Skocz do zawartości

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.06.2020 o 22:18, olutus napisał:

Nagrywanie rozmów dla mnie osobiście jest mało przydatne. Ale za to dialer od xiaomi i ich wiadomości chętnie przygarnę z powrotem. Te od googla są takie sobie.
 

A jak ktoś ma już nieszczęście mieć apkę wiadomości od google w MIUI, to działa normalne synchornizacja wiadomości z chmurą Xiaomi? No i kontaktów ze zdjęciami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tę folię hydrożeolową, ale na plecki. Przylega ładnie, bez odgięć, w sumie niewidoczna, można byłoby się pokusić o testy na ekran (ale nie mam potrzeby).

 

8 godzin temu, latet napisał:

A jak ktoś ma już nieszczęście mieć apkę wiadomości od google w MIUI, to działa normalne synchornizacja wiadomości z chmurą Xiaomi? No i kontaktów ze zdjęciami?

+/- przeszły wszystkie stare wiadomości, które miałem, podobnież z kontaktami.

Wiadomości synchronizuje się dużo gorzej, bo trzeba wejść w menu, odznaczyć synchronizację i zaznaczyć ją ponownie. Nie znalazłem opcji, żeby było to z automatu, nie działa też synchronizowanie jak w apce od Xiaomi.

Kontakty przeszły bez problemu, można też wybrać konto, z jakiego mają się wyświetlać kontakty w spisie (domyślnie chyba są od google).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie rozmów dla mnie osobiście jest mało przydatne. Ale za to dialer od xiaomi i ich wiadomości chętnie przygarnę z powrotem. Te od googla są takie sobie.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka


A da się zrobić bez zmiany romu?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje właśnie zainstalować Miui Polska i coś nie idzie.
Bootloader odblokowany.
Wgrałem jakieś dziwne TWRP (innego nie było).
Install i plik z roomem.
Wszystko idzie ok, ale na koniec jak już tel się zrestartuje - pojawia się logo Mi i nagle się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mini21 napisał:

Próbuje właśnie zainstalować Miui Polska i coś nie idzie.
Bootloader odblokowany.
Wgrałem jakieś dziwne TWRP (innego nie było).
Install i plik z roomem.
Wszystko idzie ok, ale na koniec jak już tel się zrestartuje - pojawia się logo Mi i nagle się wyłącza.

Nie mam weny na instalację Xiaomi.eu, w zasadzie nie mam też powodów do narzekania (poza wyżej wymienionymi). 

Brakuje kilku funkcji, ale e globalu nigdy ich nie było. 

Niemniej, daj znać, jak chodzi na customie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co - same porażki.
Na początku wgrałem TWRP, wgrałem Rom - restart od razu po logo Mi.
Musiałem przywrócić Mi Flashem stock'a - tyle że chyba niechcący wgrałem stable i nie mam 12.

Nawet z wgrywaniem TWRP bywaą problemy bo to tymczasowe jakoś nie chce się zboot'ować.

Udało się wgrać root'a i magisk'a.
Chyba poległem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba już się sprawa wyjaśniła.
Problemem był niekompletny poradnik tu na głównej.
Nie było wzmianki o konieczności czyszczenia Data.
Teraz zrobione to według poradnika z innego źródła i poszło.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tego:
https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-mi-10-mi-10-pro/

Już o tym rozmawiałem z Ojronem i miał to zgłosić do Acid'a.

Ogólnie problem był chyba w tym że u mnie nie zadziałała komenda fastboot.exe -w, która miała zrobić format data.
Przez to za pierwszym razem ją pominąłem.

Za drugim razem skorzystałem z poradnika na XDA i tam zrobiłem wipe data.
Po tym kroku był problem bo na pc telefon pokazywał się jako puste urządzenie i żeby przegrać rom musiałem użyć adb.

No i się udało.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałeś puste internal storage bo wpierw wgrałeś TWRP więc po format data usunął się katalog TWRP.

Jeśli robi się najpierw format data z fastboota i potem wgrywa TWRP to masz sformatowaną pamięć i widoczny katalog twrp.
Generalnie fastboot.exe -w wykonywałem w ichniejszym Powershell a teraz Windows Terminal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne że u mnie nie działało.

Robiłem krok po kroku według instrukcji i przy tej komendzie wyskakiwał jakiś błąd (szkoda że zdjęcia nie zrobiłem).

Natomiast chyba w żadnym innym poradniku tak tego nie robią z tą komendą fastboot.exe -w.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauwazylem dwie dziwne rzeczy i siebie w telefonie i zastanawiam sie czy ktos z Was cos podobnego zaobserwowal.

1. Czasami jak telefon sie laduje nagle na ekranie pojawia sie " Nie znaleziono nowych zdjec"

2. Kilka razy zdarzylo sie ze nagle ekran ustawien w jakis sposob wyswietlal sie w jezyku... rosyjskim, jak klikne wstecz wszystko wraca do normy.

 

Takie dwie nieszkodliwe w sumie rzeczy ale dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie, trzeba czekać a nieoficjalnie 5min roboty poszukaj na google osobiście nie korzystałem bo teoretycznie można uceglić telefon a 3k to trochę spory wydatek. Korzystałem na Mi5 i bez problemu idzie. Potrzebne są pliki do odblokowania bootloadera i program.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...