Skocz do zawartości

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Proszę o pomoc z dwiema rzeczami.

Na moim Mi 10 nie ma opcji zapisania kontaktów na karcie sim, uprzedzając odpowiedzi, w intenecie wszędzie piszą, że można to uruchomić poprzez włączenie opcji show sim contacts w ustawieniach aplikacji kontakty, natomiast u mnie w ustawieniach taka opcja nie widnieje, przeczesałem opcje w aplikacji telefon oraz kontakty, mogę jedynie zapisać kontakty na koncie google i xiaomi. Mam również pytanie na temat panelu informacyjnego (app vault), mam tę aplikację zainstalowaną fabrycznie natomiast w ustawieniach ekranu głównego mogę tylko włączyć google discover, app vault interesuje mnie z tego względu, że chciałbym mieć możliwość korzystania z aplikacji zdrowie (Mi Health, nie Mi Fit), pojawia się ona w zarządzaniu aplikacjami, natomiast na liście aplikacji na pulpicie już nie, nie da się jej uruchomić, podobno jest ona tylko dostępna dla aplikacji app vault a tej jak pisałem nie można uruchomić ani w ustawieniach, ani przez google play. 

Dodam jeszcze, że telefon zakupiony z mi-home.pl i że wgrałem dzisiaj aktualizację do MIUI 12 EEA V12.0.1.0.QJBEUXM Mi 10 z waszej strony z wątku (forum/topic/49987-miui-global-rom-wersje-stabilne-dyskusja/) lecz obie te rzeczy nadal nie działają.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Edytowane przez Fearthas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 29.07.2020 o 20:26, Fearthas napisał:
.....Dodam jeszcze, że telefon zakupiony z mi-home.pl i że wgrałem dzisiaj aktualizację do MIUI 12 EEA V12.0.1.0.QJBEUXM Mi 10 z waszej strony z wątku...

Odblokuj bootloader i wgraj wersję stabilną Xiaomi eu. Rozwiąże to wszystkie Twoje problemy. Od wczoraj dla Mi 10 jest dostępna wersja 12.0.7.0.

 

Pobrać można tutaj:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/

 

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź

A czy jak zainstaluję wersję global i bedę miał ten app vault to będę mógł też dodać google discovery ? czy można mieć tylko albo jedno albo drugie ? Co do sprawy z sim to bardzo dziwna rzecz bo na internecie pełno jest artykułów i filmów pokazujących tą opcję show sim contacts, też dziwne żeby google'owskie aplikacje nie mogły zapisywać kontaktów na sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2020 o 21:02, orte napisał:

Ja przeszedłem z globala. Telefon z Play. Dialer i SMS-y od Google mnie wykończyły, no i brak obsługi drugiej karty SIM przeważyły moje przejście na xiaomi eu ;)
Szczerze polecam.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro
 

Kupiłeś tę tackę z chin pod DualSIM? Zapodałbyś aukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u żony poleci wipe. Telefon nie usypia sie. A swoją drogą to do stable.eu standardowo wgrywamy twrp i rom czy trzeba jakieś vbmeta.img czy to tylko do custom romów ? No i najważniejsze. Co z płatnościami. 

 

Tak to wygląda u żony od czasów update. Wcześniej było ok. Także nie wina apek tylko coś w update się pokiełbasiło.

WhatsApp Image 2020-08-02 at 19.39.00.jpeg

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To są jedynie testy default_smile.png a nie oficjalna usługa, to nie jest też pasmo docelowe, bo na docelowe został odwołany przetarg. Zobacz też na jakich standardach np Plus daje te 5G, u nich 5G działa praktycznie na fonach po 3 tys.

Mi 10 na obecną chwilę w Plusie nie działa w 5G.

Diabli wiedzą jak faktycznie to się wszystko poukłada jak już operatorzy będą mieli docelowe pasmo.

No i pozostaje poźniejsza kwestia cen u operatorów na usługi 5G, bo jak już odpalą oficjalnie 5G to pewnie trza będzie za to dodatkowo płacić.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie działa...?

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?mapId=5g

Z tego co wiem, to działa. W paśmie 2100 MHz (przynajmniej tak jest w Orange) i w określonych lokalizacjach, ale działa. I to nie testowo. Zasięg będzie się powiększał w miarę systematycznej wymiany przekaźników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mrosi napisał:

Z tego co wiem, to działa. W paśmie 2100 MHz (przynajmniej tak jest w Orange) i w określonych lokalizacjach, ale działa. I to nie testowo. Zasięg będzie się powiększał w miarę systematycznej wymiany przekaźników...

Tylko to tak jakby do Golfa zamontować koła od Ferrari i się chwalić, że się ma sportowe auto :) 

Tu masz link, gdzie wyraźnie jest napisane że pasmo 2100 MHz jest przeznaczone dla LTE

https://pl.wikipedia.org/wiki/Long_Term_Evolution

u nas z racji, że przetargi na pasma 5G się nie mogą zakończyć, postanowili przeznaczyć tą częstotliwość na "szybsze" połączenie i nazwać ja 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to stary artykuł jak jeszcze 5G nie było. Poczytaj dobrze. Wejdz w wiki ale angielską i zobacz czy 5G nie "współdzieli" pasm z 4G. Czyli wg twoich teorii spiskowych producenci telefonów nas oszukują i operatorzy razem wzięci i pasma typu N: 1, 3, 7, 28, 77, 78 to LTE ? Bo moim zdaniem choćby w Orange B1 i N1 to nie to samo oprócz współdzielenia częstotliwości. A jeżeli jest tak jak mówisz, to po co producent zrobiłem modem z pasmem N1 dla 5G ja mógłby bazowac na B1 ? Kolejna sprawa to gdyby to było takie oczywiste to wszyscy by już mieli 5G u siebie bo przecież pasmem B1 2100 z orange jest prawie 100% pokrycia na Polsce. Operator wykupuje pewne pasmo i na nim może zrobić wszystko. Tak samo jak masz np beamforing w WIFI. To tak jak masz tryby B/G/N w wifi 2,4GHz czy A/N/AC w 5GHz. Do tego dochodzi beamforing itd. NIby te same częstotliwości, ale technologia i prędkości idą w górę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na pewno nie działa...?

Z tego co wiem, to działa. W paśmie 2100 MHz (przynajmniej tak jest w Orange) i w określonych lokalizacjach, ale działa. I to nie testowo. Zasięg będzie się powiększał w miarę systematycznej wymiany przekaźników...


Przecież nie napisałem że nie działa fizycznie tylko że to testy, czy w Orange mają już umowy dla klientów na 5G? W Plusie i Play nie mają i nawet nie wiedzą kiedy będą . A to że się ludzie dają naciąć na reklamę typu: jesteśmy pierwsi z 5G, czy: jesteśmy największą siecią 5G, to już sprawa jak dany ludź jest podatny na insynuacyjny marketing :)
Na obecną chwilę oficjalnie nie ma sieci 5G , technicznie jest, tylko to też nie do końca bo żaden operator nie kupił jeszcze pasma docelowego na 5G.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Netoper napisał:

Na obecną chwilę oficjalnie nie ma sieci 5G , technicznie jest, tylko to też nie do końca bo żaden operator nie kupił jeszcze pasma docelowego na 5G.

To jest czy nie ma? Mącisz ostro chłopie... 5G na paśmie LTE to 5G, to inna technologia mimo tego samego pasma. Tak, nie ma jeszcze docelowych pasm planowanych dla 5G przez polską biurokrację i patologię narodową, ale to nie żadne testy, możesz kupić telefon i będzie działać (oczywiście wspierany u danego operatora). 

To że Ty sobie nazywasz to testami i innymi epitetami to Twoja sprawa, mocno naciągasz słownictwo pod swój tok rozumowania. Tylko nie wiem po co.

Edytowane przez galakty
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

https://www.orange.pl/poradnik/swiat-orange/czestotliwosci-5g-co-warto-o-nich-wiedziec/

Czy sądzicie, że operator pokusiłby się o możliwość pozwu, umieszczając oficjalne informacje niebędące zgodnymi z rzeczywistością...?

@szakal88, doczytaj kwestię związaną z pasmem 2100 MHz, które "chwilowo" jest wykorzystywane do 5G.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7568]galakty[/mention] Jak Boga noga, weź przeczytaj na spokojnie co pisałem, jest uruchomione dla testów, i dla nakręcania klientów, oficjalnie żaden operator nie oferuje 5G na umowę, Jak będą mieli w ręku docelowe pasmo na 5G wtedy będzie dopiero na 100 %wiadomo na jakich "bandach" będą to konkretnie puszczać.

Skontaktuj się z którymś z operatorów i zapytaj czy to jest już oficjalne i czy mozna zawrzeć umowę na gwarantowane 5G.

A to że odwołany został przetarg to nas oddala od od oficjalnego uruchomienia 5G, nie wspominając że generuje to też koszty operatorom, które będą pokrywać użytkownicy jeśli będą chcieli (po okresie testów) korzystać z 5G ( czytaj: jak będzie oficjalnie 5G to trza będzie dodatkowo płacić/dopłacać żeby dany użytkownik mógł na 5G działać )

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

@mrosi

Piszą że mogą korzystać klienci, i dalej piszą o odwołaniu przetargu i o docelowym paśmie, nie piszą że gwarantują Ci działanie i że mają dla nas umowy na 5G, więc nie ma o co ich pozywać jeśli nie będzie nam działać w obecnym stadium.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Orange

Mieszkam niedaleko Łodzi i wg mapki jestem w zasięgu czegoś co oni oznaczyli 5G. Telefon pokazuje mi, że korzysta ze standardu LTE+. Prędkość jest naprawdę niezła, bo z testów wynika 300Mb/s.

Na pewno nie jest to LTE sprzed 2 miesięcy, które wyciągało max 50Mb

Co z 5G? Nie mam pojęcia. Podobno wszystko jeszcze jest w powijakach.

Mam też kilka pytań. Jak standard rozwinie się na dobre to jakich wartości realnie można się spodziewać? Jaki ping? Która częstotliwość wydaje się najbardziej optymalna do zwykłego użytkowania? Czy zużycie baterii w 5G będzie zauważalnie większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTE+ to 4G tylko zagregowane z kilku anten/częstotliwości lub 2600MHz (w plusie się to advenced nazywa). Ale wciąż to 4G. Jeżeli jesteś w zasięgu to musisz mieć odpowiedni abonament wykupiony a tutaj Orange wywindował sobie dość wysokie abo za tę funkcję NIE TESTOWĄ tylko oddaną do użytku na paśmie N1 czyli 2100MHz. Co do realnych transferów na 3600MHz realne transfery mogą oscylować w okolicach 1Gb/s i pingach 1ms. Mówimy oczywiście o pustym łączu operatora, co raczej w realiach ciężko osiągnąć. Przyjmijmy, że operator ma światłowód z wkładkami 1Gb/s i tym zasila wszystkie swoje anteny z 3g/4g/5g i siedzi masa ludzi. My już wszystkie wkładki w OLTach i dosył mamy 10Gb/s i około 2000 użytkowników średnio ciągnie 1,5Gb/s. Nigdy nie zapchali nam łącza (ja mówię,  o sieci światłowodowej lokalnej, ale na BTSach często jest więcej użytkownków podłączonych). Oczywiście masz rację pisząc, że jest to ROZWOJOWE, ale nie jak ktoś napisał TESTOWE przynajmniej w ORANGE. 

 

P.S. Ja na wsi to tam szału nie mam, ale u teściowej w Olkuszu jak puszczę speedtesta to na LTE też mam w okolicach 180Mb/s. Kiedyś było po 80Mb/s także albo poprawili agregację między urządzeniami, albo zmienili wkładki i poprawili dosył. Co do plusa to u nas w centrum miasta na 100metrowym kominie plus dalej jedzie na radiolini, gdzie networks i play jadą na świetle. 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi

Cytaty z linku, który dałeś:

"To rozwiązanie uruchamiamy na częstotliwości 2100 MHz, która obecnie jest wykorzystywana na potrzeby 4G LTE."

"Na spektakularne prędkości i ogromny skok jakościowy w korzystaniu z internetu mobilnego musimy jednak poczekać do czasu uruchomienia sieci 5G w paśmie 3,6 GHz, a następnie 26 GHz"

Czyli tak jak pisałem, zmiana przynależności częstotliwości spowodowana brakiem nowych pasm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od wczoraj stałem się użytkownikiem mi 10 (wcześniej oneplus 6) i moje pytanie jest następujące...czy normalne jest, że telefon cały czas jest wybudzony ? Wygląda to jakby nie przechodził w stan czuwania ... Ktoś się wypowie ? Telefon zaktualizował się do miui12 

Screenshot_2020-08-13-20-01-13-793_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sonic napisał:

Jakaś rada ?

Tak. Moja żona mi suszyła głowę o to samo. Wszystko zaczęło się od aktualizacji do miui 12. Poleciał format, pozniej poleciał cały soft nowy (paczka przez aktualizację), i ciągle to samo. Zacząłem usuwać aplikacje po kolei jedna po drugiej. Wywaliłem dosłownie WSZYSTKO co miało opcję ODINSTALUJ. Później zacząłem wyłączać różne pierdołki i po kilku dniach bycia gnębionym przez żonę za polecenie jej ch....go telefonu znalazłem. GSAM też pokazał masę pierdół (idzie bez roota przez ADB aktywować) ale nic to nie wniosło. Problemem jest Czytnik linii papilarnych !! Usunąłem odciski palca i jak ręką odjął. Po restarcie telefonu przez chwilę działał ale kilka użyć i telefon nie spał w ogóle ! tak jak u ciebie. 

 

  

7 minut temu, latet napisał:

U mnie pomaga częste restartowanie telefonu (raz na 1-2 dni). "Bezsenność" łapie zwykle po paru dobach bez restartu.

 

No to chyba w urządzeniu za taką kasę nie powinno mieć miejsca. 

 

 

Wyglądało to tak. 

1. Telefon po nocy po odpięciu z ładowarki (dzień wcześniej pracował bez restartu)

1455601106_WhatsAppImage2020-08-12at07_49_31.thumb.jpeg.071aa56c1ccb9975de2556d4e2292ef6.jpeg

2. Po restarcie chwila spokoju i powrót do wybudzenia

 

967153298_WhatsAppImage2020-08-12at10_04_21.thumb.jpeg.13ad623d87bccb464a934a923111e742.jpeg

3. Telefon bez odcisków palca ale z masą pierdół jak facebooki itd. Masa wakelocków, ale jednak coś śpi

1186487784_WhatsAppImage2020-08-13at07_35_51.thumb.jpeg.67c3dca565760674e9f6745598814911.jpeg

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze ewentualnie wyłączyć AOD (dla testu). Pamiętam, że kiedyś były z nim takie problemy, choć ostatnio raczej nie.

P.S. Telefon za każdą kasę działa trochę lepiej, jak jest czasem zrestartowany :) Niemniej jednak, bezsenność to mocno irytująca przypadłość i ma zwykle bardzo konkretny powód, tylko często ciężko go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...