Skocz do zawartości

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kurde, coraz więcej mam z tym telefonem problemów.

Jestem na Miui Polska (Miui 12).
Ostatnio mam ciągle problem z niedochodzącymi sms od Xiaomi.
Chodzi o to, że jak wejdę w chmurę Xiaomi, tam np.: w kosz - chcą abym "zweryfikował konto".
Gdy klikam żeby wysłało do mnie sms mogę sobie czekać w nieskończoność, bo ten sms i tak nie dojdzie.

Dla sprawdzenia zmieniłem "swój" numer telefonu na inny w tej samej sieci (Plus) i przeprowadziłem ten sam proces.
Sms normalnie dotarł.
Znów wpisałem swój numer i ... djupa.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Speedo napisał:

zmianę regionu na UK próbowałeś?

Jakbyś mi w głowie siedział :D
10 minut temu znalazłem jakiś poradnik gdzie zalecają zmianę języka na angielski.
No i coś się ruszyło - zniknął napis "nieudana aktywacja karty sim" czy jakoś tak.
Na razie mam blokadę na kody sms ze względu na zbyt dużą liczbę prób więc dowiem się jutro.

Tylko czy to znaczy że za każdym razem żeby otrzymać takiego sms będę musiał zmieniać język?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mini21 napisał:

Tylko czy to znaczy że za każdym razem żeby otrzymać takiego sms będę musiał zmieniać język?

To zależy. Na pewno ma to tylko miejsce przy konfigurowaniu nowego telefonu czy przy konfigurowaniu po resecie, czyli de facto przy konfigurowaniu nowego telefonu. Jakkolwiek to brzmi... ;)

 Tak naprawdę to loteria. Czasami zdarza się przy konfigurowaniu po raz pierwszy telefonu na danym koncie, czasami przy kolejnej konfiguracji tego samego urządzenia przy tym samym koncie. Na pewno tylko raz. Właśnie po konfiguracji.

Aaa.. I żebyś się nie dziwił. Po ponownym uruchomieniu telefonu pojawiają się komunikaty o aktywacji karty. Ale to tylko komunikaty o sprawdzaniu połączenia telefonu z kontem. Nie są wysyłane sms-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje boje z sms od Xiaomi trwają dalej, ale już chyba dam za wygraną.
Nic nie pomaga - przekładanie mojej karty sim do innego telefonu - nie pomaga.
Gdy inna karta (ten sam operator, ta sama umowa) znajduje się w moim Mi 10 - sms dochodzą.
Byłem nawet wczoraj u operatora - wymienili mi kartę i NIC.

Wygląda to jakbym miał jakąś blokadę czy coś... bo już nic innego do głowy mi nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mini21 napisał:

Wygląda to jakbym miał jakąś blokadę czy coś... bo już nic innego do głowy mi nie przychodzi.

No właśnie problem może tkwić w wymianie karty. Karta SIM też ma zwój numer zakodowany w chipie. I nie mówię o numerze telefonu.

Na stable 12 dla Mi 10 generalnie chyba coś z tą aktywacją kart. Pomogło wyłączenie lokalizacji w ustawieniach konta Xiaomi, zmiana języka systemu na angielski i kilka restartów telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem może tkwić w wymianie karty. Karta SIM też ma zwój numer zakodowany w chipie. I nie mówię o numerze telefonu.

Na stable 12 dla Mi 10 generalnie chyba coś z tą aktywacją kart. Pomogło wyłączenie lokalizacji w ustawieniach konta Xiaomi, zmiana języka systemu na angielski i kilka restartów telefonu.

Tyle że wydaje mi się iż aktywacja karty przebiegła pomyślnie.

Nie na już komunikatu "nie udało się aktywować karty sim".

 

No i druga rzecz - ojciec ma to samo a u siostry i matki już wszystko działa.

Wszyscy mamy telefony Xiaomi i wszyscy mamy abonament w Plusie (jedna umowa).

Ojciec ma starego Redmi Note 4x i nawet nie wiem jaki system.

 

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa z softem i działaniem Mi10/pro? Nadal boryka się z jakimiś problemami i niedociągnięciami?

Myślę czy jeszcze raz nie spróbować się przesiąść ;) będę musiał wgrać xiaomi.eu bo dual sim niezbędny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lyru332 napisał:

Jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa z softem i działaniem Mi10/pro? Nadal boryka się z jakimiś problemami i niedociągnięciami?

Myślę czy jeszcze raz nie spróbować się przesiąść ;) będę musiał wgrać xiaomi.eu bo dual sim niezbędny 

MIUI 12 stabilne. Tylko i wyłącznie. Póki co brak jakichkolwiek błędów. Bateria na wersji 12.0.4.0 nieco słabiej niż na 12.0.1.0. Poza tym wszystko jest jak trzeba. Oczywiście płatności z Magisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mrosi napisał:

MIUI 12 stabilne. Tylko i wyłącznie. Póki co brak jakichkolwiek błędów. Bateria na wersji 12.0.4.0 nieco słabiej niż na 12.0.1.0. Poza tym wszystko jest jak trzeba. Oczywiście płatności z Magisk.

To super, miałem Op8pro teraz p40 pro no i z powrotem do mi 10 pro zobaczymy jak długo ;)

A czy te miui 12 to global stable czy xiaomi.eu? Pytam bo potrzebuje mieć dual sim a z tego co wiem działał tylko na xiaomi.eu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lyru332 napisał:

To super, miałem Op8pro teraz p40 pro no i z powrotem do mi 10 pro zobaczymy jak długo ;)

A czy te miui 12 to global stable czy xiaomi.eu? Pytam bo potrzebuje mieć dual sim a z tego co wiem działał tylko na xiaomi.eu? 

Oczywiście MIUI Polska aka xiaomi.eu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super. Bl in progress.

Tak się zastanawiam bo mam mi10pro z allegro z sieci Play. Sprzedawca wydaje się uczciwy i sprzedaje z własnej firmy telefon ale jest na raty, po zdjęciu bl i wgraniu xiaomi.eu też jest szansa na zablokowanie w razie nie płacenia rat? Pewnie tak bo oni blokują imei nie? Ja używam tel w Orange 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czarek1212 napisał:

play nie blokuje telefonów aczkolwiek nie kupiłbym żadnego telefonu wziete3go przez kogoś na raty od operatora cóż jestem przezorny

Skoro nie blokuje a umowa nie jest na mnie to chyba nie mam się czym martwić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

operatora nie obchodzi co klient zrobił z urządzeniem. Ma płacić i koniec. A jak chce zrzucić płatności na inną osobę to jedyna opcja to cesja bądź notarialna umowa zobowiązująca cię do spłaty rat :) Kupuj jak masz okazję i nie przejmuj się niczym. Nawet gdyby sprzedał ci to z fakturą to i tak faktura nie robi cesji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności na forum. Mam pytanie do użytkowników mi 10. Prawdopodobnie zamówię mi10pro i mam pytanie odnośnie szkła na wyświetlacz. Co polecacie na zagięty ekran?? Zastanawiam się nad szkłem hybrydowym albo szkłem UV co polecacie?? Z hybryda miałem do czynienia i byłem zadowolony ale UV nigdy nie uzywalem. Poniżej wklejam linki. 

https://allegro.pl/oferta/szklo-hybryda-nano-5d-full-glue-xiaomi-mi-10-9192296881

 

https://allegro.pl/oferta/t-max-uv-full-glue-szklo-do-xiaomi-mi-10-10-pro-9105961330

Edytowane przez festor89
Edycja
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2020 o 10:21, Mikkellos napisał:

Jak to jest z Dual Sim? W przedsprzedarzy przedsprzedaży na Mihome i mistore było opisane jako dual. Zamówiłem w przedsprzedarzy przedsprzedaży. Po czym okazuje się że jednak single Sim? Jak przyjdzie mój Mi10Pro w wersji Single to od razu zwrot leci. Jest to dla mnie bardzo ważna funkcjonalność i zostałem przez opis w przedsprzedaży wprowadzony w błąd. 

 

mrosi:// zaufaj słownikowi. Jest dobry, naprawdę...

Płaciłeś VAT? Jaką metoda była wysyłka (dhl?) czy szło to przez jakiś kraj tranzytowy a potem dopiero do Polski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2020 o 11:26, mrosi napisał:

MIUI 12 stabilne. Tylko i wyłącznie. Póki co brak jakichkolwiek błędów. Bateria na wersji 12.0.4.0 nieco słabiej niż na 12.0.1.0. Poza tym wszystko jest jak trzeba. Oczywiście płatności z Magisk.

Czyli generalnie mrosi polecasz bardziej te 12.0.1.0, dużo zmian jest w 12.0.4.0? Dopytuję, bo nie zależy mi na cotygodniowym kombinowaniu, a po prostu korzystaniu z Mi10 w pełnej okazałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, daniel.wu napisał:

Czyli generalnie mrosi polecasz bardziej te 12.0.1.0, dużo zmian jest w 12.0.4.0?

Czy polecam? Stabilną wersję jako taką - tak. Te różnice w wydajności baterii też nie są znów jakieś kolosalne. Zawsze nowsza wersja, to świeższe aktualizacje systemu (Google). Coś, za coś.

Obojętnie, którą zainstalujesz, powinieneś być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...