Skocz do zawartości

MIUI Global ROM - wersje stabilne, dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.03.2021 o 23:36, FromWP napisał:

Dostałeś przez OTA aktualizację którą wycofali, stąd takie komunikaty. Zmień region to znajdzie nowsze, alvo pobierz ręcznie https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/cmi/roms-eea-stable/

Dzięki, za info.

wygląda na to, że 2 ostatnie oficjalne EU dla Mi 10 Pro nie zostały wydane dla Polski :0

The V12.2.4.0.RJAEUXM is not released to {Greece, United Kingdom, France, Poland, Spain & Germany}

The V12.2.5.0.RJAEUXM is not released to {United Kingdom, France, Poland, Spain & Germany}

o dodatkowo 2 poprzedzające zostały wycofane:

V12.2.3.0.RJAEUXM(Rolled back)

V12.2.1.0.RJAEUXM(Rolled back)

czyli oficjalny dla Mi 10 Pro:

V12.0.5.0.QJAEUXM

chyba, że ktoś jak ja zaktualizował przed wycofaniem do jednej z wycofanych wersji albo wgrał samodzielnie lub zmienił region żeby zaktualizować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2021 o 21:00, andrevtix napisał:

Dzięki za info - macie może na tym nowym 12.2.7.0RJBEUXM jakieś problemy ? Ja mam dwa:

  1. Czasem nie jestem w stanie odebrać telefonu - ikona słuchawki nie chce reagować. Potrzeba restart i miałem tak już kilka razy...

mam to samo co jakiś czas na MI 10 Pro MIUI-V12.2.1.0.RJAEUXM

Gdyby nie słuchawki BT to czasami bym nie mógł odebrać połączenia - może właśnie to i inne błędy spowodowały wycofanie tej wersji.

Połączenie konferencyjne u mnie działają ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2021 o 17:12, rob_ert napisał:

mam to samo co jakiś czas na MI 10 Pro MIUI-V12.2.1.0.RJAEUXM

Gdyby nie słuchawki BT to czasami bym nie mógł odebrać połączenia - może właśnie to i inne błędy spowodowały wycofanie tej wersji.

Połączenie konferencyjne u mnie działają ok.

Hmmm - nie korzystam z modyfikowanych wersji tylko wgrywam oficjalne wiec pytanie skąd pobrać wcześniejszą wersję global  i jaką zainstalować tzn czy można wgrać starszą jak mam już 12.2.7. Zanim będzie stabilna EU 12.5 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 10 Pro – EEA Stable

V12.2.6.0.RJAEUXM

Update at 2021-04-16 17:06:23

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/cmi/

wygląda, że tym razem będzie też i dla naszego regionu, nie znalazłem info o wyłączeniach Polski.

Ktoś już dostał OTA?

mam w domu 2 Mi 10 Pro:

V12.2.1.0.RJAEUXM(Rolled back)

V12.0.5.0.QJAEUXM

ciekawe który wcześniej dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd taki lockdown założył, że nawet Chińczycy się boją :)

NIE wiem o co chodzi. EEA został stworzony przez rodo w UE, najwidoczniej niektóre kraje mają bardziej wygórowane restrykcje, albo Chińczycy nie chcą problemów. 

MOZE być tak, że dla Polski będą tylko brandowane Romy przez operatorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2021 o 08:04, pkonrad napisał:

Cześć - mam teraz 12.2.7.0RJBEUXM i trochę mam z nim problemów bo niby nie była dla polski i czasem się coś pierdzieli . Czy z poziomu telefonu mogę pobrać tą wersję i wgrać wersję Global na EU ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm  a napiszesz co jest powodem ? Nie można wgrać MI jak się ma EU bo uwalę  telefon  ? To , że wgrywam wersję starszą 12.2.6.0 na nowszą 12.2.7.0 ?  Nie ukrywam, że nie wiem jaką miałem fabrycznie ale chyba EU dlatego wgrałem EU 

Edytowane przez andrevtix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na razie 12.5 dla MI 10 EEA nie ma ale pojawił się ROM EEA dla MI 10 (umi) V12.2.8.0.RJBEUXM 

https://bigota.d.miui.com/V12.2.8.0.RJBEUXM/miui_UMIEEAGlobal_V12.2.8.0.RJBEUXM_1159cffb14_11.0.zip

Niby zmian nie widać wiele:

[System]
Optimization: Full screen gestures are now ignored on the Lock screen alarm page
[Control center]
New: Swipe down from the upper left corner to open Notification shade and from the upper right corner to open Control center
New: An option that allows you to restrict opening Control center while on the Lock screen
[Dark mode]
Optimization: Brightness and color improvements for wallpapers in Dark mode
[Status bar, Notification shade]
New: An option to switch between connected devices in the notification about media playback

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2021 o 23:03, Robert.S. napisał:

Mi10 generalnie ostatnio jakoś zapomniany przez Xiaomi, aktualizowany dość mozolnie.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

Xiaomi chyba na własne życzenie zeszło na psy. O mi10 zapomnieli. Co chwile wychodzą jakieś nowe Romy dla nowo wprowadzonych modeli. na Mi Community nie ma słowa  o 12.2.8.0 dla mi10. W głównym dziale pobierania romów dla xiaomi tez nie ma tej wersji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie poprawili błędów w trybie ciemnym.
Może 12.5 przyniesie istotne zmiany.
Faktycznie z większą intensywnością wspierają nowsze słuchawki, znacznie prostsze i tańsze.
Jakoś z flagowymi modelami im nie podrodze.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2021 o 22:16, andrevtix napisał:

Na razie 12.5 dla MI 10 EEA nie ma ale pojawił się ROM EEA dla MI 10 (umi) V12.2.8.0.RJBEUXM 

https://bigota.d.miui.com/V12.2.8.0.RJBEUXM/miui_UMIEEAGlobal_V12.2.8.0.RJBEUXM_1159cffb14_11.0.zip

Niby zmian nie widać wiele:

[System]
Optimization: Full screen gestures are now ignored on the Lock screen alarm page
[Control center]
New: Swipe down from the upper left corner to open Notification shade and from the upper right corner to open Control center
New: An option that allows you to restrict opening Control center while on the Lock screen
[Dark mode]
Optimization: Brightness and color improvements for wallpapers in Dark mode
[Status bar, Notification shade]
New: An option to switch between connected devices in the notification about media playback

Ten rom mogę zainstalować jak każdy inny rom Xiaomi EEA? Czy Romy umi to coś jak romy miui polska i trzeba odblokować bootloader itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał @Netoper jest to nazwa modelu telefonu, ale nie ta pod którą się sprzedaje i reklamuje, a ta pod którą został zaprojektowany. np. Mi10, Mi11, to nazwy handlowe. Dodatkowo telefony mają swoje nazwy kodowe by np. łatwiej i bezpieczniej było pobrać i zainstalować soft.

mając np mi9 który występuje w odmianach mi9, mi9lite, mi9t, mi9t pro, mi9 5g, każdy z nich ma swoją nazwę kodową producenta.

 

To tak jak z modelami samochodów i kolejnymi ich generacjami lub nadwoziami. Każdy ma inny kod nadwozia lub generacji.

Dajmy na to BMW 5, kolejne generacje to e34, e39, e60

 

9zDRdA3.png

Edytowane przez Bar.Tek
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Tego ROMu EEA V12.2.8.0.RJBEUXM i o ile zaczęły działać mi normalnie słuchawki bluetooth Huawei Freebuds 3 (często przerywały) ale:

  • dalej nie działają mi połączenia konferencyjne tzn połączenie się zestawia w sensie mogę scalić ale nikt mnie nie słyszy ani ja nikogo... Macie może podobny problem ? 
  • Ciągle pojawia się błąd przy wyjęciu kabla w samochodzie czy na ładowarce jakby telefon się cały czas ładował i wisi mi ten komunikat "Użyj USB do tych działań" i ta zielona ikonka na pasku cały czas wisi

Macie jakieś pomysły ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz aktualizacje, kup nowego flagowca. Takie podejście. Zapewne za ok pół roku będzie nowy po mi11. 

Sam się zastanawiam czy nie kupić mi11pro i zostać z nim na 3 lata. Ale obawiam się jak to w nowych, że nie nagram filmu fullhd dłużej niż 30 min, bo się wyłączy z przegrzania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...