przy wszystkim wyłączonym ... Wtedy zostają ustawienia fabryczne :( a tak z ciekawości Ty jaki SOT osiągasz przy normalnym użytkowaniu i 90hz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień ranking na szczegóły :)

1 minutę temu, rob_ert napisał:

@daniel.wu
Ja co prawda mam 11, ale wygląda tak samo.
Przełęcz z ranking na szczegóły.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka
 

A Ty u siebie na pro masz problem z usypianiem ? Jaki SOT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sonic
U mnie przechodzi w uśpienie. SOT raczej się nie sugeruję bo ja dużo gadam przez BT więc i ekran w większości wył. Przy moim używaniu ostatnio z -91% 4h13m, z -64% 2h45m.
Porównując do P20 Pro trzyma podobnie, może ciut dłużej.
Stawiam, że u Ciebie zegarek wybudza, było gdzieś coś podobnego tylko nie pamiętam czy Samsung czy Huawei i chyba po aktualizacji apki do obsługi problem znikną.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sonic

dopiszę, że accubattery wylicza na podst. średniego użycia baterii SOT na 8h14m,

tyle czasu używam, a nawet nie zauważyłem, że coś takiego podaje, bo jak już wielokrotnie na forum android powtarzałem, że sam SOT (ten wskazany podczas używania) to nie jest jakaś super miara do porównywania, ok dla usera który używa tel i zmienia na kolejny, bo zakładam, że używa tak samo jak poprzednio, ew podczas testów gdy kładziemy kilka tel i puszczamy takie same aplikacje czy testy. No może teraz ten wyliczony z accubattery można porównywać, bo będzie liczył u każdego wg tego samego algorytmu więc jakieś porównanie to nam da.

Ale jeżeli Ty podasz mi swój SOT to nie za bardzo mam jak porównać ze swoim bo każdy z nas używa inaczej, inna jasność itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...