Skocz do zawartości

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, stereo0 napisał:

XD pierwszy kwietnia już był. U mnie dość dobrze sprawdza się gcam na mi9 bo standardowa apka bierze kolory z czapy i na siłę wygładza mi wszędzie skórę chociaż mam wyłączone takie bajery.

No weź...
Gcam może chociaż coś załatwi...
Liczę że i tak będzie lepiej niż w Mi Max 2 ;P
Z Mi 9t Pro jeszcze się nie oswoiłem, więc nie mam porównania.

Muszę zacząć szukać jakiegoś pokrowca na niego :D (a 3 tygodnie temu zdążyłem zamówić na Mi 9t Pro a teraz muszę zacząć od początku)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Orjon napisał:

O ile pamiętam, kiedyś na FB Xiaomi Polska była o tym mowa i w jednym z komentarzy odpisali, że wg ich info wersja globalna ma 5W.

To się przestaje robić śmieszne. Nie dość, że w Chinach jest taniej to jeszcze mają dualsima, szybsze ładowanie zwrotne i ogólnie wygląda na to, że bardziej kompletny telefon. Ciekawe jakie jeszcze kwiatki się pojawia 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam meila, ze wysyłka skompletowana i gotowa do wysyłki.

Ale co im szkodziło dać tego Dual Sima? Wczoraj pobawiłem się Redmi Note 8 pro którego kupiłem dla wuja. Według mnie stosunek cena jakość kapitalny. I jakoś w tej śmiesznej cenie (999 za 6/64GB) ma nie dość, ze Dual Sima to jeszcze hybryde z microSD. Da się? Da się. Ja płacę ponad 4 razy więcej i nie ma DS choć podobno tacka do tego przystosowana, nie wiadomo jak w środku. Mogli by chociaż dać microSD a tak tacka olbrzymia a otwór tylko na 1 Sim. Nie rozumiem tego. :???: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed zakupem mi 10 ewentualnie mi 10 pro . 

Teraz tak która wersja ma dualsim ? Mi 10 pro  global czy mi 10 global ? Czy żadna z nich tylko chińska dystrybucja ? 

W zasadzie jestem i tak za granicą w kraju anglojęzycznym , ale zależy mi na tym aby mieć kartę kraju w którym jestem i polska kartę . 

Wskazalby ktoś z was różnice między mi 10 global vs mi 10 China:;  oraz mi 10 pro global vs mi 10 pro China ?czy to tylko język i dualsim ?

Ps warto wogole dopłacać do wersji pro ? W czym pro jest lepsze od zwykłej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię oszukali, też takiego maila dostałe we wtorek po mojej interwencji kiedy zostanie wysłany, natomiast wczoraj treść maila brzmiała już tak: 
"Jest nam niezmiernie przykro poinformować Pana, iż właśnie otrzymaliśmy wiadomość od naszego dostawcy, że dostawa zamierzająca do nas i planowana na ten tydzień została zatrzymana na pośredniej granicy z racji obostrzeń w czasie pandemii. Najprawdopodobniej dotrze ona do nas dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, dlatego wysyłkę Pana zamówienia będziemy mogli zrealizować dopiero około 27.04.2020. Najmocniej przepraszamy za tak długi czas realizacji ale aktualnie jesteśmy uzależnienie od okoliczności losowych, na które nie mamy wpływu. Po raz kolejny licząc na Pan zrozumienie apelujemy o cierpliwość."
 
Czyli lecą w ch... że się nie wyrabiają, a tak naprawdę to telefonów jeszcze przynajmniej przez tydzień nawet nie będą mieli
Ja w poniedziałek (20.04) kupiłem rano telefonicznie w EuroAGD . Na drugi dzień Mi10pro czekało na odbiór w wybranym przezemnie punkcie.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed zakupem mi 10 ewentualnie mi 10 pro . 

Teraz tak która wersja ma dualsim ? Mi 10 pro  global czy mi 10 global ? Czy żadna z nich tylko chińska dystrybucja ? 

W zasadzie jestem i tak za granicą w kraju anglojęzycznym , ale zależy mi na tym aby mieć kartę kraju w którym jestem i polska kartę . 

Wskazalby ktoś z was różnice między mi 10 global vs mi 10 China:;  oraz mi 10 pro global vs mi 10 pro China ?czy to tylko język i dualsim ?

Ps warto wogole dopłacać do wersji pro ? W czym pro jest lepsze od zwykłej wersji?

Mylisz wersje telefonu China/Global(International) z Miui China/Miui Global.

Fakt obecnie jest to równoznacze z tym, że wersja China telefonu ma Miui China a Global ma Globala, ale zawsze możeez system zmienić np na Xiaomi.eu i masz telefon China oraz Miui z językiem PL itp i nie musisz się martwić o zablokowanie bootloadera. Teoretycznie możesz też zainstalować na nim Miui Global, ale bez blokowania bootloadera. Co dla mnie jest totalną głupotą Xiaomi. Skoro oba systemy są legalne/oryginalne i ich własne, telefon także, to czemu odbiera się wybór romu.

O ile u nas rom China nie ma popularności to wszystkie odmiany Global Miui tak.

Kiedyś ktoś kupował wersje China telefonu u albo miał Miui China albo Global lub przechodził na Xiaomi.eu i na 2 pierwszych można było zablokować bootloader.

Kompletnie też nie rozumiem kastrowania tak drogiego telefonu, skoro flagowiec i w dodatku taki drogi to powinni nie kombinować. To samo z aplikacjami Google, wiem z jakiej przyczyny to zmienili ale ich aplikacje są świetne, czego nie można powiedzieć o tych z Google.

 

Tak wiem, odbiegłem od tematu, ale już wracam do niego, jak mogę doradzić bierz China a system zmienisz i tyle.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k120Moze myle te wersje  , ale nie chce sie tez zrobic w balona :) jedni maja mi 10 international ktory nie ma dual sim , a druzy maja mi 10 z dalsim . Mi zalezy tylko na tym , aby miec w tym  urzadzeniu dwa sloty, na dwie karty - nic wiecej . A dzis sie okazalo, bo pytalem o wersje pro i  na aukcji maja dual sim wpisane a w meilu odpisuja sprzedajacy ze to single :( 

 

Jak oznaczonego urzadzenia szukac aby to bylo dual sim, moze ktos wysle linka ?  kto ma mi 10 w wersji pro z dualsimem lub zwykla  dualsimem ?gdze to kupic ?

Edytowane przez 2zerozero7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=60307]k120[/mention]Moze myle te wersje  , ale nie chce sie tez zrobic w balona jedni maja mi 10 international ktory nie ma dual sim , a druzy maja mi 10 z dalsim . Mi zalezy tylko na tym , aby miec w tym  urzadzeniu dwa sloty, na dwie karty - nic wiecej . A dzis sie okazalo, bo pytalem o wersje pro i  na aukcji maja dual sim wpisane a w meilu odpisuja sprzedajacy ze to single  
 
Jak oznaczonego urzadzenia szukac aby to bylo dual sim, moze ktos wysle linka ?  kto ma mi 10 w wersji pro z dualsimem lub zwykla  dualsimem ?gdze to kupic ?
Wersja sprzedawana oficjalnie w eurokołchozie nie ma dualsima. Musiałbyś z Chin ściągnąć ale nie wiem jak z softem i dostępnością polskiego języka.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olutusTen telefon i tak chce sciagnac do usa / , jezyk moze byc angielski ,niemiecki , polski wszytko jedno , byle nie azjatycka czcionka w krzaczki domki znaczki :>

wiec tez to bedzie leciec pol swiata ( na ta chwile jest tu nie dostepny - jedyne na czym mi zalezy to wlasnie ten glupi dualsim ktorego ie a w pierwszym lepszym elefonie na portalach aukcyjnych  - nie wyobrazam soboe  nosic  dwa telefony

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten telefon i tak chce sciagnac do usa / ,
wiec tez to bedzie leciec pol swiata ( na ta chwile jest tu nie dostepny - jedne na czym mi zaezy to wlasnie ten glupi dual - nie wyobrazam soboe  nosic  dwa telefony
No to pozostaje ci wersja chińska z językiem angielskim. Na dziś nie ma innej opcji. Swoją drogą ciekawe czemu taki wypasiony telefon nie ma dualsima w wersji na Europę

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w EuroAGD. Musisz zaczekać aż inni coś podpowiedzą.

Tu mają niby global z dual simem ale bym się upewnił pisząc do sprzedawcy

#Aliexpress 4 282,22 zł 20%OFF | Globalna wersja Xiaomi Mi 10 Pro 5G Snapdragon 865 SA/NSA 8G + 256G Smartphone 108MP 8K FilmCamera 50xzoom LPDDR 5 4500mAh 50W QC
https://a.aliexpress.com/_BORglq

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wersję China to kupuj na Gearbest, Banggood, Aliexpress i każdym innym portalu chińskim.

Omijaj te z nazwą Global/International bo dostaniesz albo Globalą wersję telefonu lub China ale z Miui Global.

A jak już kupować Globala to lepiej z oficjalnej sprzedazy, chyba, że kasowo chcesz zaoszczędzić to z Chin wersję Global.

Najlepiej kupić z Miui China i zmienić na Xiaomi.eu lub zmienić na Miui Global, bez blokowana bootloadera.

Miui China nie ma Polskiego ale za to ma język angielski, doinstalujesz usługi Google Play, wywalisz chińskie aplikacje i także możesz korzystać.

Ale czym się różnią wersja telefonu Global od China musisz dopytać kogoś kto jest tego pewien, abyś się nie naciął. Kiedyś China nie miały B20 np, teraz jak czytam wasze wypowiedzi to China ma dualsim a Global single, któryś też ma większą baterię.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby szybko z softem podziałali bo Mi 10 Pro Global ma bardzo dużo buggów. 


Od problemów z notyfikacjami na aplikacjach typu Garmin Connect, przez zanikaniem ikonki czytnika linii papilarnych przy włączonym blokowaniu aplikacji, do braku możliwości włączenia 5G po przejściu na któreś ze starszych pasm (4G,3G,2G)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wciskajcie chińskiej wersji, które obsługuje inne pasma LTE i 5G niż wersja global.
W dodatku jak się tyle płaci, to się oczekuje, że telefon będzie działał, a nie wymagał jakiś zabaw z softem.
Prawda jest taka, że Xiaomi okazało się dziadowską firmą, które ma w głębokim poważaniu europejskich klientów i dla oszczędzenia pół dolara (tak strzelam) wymontowała dual sim. 
W związku z powyższym polecam 2-0-0-7  OnePlus 8 Pro. Sam właśnie z powodu dual sim zamierzam go nabyć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzis przyszedl moj Mi 10 global wersja. W ciagu tych kilku godzin zabawy jestem zadowolony. Myslalem o wersji pro ale zdecydowalem ze jakims maniakiem fotografii nie jestem a to co potrafi "zwykla" 10 mi w zupelnosci wystarcza, szybsze ladowanie, jest tylko kilka minut szybsze, kosztem wielkosci baterii, wiec nie zdecydowalem sie doplacac.. Dual sim nie jest mi do niczego potrzebne wiec jak dla mnie wszystko okay. Zobaczymy jak z czasem ale pierwsze wrazenia super. 

Aha... przesiadlem sie z Huawei mate 10 pro.

Przy okazji czy ktos sie orientuje jak "rzucic" obraz z telefonu na telewizor? W Huaweiu z gornym menu zaznaczalem "projekcja" czy cos takiego i juz. A tu zadnej takiej ikonki nie ma, czy musze cos doinstalowac ze sklepu?

 

Dzieki za podpowiedzi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, olutus napisał:

Menu - - - Połączenia i udostępnianie - - - Projekcja

 

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

cf82c2234c4679be3929828ae19284b0.jpg9410de4e821804d90d724626cb8edc9c.jpg7583b3462680da789b9bc86192ed28c5.jpg59faf04dc2553fa1181a4e5c9c329454.jpg

 

Dzieki, tylko.... koleczko sie kreci i wyszukuje i wyszukuje i nie moze znalesc telewizora. Natomiast zainstalowalem jakas apke "cast to tv-Xcast" i sie udaje, znajduje TV bez problemu tyle ze wolalbym jakos "bezposrednio" a nie przez aplikacje. Tak w ogole to nie rozumiem dlaczego normalnie nie znajduje tv a przez apke juz tak 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lyru332 napisał:

Chciałem wziąć Mi 10 pro ale po mi Note 10 który powiadomienia wysylal kiedy chciał... Odechciało mi się, a jak jeszcze doczytałem że nie ma dual sim... Ooooooo Panie, fajrant. Biorę Op8pro

Co to znaczy wysylal kiedy chcial? Czyli, ze raz powiadomienia dostawales a innym razem nie?

 

OP8pro juz sa pierwsze przecieki o "zielonych ekranach", czesc uzytkownikow sie skarzy. Tez sie zastanawialem nad nim ale jednak wybralem Mi 10. Wiecej za niz przeciw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki, tylko.... koleczko sie kreci i wyszukuje i wyszukuje i nie moze znalesc telewizora. Natomiast zainstalowalem jakas apke "cast to tv-Xcast" i sie udaje, znajduje TV bez problemu tyle ze wolalbym jakos "bezposrednio" a nie przez aplikacje. Tak w ogole to nie rozumiem dlaczego normalnie nie znajduje tv a przez apke juz tak 

A z poziomu zdjęcia w galerii pod opcjami udostępniania nie masz pozycji Udostępnij Urzadzeniom w pobliżu?

 

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

677a476d3f4e609b86326f933c7cbe9f.jpg427e592dd2a5295923b2326bcae23a77.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...