Skocz do zawartości

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Tym, że Global ma wiele języków i jest dostosowany do rynku Globalnego ma np Sklep Play etc. Wersja China Miui nie ma Sklepu Play, ma 5 języków w tym 2 chińskie i angielski. Nie ma języka PL, ma aplikacje chińskie, które da się odinstalować.

Obecnie przewaga jak dla mnie chińskiego Miui nad Globalnym to ma dalej aplikacje chińskie - kontakty, rejestr połączeń i wiadomości a Globalna ma od Google.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z Dual Sim? W przedsprzedarzy przedsprzedaży na Mihome i mistore było opisane jako dual. Zamówiłem w przedsprzedarzy przedsprzedaży. Po czym okazuje się że jednak single Sim? Jak przyjdzie mój Mi10Pro w wersji Single to od razu zwrot leci. Jest to dla mnie bardzo ważna funkcjonalność i zostałem przez opis w przedsprzedaży wprowadzony w błąd. 

 

mrosi:// zaufaj słownikowi. Jest dobry, naprawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem w lekkim szoku że tylko 1 karta sim.

Ja na swój czekam.... Sam nie wiem skąd kiedy go wyślą więc raczej pierwszy nie będę.

Natomiast jeśli chcecie poczytać konkretną recenzję Diany - jednej z Mi Explorer's która miała okazję go przetestować (ja nawet przez chwilę miałem go w ręku).

To wątek kończący ale są odnośniki do poszczególnych tematów:

Mi 10 Pro - misja zakończona https://c.mi.com/thread-2978057-1-0.html?t=1586983161894

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mini21 napisał:

Natomiast jeśli chcecie poczytać konkretną recenzję Diany - jednej z Mi Explorer's która miała okazję go przetestować (ja nawet przez chwilę miałem go w ręku).
To wątek kończący ale są odnośniki do poszczególnych tematów:
Mi 10 Pro - misja zakończona https://c.mi.com/thread-2978057-1-0.html?t=1586983161894
 

Z calym szacunkiem ale te recenzje zamieszczone na tamtym forum to dramat. 
Wyklejka danych producenta + po doslownie 2 zdania wlasnych odczuc w temacie. Odblokowywanie twarza, dziala ale w slabym oswietleniu jest gorzej... i tyle. Bateria, ladowalam czasem co 7godzin, a czasem co dwa dni. Zakrzywiony ekran, no jest fajny. Nie uwierze tez 

To nie jest recenzja, to jest marketingowy belkot. Nie jestem uzytkownikiem tamtego forum, moze tam panuja takie zasady jak w Chinach, ze partii (w tym wypadku producenta) krytykowac nie wolno, ale recenzja i komentarze pod nia przypominaja glaskanie sie po fj....tach. Zero konkretow, mnostwo belkotu. Mam chociaz nadzieje ze pani recenzent otrzymala odpowiednie wynagrodzenie za reklame. 

Z wydawaniem opinii poczekajmy na pierwsze niezalezne recenzje i wieksza ilosc telefonow w rekach zwyklych uzytkownikow. Smiem twierdzic, ze standardowo przez kolejne 2-3 miesiace, mnostwo recenzji bedzie opierac sie na spieprzonym sofcie, co przelozy sie na wrazenia z uzyktowania. Najlepszym przykladem jest mi note 10, ktore strzelilo sobie gola gownianymi czasami zapisu fotek w najlepszej jakosci i w spoleczenstwie nadal pokutuje mit, ze procesor jest do tego za slaby. Mimo ze znacznie poprawiono to pozniejszymi updatami, gdzie nie pojawi sie dyskusja w temacie tego telefonu, zawsze to przywolywane jest jako argument anty.
Trzeba pamietac ze to xiaomi, ze wszystkimi zaletami, ale tez gowno marketingiem i podejsciem do klienta. 
 

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie rozumiem o co właściwie masz pretensje i czemu oskarżasz kogoś o stronniczość.
Recenzentka napisała o kilku wadach - w tym o 1 karcie sim.
Zastanawiam się wręcz czy Ty to w ogóle czytałeś.
A gdybyś się zainteresował to zobaczylibyś że autorka prowadzi bloga (i to nie takiego małego) gdzie testuje różne urządzenia różnych marek.

Do tego powiem ci jeszcze skoro rzucasz oskarżeniami że za ten test nie dostała NIC.
Więc trochę nie rozumiem jadu bo akurat ta recenzja jest MZ dość rzeczowa ale spoko - każdy ma swój punkt widzenia (inaczej jest z recenzją drugiego testera, tamta też do mnie nie trafia).



Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma rację co do tamtego forum, przypomina mi chińską/angielską wersję Mi.com, gdzie problemów nie zgłaszano, albo nie odpisywano, a w reszcie wątków tylko "Thanks/Super!". :D 

 

No i wiadomo że na początku w Mi10 aparaty będą słabe, bateria tragiczna, zwiechy systemu, dziwne błędy. Po 2-3 miesiącach pewnie ogarną, z każdym telefonem tak było. Jak chciałem kupić Mi9 na premierę to mi przeszło, a później sam go nabyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mini21 napisał:

Szczerze to nie rozumiem o co właściwie masz pretensje i czemu oskarżasz kogoś o stronniczość.
Recenzentka napisała o kilku wadach - w tym o 1 karcie sim.
Zastanawiam się wręcz czy Ty to w ogóle czytałeś.
A gdybyś się zainteresował to zobaczylibyś że autorka prowadzi bloga (i to nie takiego małego) gdzie testuje różne urządzenia różnych marek.
 

Nie wiem czy to jest dobry watek na rozmowy o forum mi. Ale dla mnie ta recenzja nie przypomina recenzji. To jest zbior faktow i subiektywnych (ale nie za mocno) odczuc plus milion screenow i tabelek dostepnych w necie. Jakiekolwiek bugi, bledy i niedogodnosci, kwitowane sa prostymi zdaniami, ktore umykaja w natloku parametrow i suchych danych. Napisalem powyzej do czego sie czepami, ale gwoli jasnosci podepre sie cytatami:

Cytat

Standardowo działa wystarczająco szybko, a problemy zaczynają się dopiero przy słabszym oświetleniu.

Nie ma przykladu, nie ma proby odpowiedzi czy to kwestia softu, czy niedoskonalosci przedniej kamerki.  Ja rozumiem ze to jest funkcja dodatkowa i nie kazdy bedzie uzywal, ale jesli recenzujemy dany produkt, to moim zdaniem recenzent powinien rozpatrywac wiekszosc jesli nie wszystkie funkcje telefonu. 
Podobnie nie ma nic o zakrzywionym ekranie, na ile to jest wygodne, czy nie powoduje missclickow itd, czyli zarzuty ktore znamy z modelu mi note 10. Jest krotko napisane o tym ze dobrze lezy w dloni, ze plecki sa sliskie, ze mozna siegnac kciukiem przyciskow i ze sa gesty.  

Cytat

Aparat Mi 10 Pro za to radzi sobie doskonale. No dobra prawie, bo są chwile, że czasami aplikacja lekko się przytnie podczas zapisu. Objawia się to tym, że po zrobieniu zdjęcia nie można kliknąć w żadną opcję aparatu, ale nie jest to na tyle, żeby przeszkadzało w codziennym użytkowaniu

Az sie prosi, zeby napisac cos wiecej bo to byla bolaczka mi note 10. Czy ilosc aplikacji w tle wplywa na ta przypadlosc, czy uzywanie max rozmiaru zdjecia w trybie recznym, z hdr i jakims postprocessingiem jakos wplywa na te czasy oczekiwania. Czy np zapisywanie duzego plku w pamieci + korzystanie z aparatu jest niepolecanym zabiegiem. Ja rozumiem ze recenzentka skupiala sie na fotografiach i to bylo clue jej recenzji rozbitej na kilka wpisow, ale to jest "feature" bo o bugu pisac nie wolno, ktory jest bezposrednio powiazany z fotkami. 

Cytat

Mi 10 Pro wyposażono w baterię 4500 mAh  (Dla przypomnienia Mi Note 10 otrzymał 5260 mAh). I tutaj niestety trochę się zawiodłam. Przy bardzo intensywnym użytkowaniu – mnóstwo zdjęć, włączony WiFi, przesył danych po BT oraz korzystanie z mediów społecznościowych oraz kilku rozmów sprawiało, że przy wyjściu z domu o 9:00, a powrocie koło 16:00 już szukałam ładowarki. Przy dużo mniejszym użytkowaniu ładowarkę szukałam po około 2 dniach.

Jeden z najwazniejszych parametrow obecnie przy kupnie telefonu, jest potraktowany 2 zdawkowymi zdaniami. Plus screenami z appki PCMark ktore nic nie mowia. Nie mozna bylo wrzucic screenow z natywnych ekranow, gdzie widac sot, widac zuzycie ak wygladaja kwestie wybudzen i wlaczonego ekranu. Pani serwuje nam wypasione wykresy i staty z gps czy z wifi, a zabraklo takich podstaw. 

Wybacz ale to wszystko wyglada jak laurka. Ja te recenzje odbieram wlasnie w ten sposob. Gdyby byla pisana na jakims portalu technologicznym, uznalbym ja za niegodna zaufania i najprawdopodobniej wpisujaca sie w marketing producenta, ze wszystkimi tego konsekwencjami dla wiarygodnosci recenzenta i portalu. 
Moze to tylko takie moje odczucie i cholernie sie myle, ale z recenzji telefon, bez bugow, bez wad no kurde faja ideal. A tutaj ludzie wiedza jak to jest z xiaomiakami i ze tak pieknie nigdy nie bylo i z duza doza prawdopodobienstwa nadal nie jest. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i masz rację.
Znam po prostu całość od środka i wiem jak to miało wyglądać...

Mi Explorer's mieli jechać na targi i tam testować telefon ale stało się co się stało, targi odwołane i nic z tego nie wyszło.
Do tego egzemplarz który otrzymali to też mógłbyć prototyp.

Fakt, nie jest to recenzja bardzo skrupulatna ale to chyba miała być bardziej "relacja z użytkowania" ale szczerze mówiąc to nie wiem czy nie wolę takiej formy niż czczą paplaninę o technikach jaką często widzę na YT.

Mnie natomiast urzekają zdjęcia.
Jak dla mnie wyglądają naprawdę imponująco.
Parę (ładnych) lat w się tym zajmowałem ale latanie z ciężką lustrzanką już nie jest mi pisane i tak trochę patrzyłem w kierunku telefonu jako zamiennika (ja wiem że to tak nie działa i telefonem nie zastąpie fx'owej lustrzanki ale i tak już zawodowo nie działam więc...).

Na koniec o samym Community.
Jestem tam od początku, wcześniej byłem na globalu gdy jeszcze nazywało się jakoś inaczej.
Rzeczywiście - często jest tam mało merytorycznie i odpowiedzi to "super" ale są też rzeczowe recenzje (zobaczcie ostatnie testy tv) no i jest to wielka społeczność.
Mamy grupy regionalne i spotykamy się co jakiś czas (na razie z wiadomych względów jest to utrudnione) natomiast praktycznie codziennie rozmawiamy ze sobą na fb.
I to jest dla mnie "piękno" Mi Community.


Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszni z Was defetyści.
Sam widziałem co ten telefon robił i widziałem w realu co wychodziło z tego telefonu.
Nie robiłem testów syntetycznych, nie robiłem testów z color checkerem ale wiem tyle, że te zdjęcia są real.

To nie jest recenzja z jakieś gazety.
Ona nie dostała za to NIC, telefon musiała oddać więc nie rozumiem (no dobra, rozumiem, ale przy takim podejściu to...) testuje tak samo Huawei'a , Motorolę itp więc nie widzę powodu czemu miała by ten tel. chwalić.
Ale zdjęcia z niego wychodzą naprawdę dobre.
Co do reszty - nie wiem.

Ja osobiście dużo bardziej wierzę w takie testy niż artykuły jak na benchmark, antyweb itp.
Tam się bardziej spodziewam sponsoringu.

A co dokładnie jest nie tak z trybem nocnym?

Ja czekam na swój (o ile się doczekam) choć dalej się zastanawiam co z nim robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mini21 napisał:

Straszni z Was defetyści.

Wiesz, to moze nie do konca defetyzm. 
To forum bylo jednym z pierwszych o ile nie pierwsze o xiaomi w naszym kraju. Ludzie tutaj siedza od czasow praktycznie poczatkow xiaomi, wielu od czasow Mi2 (o ile nie lepiej, nie chce przeklamywac) i sporo rzeczy od xiaomi mialo/widzialo/uzywalo. 
I przywyklismy do tego, ze na konferencjach jest jedno, na recenzjach przed premierowych jest jedno z delikatnym +/-, a potem do rak uzytkownikow trafia cos innego. Zwlaszcza ze niczym apple, kazdy nowy flagowiec od X jest zapowiadany jako rewolucja, przewrot na rynku smartfonow lub wrecz objawienie, a rzeczywistosc bywa rozczarowywujaca.

Do tego pomiajac wszystko inne, xiaomi cena mi10 mowi wprost dajemy wam flagowca zdolnego konkurowac z samsungiem, apple, huawei, oneplus itd. Bo wycena mi 10 wyglada tak, ze stawia go w jednym szeregu z flagowcami ww. producentow. 
Za tym idzie hardware, wiadomo 5g, wiadomo uber aparaty, wiadomo szkielko i oko. Ale czy za tym tez idzie soft, czy idzie wsparcie, czy zeby miec updaty czesciej niz co 3 miesiace, trzeba siedziec na wersjach dev, lub miuipolska? Ja smiem watpic i patrzac na glosy przede mna, nie jestem w tym osadzie osamotniony. 
Chcialbym sie cholernie mylic i zeby bylo w koncu normalnie. Ale patrzac na przytoczony fuckup z mi note 10, patrzac na recenzje w ktorych pierwsze co sie robi po wyjeciu z pudelka to instaluje gcama, albo wystepuje o odblok BL zeby mozna bylo soft oparty na dev wrzucic, to tylu glowy pojawia sie taka mysl  "stare dobre xiaomi" :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu się trudno z Tobą nie zgodzić.
Jestem tu od 3 lat, wcześniej byłem na zagranicznym Miui (które btw jakoś działało w porównaniu do Mi Community które jest niestety mocno niedopracowane).
No i ciężko nie przyznać Ci racji, że Xiaomi zawsze ogłasza swoje produkty z wielką pompą (Mi Note 10) a wychodzi... co wychodzi.
Liczę że tu będzie inaczej.

No i cena oczywiście też robi swoje.
Gdy zapowiedzieli oficjalnie, że "tanio już było" a seria Mi ma stać się tą (no powiedzmy) marką Premium a średnia półka pójdzie pod Redmi - to oczywiście spodziewałem się wzrostu cen...
Myślałem - no dobra, jam Mi 9/t Pro kosztował 2000 zł, to nowy będzie kosztował z 2500 zł (i to się sprawdziło).
Ale jak przy.... nagle z 2500 na 3500 czy nawet 4000 to już trochę boli... szczególnie że za te pieniądze można już mieć sprzęt innych marek (nie mówię że lepszych, ale może bardziej... wy-cenionych).
Ok - zgoda, wsadzili tam co mogli najlepszego (tak myślę).
Może modem 5G jest zbędny (ale to u nas) jednak jak flagowiec to flagowiec - musi być NAJ.

Sprawa softu to rzeczywiście zagadka dla mnie.
Przyznam szczerze, że sam po zakupie Mi9 t Pro w przeciągu 1 tygodnia jego użytkowania wystąpiłem o odblokowanie bootloadera i wgrałem Miui Polska (i lepiej jest jak dla mnie, może prócz drenażu baterii) więc coś w tym jest.
Gcam zaś to już dla mnie kwestia indywidualna.
Widziałem przypadki gdzie Gcam wcale sobie lepiej nie radził (nie wspomnę już o tym że prawdopodobnie to wszystko co daje Gcam dało by się wyregulować suwakami w programie graficznym - ale nie o to w tym chodzi żeby teraz każde zdjęcie przerabiać).

No nic - dalej jestem w czarnej .... i nie wiem co z tym telefonem robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem swojego Mi10Pro w Mi-home. Wczoraj dostałem meila, że w związku z wprowadzeniem obostrzeń na magazynach i w logistyce nie wyrabiają. Starają sie wysyłać wg kolejności zgłoszeń a mój egzemplarz nie wiadomo kiedy będzie wysłany. Bardzo mi się spieszyło z kupnem telefonu. Szukałem czegoś na lata. Jako obecnie użytkownik LG V30 i G7 które stawały się jakby nie wystarczające na różnych polach w dzisiejszych czasach i ze względu na wiek (2 i 1,5 roku użytkowania) a także fanboy Lg za ukochany HiFi Dac chciałem telefon tejże marki. Jednak ze względu na dziwną polityke i olewnictwo ze strony LG postanowiłem pójść w coś innego. Nigdy nie miałem Chińczyka. Niegdyś Samsunga za czasów SGS2 a potem tylko LG od G2, G4 po G6 G7 i na V30 kończąc. Niezdecydowałem się zakupić G8X a V60 niewiadomo kiedy będzie dostepny. Pozatym odgrzewane kotlety i oprócz procka nic się w nich nie zmienia. Tylko DAC jest interesujący. Teoretycznie wybór powinien paść na S20+. Ma DS i ESim a także czytnik mSD. Jednak po krótkiej przygodzie z S8+ nie wszedłbym kolejny raz w exynosa. Wersja ze Snapdragonem S20+ nie ma Dual. Zostało mi czekać na Xiaomi albo na Oneplusa. Patrząc że xiaomi pierwsi się pokazali z Mi10Pro i obiecali że 14 kwietnia nastąpi wysyłka wybór padł na Mi10Pro. OP8Pro miał pojawić się dopiero pod koniec kwietnia a nie chciałem czekać. Okazuje się że mają problem z wysyłkami Mi10 i dopiero w przyszłym tygodniu ruszy wysyłka. Nie miałen pojęcia, że w jakimkolwiek flagowcu czy telefonie w 2020roku jest możliwe, że będzie bez dualsima. Jestem załamany bo mam kilka kart Sim i bede musiał jak do tej pory w V30 przekładać co rusz. Po zaprezentowaniu OP8Pro, który poza aparatami wypada lepiej od Mi10Pro i, że od 21 szego ruszy wysyłka w x-komie nie wiem czy źle nie zrobiłem, że nie poczekałem. Nie wiem co zrobić z tym telefonem pomimo że jeszcze go nie zobaczyłem na oczy. Acha. Wziołem na raty aby nie obciążyć budżetu w tych trudnych czasach i jestem w kropce. Nie chce mi sie zrywać umawy ratalnej i kombinować z bankiem bo źle na to potem w przyszłości patrzą. Niedługo wyjeżdżam z kraju do pracy za granicę i nadal nie wiem czy wyjade z nowym telefonem.

Edytowane przez Mikkellos
Poprawka błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię oszukali, też takiego maila dostałe we wtorek po mojej interwencji kiedy zostanie wysłany, natomiast wczoraj treść maila brzmiała już tak: 

"Jest nam niezmiernie przykro poinformować Pana, iż właśnie otrzymaliśmy wiadomość od naszego dostawcy, że dostawa zamierzająca do nas i planowana na ten tydzień została zatrzymana na pośredniej granicy z racji obostrzeń w czasie pandemii. Najprawdopodobniej dotrze ona do nas dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, dlatego wysyłkę Pana zamówienia będziemy mogli zrealizować dopiero około 27.04.2020. Najmocniej przepraszamy za tak długi czas realizacji ale aktualnie jesteśmy uzależnienie od okoliczności losowych, na które nie mamy wpływu. Po raz kolejny licząc na Pan zrozumienie apelujemy o cierpliwość."

 

Czyli lecą w ch... że się nie wyrabiają, a tak naprawdę to telefonów jeszcze przynajmniej przez tydzień nawet nie będą mieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikkellos i @szakal88, jeśli kupowaliście telefony w sklepie oficjalnym, to nie robiłbym dramy. Nikt Was nie zrobi w banana. "Ukochany" rząd blokuje wszystko co się da, robi komedia z An-225, więc nic dziwnego, że mogło się dostać rykoszetem sklepom z innymi produktami.

Zalecałbym cierpliwość...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wszystko wiadomo. Ja takiego meila nie dostałem bo nie interweniowałem. Tylko z automatu rozesłali że nie ogarniają. Ale przynajmniej jasne co się z tym stało. Pewnie z OnePlusem będzie to samo więc może być jeszcze później. Ale najważniejszy zamówiony Mi10Pro. 

@szakal88 Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że sytuacja jest ciężka, z dostawami, z logistyką itp. Sam w handlu pracuję. Ale po co kłamać, że magazyny robią co mogą i się nie wyrabiają, podczas gdy tego towaru po prostu nie ma? Byłaby od razu informacja, że w związku z obecną sytuacją towar nie dotarł i przepraszają i to by dla mnie była zupełnie zrozumiała sytuacja. A tak to trochę bezczelne postępowanie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać. Ja na mojego mi9 z Xkoma czekałem niecałe 2 miesiące :) Także mam nadzieję, że lepiej im pójdzie teraz z mi10. Co do OP8 brak QI znowu ! Wychodzi na to, że żona jednak będzie "skazana" na mi10 lub S20 z nieszczęsnym exynosem (pożeraczem baterii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Mi5 z Chin czekałem 5 miesięcy, ale tam było od samego początku wiadomo, że okres będzie długi, a po za tym sklep ciągle mi zaznaczał, że dokładnej daty nie są w stanie podać, również zapewniał, że będą wysyłać wedle kolejności otrzymania zamówień, ale przynajmniej sami z siebie mi napisali, które moje zamówienie jest w kolejce, bo prawda jest taka, że sama informacja o wysyłce wedle kolejności nie mówi nic :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dziś recenzje na Android.com.pl.
W treści jest że ładowanie zwrotne 5w a wszędzie widzę 10w.

Narzekają że odświeżanie "tylko" 90hz a potem coś o baterii.

Ja liczę że mój dojdzie w najbliższym tygodniu.
No i będę miał zagwozdkę.

Co do zdjęć - oglądałem dziś na YT porównanie z Oneplus i Samsungiem.
No tak średnio one wyglądają tak szczerze...
Może coś poprawią jeszcze.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kaarol napisał:

Jak wrażenia? Aparat rewelacyjny czy poprostu dobry? Jak działa sam telefon? Jak wielkość - nie za duży?

Przesiadlem się z Mi mix 2, więc zdjęcia dużo lepsze, fajne kolory, nasycenie i szczegółowość. Wielkość do przeżycia, minimalnie dłuższy, fajnie leży w ręku. 

Czytnik też w porządku. Wibracje haptyczne też swoje robią:smile: ogólnie dużo na plus. Ogólnie na plus wszystko. Mam wersję bez pro. Ładowarka niby tylko 30W ale bateria pełna w moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...