Skocz do zawartości

MIUI Global ROM - wersje stabilne, dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Ze 2 dni temu dostałem OTA aktualizacje do 12.2.8.0  EU na swojego mi10 i powiem wam że to istna tragedia w porównaniu do 12.0.6. Bateria dramat telefon leży i trzyma 1 dzień gdzie trzymał 2 dni. Problemy z bluetooth polegające na braku możliwości przełączenia rozmowy na zegarek/samochód. Rozmowa na głośniku nie wygasza ekranu itp. Tragedia. Robiłem reset po wgraniu romu i nic nie pomaga. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu V12.5.1.0.RJBEUXM pierwsza rzecz na minus którą zauważyłem to na ekranie blokady nie pokazuje się suwak do przewijania w aplikacjach YouTube i Poweramp. Ktoś wie jak to włączyć? W necie znalazłem sugestie żeby zainstalować najnowszą wersję miui notification. Zainstalowałem 1.1.4.14 i nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bish3

u mnie na 

Mi 10 Pro

V12.5.1.0.RJAEUXM

"suwak" tzn kontrola sterowania audioteka.pl i YT Music (z moją biblioteką) jest na ekranie blokady.

YT nie ma bo nie mam wykupionego pakietu i normalnie przerywa po wygaszeniu, YT Music pewnie jest tak samo, ale sprawdzę na wszelki wypadek i jeżeli będzie inaczej to napiszę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie ma suwaka w audio playerach na ekranie blokady (tidal, yt, newpipe). Dodatkowo licznik powiadomień na ikonach pokazuje podwójnie, dostanę maila to mam dwójkę jakby były dwa. Podobnie z wiadomościami na komunikatorach. Oni chyba nigdy nie zrobią softu, który jest dopracowany ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wy już macie miui 12.5 a ja nadal nie jak wam się udało pobrać? mam wersję 12.2.8.0(RJBEUXM) zmieniałem na Szwajcarię, Niemcy, Polskę i nic... nie mam odblokowanego bootleadera czy trzeba pobrać paczkę z jakieś strony i normalnie ją wrzucić na telefon i wtedy zrobić aktalizację wskazując plik? czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aligator71 napisał:

Rzeczywiście nie ma suwaka w audio playerach na ekranie blokady (tidal, yt, newpipe). Dodatkowo licznik powiadomień na ikonach pokazuje podwójnie, dostanę maila to mam dwójkę jakby były dwa. Podobnie z wiadomościami na komunikatorach. Oni chyba nigdy nie zrobią softu, który jest dopracowany ;).

U mnie licznik powiadomień działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft global stable 12.5.1, Mi 10. Zauważyłem, że telefon łapie tylko LTE. Po wyborze preferowanej sieci 3G lub 2G nic się nie dzieje i dalej telefon działa w LTE (tak też pokazuje apka pokazująca status sieci). Przy braku zasięgu LTE telefon siłą rzeczy nie ma go wcale. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dokładnie ta wersja wpadła dzisiaj na moją Mi10 (przez OTA).
Jest miło ale kilku funkcji nie mam.
Brak zintegrowanego menu z ekranem, motywami, ikonami, itp.
Brak nowego menu z dźwiękami.
Mam nadal stary sposób na wyłączanie lub restartowanie smartfona (4 osobne ikony zamiast suwaka).
Czy tak ma być czy coś się źle zainstalowało ?

Na YT widziałem 12.5 ale dokładna wersja to 12.5.3
Czy faktycznie jest w obrębie wersji 12.5 istnieją różnice czy Mi10 takie braku będzie miał ?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zauważyłem że po przejściu z 12.2.7 na 12.2.8.bateria zdecydowanie krócej wytrzymuję. I po przejściu na 12.5.1 jest tak samo. A w użyciu baterii pokazuje większe użycie sieci.

Czy ktoś ma podobnie po aktualizacji? 

Czy da się to jakoś poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie znalazłem w sieci odpowiedzi na pytanie dlaczego mój Mi 10 działa tylko i wyłącznie w 4G (reset do fabryki nic nie dał) postanowiłem zmienić rom Global 12.5.1.0 RJBMIXM na EEA 12.5.1.0 RJBEUXM. Odblokowałem bootloader, ściągnąłem odpowiedni rom, odpaliłem mi flash i zonk, ponieważ pojawił error i komunikat o anti rollback. Faktycznie, sprawdziłem ARB swojego obecnego romu i jest 1, rom EEA, który chciałem zainstalować ma 0. Czy ktoś robił podobną zmianę z sukcesem? Gdzieś, kiedyś na Miui Polska była o tym mowa i niby jeśli ma się ARB 0-3 to zmiana jak moja jest możliwa. Na xda dużo postów, że jednak z tel zrobi się cegiełka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 10 Pro V12.5.2.0.RJAEUXM - NIEWYDANE NA REGION POLSKA

https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJAEUXM/miui-blockota-cmi_eea_global-V12.5.1.0.RJAEUXM-V12.5.2.0.RJAEUXM-c448d1f897-11.0.zip

https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJAEUXM/miui_CMIEEAGlobal_V12.5.2.0.RJAEUXM_2c37c153d0_11.0.zip

Poprawki z czerwca 2021 r.

Mi 10 V12.5.2.0.RJBMIXM - wydane na wszystkie regiony

https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJBMIXM/miui-blockota-umi_global-V12.5.1.0.RJBMIXM-V12.5.2.0.RJBMIXM-eac80e6ea9-11.0.zip

https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJBMIXM/miui_UMIGlobal_V12.5.2.0.RJBMIXM_cbbb6bd5ac_11.0.zip

lista zmian

System
Zaktualizowano Pakiet Bezpieczeństwa Android do czerwca 2021 r. Zwiększono bezpieczeństwo systemu.
Pasek powiadomień, Panel powiadomień
Naprawiono: Animacje powiadomień na ekranie blokady zawieszały się po odblokowaniu urządzenia przy użyciu danych twarzy
Naprawiono: Powiadomienia błyskały w niektórych przypadkach
Naprawiono: Powiadomienia pływające nie były wyświetlane poprawnie w trybie poziomym
Naprawiono: Plakietki powiadomień nie zostały zaktualizowane dla powiadomień przychodzących na zablokowanym urządzeniu
Aparat
Nowe: Połączenia i powiadomienia można wyciszyć podczas nagrywania wideo

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Mi 10 Pro V12.5.2.0.RJAEUXM - NIEWYDANE NA REGION POLSKA

https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJAEUXM/miui-blockota-cmi_eea_global-V12.5.1.0.RJAEUXM-V12.5.2.0.RJAEUXM-c448d1f897-11.0.zip

https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJAEUXM/miui_CMIEEAGlobal_V12.5.2.0.RJAEUXM_2c37c153d0_11.0.zip

Poprawki z czerwca 2021 r.

Mi 10 V12.5.2.0.RJBMIXM - wydane na wszystkie regiony

https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJBMIXM/miui-blockota-umi_global-V12.5.1.0.RJBMIXM-V12.5.2.0.RJBMIXM-eac80e6ea9-11.0.zip

https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJBMIXM/miui_UMIGlobal_V12.5.2.0.RJBMIXM_cbbb6bd5ac_11.0.zip

lista zmian

System
Zaktualizowano Pakiet Bezpieczeństwa Android do czerwca 2021 r. Zwiększono bezpieczeństwo systemu.
Pasek powiadomień, Panel powiadomień
Naprawiono: Animacje powiadomień na ekranie blokady zawieszały się po odblokowaniu urządzenia przy użyciu danych twarzy
Naprawiono: Powiadomienia błyskały w niektórych przypadkach
Naprawiono: Powiadomienia pływające nie były wyświetlane poprawnie w trybie poziomym
Naprawiono: Plakietki powiadomień nie zostały zaktualizowane dla powiadomień przychodzących na zablokowanym urządzeniu
Aparat
Nowe: Połączenia i powiadomienia można wyciszyć podczas nagrywania wideo

Nie można sflashowac pamieci ROM, taki komunikat jeśli chce zainstalować wersję OTA czy pełna EEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

obecnie mam wersję MIUI 12.0.6.0 (QJBEUXM) Global. Czy warto zmieniać na 12.5.2.0? W szczególności czy jest jakaś zmiana in minus w zakresie czasu pracy na jednym ładowaniu? Z obecnej wersji oprogramowania jestem raczej zadowolony. Czy nowe oprogramowanie zawiera jakieś istotne błędy?

Albo mógłby ktoś podesłać linka do tego forum lub innego gdzie ten temat był omawiany?

Edytowane przez Shaun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...