Skocz do zawartości

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zainstalowałem aktualizacje w mojej Mi10Pro do Miui 11.0.10. I pytanie czy to była ta aktualizacja aparatu. Bo w wersji na Chiny była aktualizacja do MIUI 11.0.24 i oprócz bezpieczeństwa posiadała aktualizacje aparatu DXoMark ważyło 406Mb. A wczorańsza aktualka miała oznaczone tylko poprawki bezpieczeństwa googla z 1 kwietnia a ważyła 463Mb. Zauważyliście u siebie jakieś zmiany w aparacie? /Lepszą jakość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem sms z FedEx'u że tel. ma dojść w piątek.
Zaczynam już szukać etui i szkła - nawet jeśli pójdzie pod młotek, wolę go zabezpieczyć.

Teraz takie pytanie - tel idzie od Xiaomi z Chin, więc rom będzie tamtejszy.
Zmieniać na Global czy coś?
Czy Xiaomi.eu od razu instalować?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Jeśli ktoś szuka dobrego screen protectora to polecam IBYWIND dla mi10/Pro. Używam od 2 tygodni i jak na razie rewelacja. 

Etui znalazłem w Chinach trochę trwała dostawa ale telefon prezentuje się bardzo szykownie, choć to już kwestia gustu. 

https://youtu.be/lvGiXgO_pHI

 

 

 

IMG_20200513_125519.jpg

Edytowane przez supahfly
Link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z baterią? Ile SOTu?

Mi 9 mam ochotę czasem rzucić o ścianę, bo nie potrafi wytrzymać od rana do wieczora, nawet przy niezbyt intensywnym użytkowaniu. 4,5 h SOtu to maks, co mogę osiągnąć, a mimo wszystko uważam to za żałosny wynik (w porównaniu do Mi6, który trzymał po 6-7 godzin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z baterią? Ile SOTu?
Mi 9 mam ochotę czasem rzucić o ścianę, bo nie potrafi wytrzymać od rana do wieczora, nawet przy niezbyt intensywnym użytkowaniu. 4,5 h SOtu to maks, co mogę osiągnąć, a mimo wszystko uważam to za żałosny wynik (w porównaniu do Mi6, który trzymał po 6-7 godzin).
Dziwne...
Ja ostatnio w mi 9t pro miałem ponad 9 godzin SoT...
Coś Ci tam żre od środka.


Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wersje CN 12/256 GB  i czekam na zgodę na odblokowanie bootloadera, niestety na oryginalnym sofcie mam coś co mnie mega irytuje, może ktoś się z tym spotkał

 

chodzi o to, że jak zmieniam ustawienia tapety i ikon to telefon sam co jakiś czas wraca do ikon podstawowych i tak samo dzieje się z tapetą, nie wiem o co kaman, nigdy na żadnym tak nie miałem, a zawsze kupuję wersję CN a potem wgrywam Xiaomi.eu

 

Ktoś ma pomysł z czym to może być związane ? bo w ustawieniach nie znajduję niczego za to odpowiedzialnego, tapety codzienne mam wyłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro Mi 10 Pro od OleOle - w opisie "Dual Sim" i "Oficjalna Dystrybucja Xiaomi", ale nie ma że "Polska".

A tak hipotetycznie - jakbyście mieli wybierać, to zdecydowalibyście się na Mi 10 (pro) czy jednak co innego?

Mój telefon obecnie w Niemczech więc jeszcze parę dni.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dolne trzy przyciski w Mi 10/Mi 10 Pro da się jakoś ukryć ?? aby się tylko pokazywały wtedy jak się przesunie palcem w górę

aby przez przypadek nie wypalić wyświetlacza na dole ;) jak się ostatnio słyszy o ekranach amoled i ich wypaleniach 

 

 

 

 

mi10.jpg

Edytowane przez Kaminho
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz wypalania ekranu uświadczyłem w Galaxy Nexusie (czyli z 8-9 lat temu). Technologia poszła nieco do przodu z tymi ekranami i nic nie powinno się stać. W domu mam S5 jako kamerę, ekran stale włączony i wypaleń nie ma.

Możesz zamiast klawiszy nauczyć się gestów (wymaga przyzwyczajenia, ale jest bardzo wygodne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do profesjonalistów:

Czy jak kupię Xiaomi Mi 10 Pro (https://pl.aliexpress.com/item/4000833682448.html?spm=a2g0o.cart.0.0.783b3c00anvGgo&mp=1) - wersja chińska z romem Global - odblokuję bootloader, wgram xiaomi.eu - to będę miał dual sim, nagrywanie rozmów od xiaomi, język polski (+ magisk żeby działało google pay)? Robiłem to już wcześniej na moim mi9, ale to była wersja globalna telefonu i wszystko działa jak należy. Nigdy nie "robiłem" wersji chińskiej z romem global - czy mogą wystąpić jakieś problemy ("uceglenie"), czy to nie ma znaczenia? Proszę uprzejmie o jakąś sensowną odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich;-) Przesiadłem się z Samsunga na MI 10. i jestem bardzo, ale to bardzo pozytywnie zaskoczony:-) Telefon dopracowany w każdym szczególe, nawet zwykłe, silikonowe etui w kpl. cieszy. Pierwsze wrażenia użytkowe:

1. Wysyłanie (udostępnianie) kilku zdjęć- jeśli ktoś ma pierwszy raz aparat w ręku, to może się a) zezłościć, b) zirytować, bo skąd nowy użytkownik ma wiedzieć, że trzeba jedno zdjęcie przytrzymać i dopiero może zaznaczyć kolejne zdjęcia? W poprzednim (i chyba w większości) modelu było to po prostu intuicyjne, tutaj trzeba kombinować.

2. Aparat- szczerze? Zrzedła mi mina:-? Po średniaku, w dodatku z niższej średniej półki, oczekiwałem ogromnej zmiany. Zdjęcia nijakie, brak ostrości, kolory "zwiędłe" jak liście jesienią. Brakuje mi tego, że w poprzednim tel. widziałem jaką rozdzielczość wybieram. Tutaj? "Jakość bardzo dobra", to znaczy jaka? 

Moje zdanie jest z pewnością powierzchowne, bo mam go dopiero 3 dni i ma u mnie otwarty kredyt zaufania;-) Może nie wiem jak i co ustawić. Popytam w innym dziale. W skali od 1-5 oceniam MI 10 na 5 z minusem.

Edytowane przez mandragora1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnić się tylko chcę - czy wszystkie wersje MIUI Global dla Mi10/Pro są wykastrowane z systemowego nagrywania rozmów?

Albo szerzej - czy jest gdzieś jakaś wiarygodna lista wersji ROM-ów do konkretnych modeli, wg której można się zorientować, w których modelach i wersjach ROM-ów zrobili tę żenującą kastrację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, latet napisał:

Upewnić się tylko chcę - czy wszystkie wersje MIUI Global dla Mi10/Pro są wykastrowane z systemowego nagrywania rozmów?

Wszystkie, we wszystkich nowych telefonach, nie tylko Mi10pro. Może jest kilka wyjątków np global dla Indonezji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:

Czy to pod to osławione RODO?

Jakby chodziło tylko o RODO to wykastrowane były by tylko wersje EEA dla Europy. Prawdopodobnie to wynik asekuracji Xiaomi. Oddali część tortu Googlowi, dla świętego spokoju.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzały Wam się problemy z działaniem dotyku przy odblokowywaniu?
U mnie coś się dzieje, gdyż telefon nie łapie od razu odcisku, dopiero za drugim razem.
W Mi 9t Pro tego problemu nie ma.

Nie wiem czy to wina szkła (Nillkin Full Glue 3D DS+ MAX) czy coś z telefonem nie tak.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...