Skocz do zawartości

MIUI Global ROM - wersje stabilne, dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam, czy Wam też się tak co chwila tnie mi 10? Od androida 11 to już w ogóle coraz więcej przycięć czy drobnych bugów w interfejsie. Na miui 12.2.1 było źle a na 12.2.4 jeszcze gorzej. Robiłem wipe data/factory reset i jest to samo. Mam wersję stabilną global a tylu błędów nie miałem na Samsungu posiadając wersję beta. Za parę aktualizacji to będzie cud, że w ogóle będzie chciał się włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam EEA 12.2.4 i działa świetnie, bardzo płynnie. Drugi dzień od ładowania i jeszcze 44% baterii zostało.

 

Pojawiła się stabilna wersja EEA 12.2.4  i India Global (aplikacje google, dual SIM) 12.2.5 pod fastboot. Czyli wersja ostateczna, ta sama co z OTA dla niektórych.

 

Device: Mi 10 EEA

Wersja 12.2.4.0.RJBEUXM nie została wydana w {Wielkiej Brytanii, Grecji, Polsce, Francji, Hiszpanii}
Codename: #umi
Type: Stable Fastboot
Version: V12.2.4.0.RJBEUXM | 11.0
Size: 5.2 GB
MD5: 65d048ed434e1f4a12d91f0ee7250c3a

https://bigota.d.miui.com/V12.2.4.0.RJBEUXM/umi_eea_global_images_V12.2.4.0.RJBEUXM_20210110.0000.00_11.0_eea_65d048ed43.tgz

Update Flash 2.9G

http://bigota.d.miui.com/V12.2.4.0.RJBEUXM/miui_UMIEEAGlobal_V12.2.4.0.RJBEUXM_aaf2514a67_11.0.zip

 

 

Device: Mi 10 India  (aplikacje google, dual SIM)
Codename: #umi
Type: Stable Fastboot
Version: V12.2.5.0.RJBINXM | 11.0
Size: 3.9 GB
MD5: 5a3842985dbe23b580aad7c5d83ae498

https://bigota.d.miui.com/V12.2.5.0.RJBINXM/umi_in_global_images_V12.2.5.0.RJBINXM_20210105.0000.00_11.0_in_5a3842985d.tgz

 

Update Flash 3.1G

https://bigota.d.miui.com/V12.2.5.0.RJBINXM/miui_UMIINGlobal_V12.2.5.0.RJBINXM_a862ff0de5_11.0.zip

Edytowane przez Bartos
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, czy Wam też się tak co chwila tnie mi 10? Od androida 11 to już w ogóle coraz więcej przycięć czy drobnych bugów w interfejsie. Na miui 12.2.1 było źle a na 12.2.4 jeszcze gorzej. Robiłem wipe data/factory reset i jest to samo. Mam wersję stabilną global a tylu błędów nie miałem na Samsungu posiadając wersję beta. Za parę aktualizacji to będzie cud, że w ogóle będzie chciał się włączyć.
Spróbuj może jeszcze raz wrzucić tę samą wersje na swój telefon, bez żadnego wipe itd. U mnie to pomogło na te ścinki.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisałem przy linku, że Wersja 12.2.4.0.RJBEUXM nie została wydana w {Wielkiej Brytanii, Grecji, Polsce, Francji, Hiszpanii}


 

nie wiem czy to ma związek z obecnym ustrojem politycznym w Polsce czy co?

zapewne będzie jeszcze jedna wersja dla tych krajów :)

 

Dodano link do wersji recovery

Edytowane przez Bartos
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zaliczamy się do nacji zbytnio upierdliwych konsumentów, którym bardziej opłaca się nie dać nowości, niż nowość z jakimiś wadami.

Wracając do nowego wydania trzeba wspomnieć, że nie działa na nim również magiskowy moduł systemizer. Ponadto nie udało mi się w twrp dedykowanym dla androida 11 odszyfrować i zamontować danych.

No i dymki, które są kwadratowe... 

Jest również problem z rollbackiem do androida 10, ponieważ wyskakuje odmowa flashowania sparse crc list, z którą trzeba radzić sobie grzebiąc w skryptach flashujących.

Dodając obsługę gestów przeniesioną do launchera, co zmusza albo do używana gestów i wbudowanego launchera, albo pożegnania z gestami na rzecz launchera obsługującego przykładowo dt2s, dla niektórych może to wydanie być dość, nazwijmy to, kontrowersyjne.

Edytowane przez cokolwiek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jakie to recovery odszyfrowuje dane na A11? Te, które znam pozwalają na wgrywanie przez OTG. Pierwsza wersja recovery dla A10 odszyfrowuje dane po zbootowaniu jej przez ADB 

Kwadratowe dymki to raczej nie wina miui, po prostu chyba takie są w A11

Powrót do A10 jest jak najbardziej możliwy, sam powracałem wiele razy. Błąd sparse crc list pojawił się po wgraniu jednej z nowszych wersji miuipolska, dokładnie MIUI12.5. Musisz wgrać starszą wersję miuipolska która naprawi ci flashowanie przez miflash.  ja wgrywam xiaomi.eu_multi_MI10_20.12.2_v12-11 potem uruchamiam w fastboot i miflash juz działa. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2021 o 13:53, cokolwiek napisał:

Być może wydanie z a11 na Polskę będzie już z miui 12.5. Póki co można tylko mieć nadzieję, że zrobią w nim porządek graficznymi bublami typu kwadratowe dymki.

To nie bubel, tylko AOSP. Zresztą, tak wyglądają IMO dużo lepiej. I zapomnij, że 12.5 tak szybko do nas trafi.

5 godzin temu, wojtkl napisał:

Jak chce wgrać plik zip przez aktualizator w ustawieniach, to który mam wybrać? Obojętnie?

 

Ok. Wygląda że recovery, bo jest normalnej wielkości ponad 3GB

Możesz OTA jeśli masz wersję poprzedzającą, a nie jakąś starszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Antyhaker napisał:

To nie bubel, tylko AOSP. Zresztą, tak wyglądają IMO dużo lepiej. I zapomnij, że 12.5 tak szybko do nas trafi.

Trudno mi ocenić, czy aosp, ale może spróbuję w wolnym czasie wrzucić coś na starego zajechanego mi 8, żeby przekonać się na własne oczy. Fajnie się składa, że była na niego cała masa zamienników. Co do estetyki nie będę polemizował. Niektórym może podoba się kwadratowe tło wystające zza okrągłej miniaturki zdjęcia. Osobiście uważam, że można było postarać się bardziej, bo miui, to nie community aosp, tylko soft producenta i nie robią tego jak community za co łaska, tylko konkretne pieniążki.

Nawiasem mówiąc community poprawiło podobno systemizer z magiska. Nie używam obrazu w obrazie, ani messengera, więc jeśli dymki da się również wyłączyć całkowicie, to może da się żyć z tym nowym androidem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cokolwiek napisał:

Niektórym może podoba się kwadratowe tło wystające zza okrągłej miniaturki zdjęcia. Osobiście uważam, że można było postarać się bardziej, bo miui, to nie community aosp, tylko soft producenta i nie robią tego jak community za co łaska, tylko konkretne pieniążki.

1. Zdjęcie dostosowuje się do kształtu dymka, czytaj jest kwadratowe. A nie okrągłe i umieszczone w kwadracie.

2. AOSP to produkt Google, a nie community, czytaj mają jeszcze więcej pieniędzy niż Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Antyhaker napisał:

1. Zdjęcie dostosowuje się do kształtu dymka, czytaj jest kwadratowe. A nie okrągłe i umieszczone w kwadracie.

2. AOSP to produkt Google, a nie community, czytaj mają jeszcze więcej pieniędzy niż Xiaomi.

1. Wiem co miałem i jak wyglądało w 12.2.4 eea zanim cofnąłem do 12.0.6.

2. Uznajmy, że rozumując mocno na skróty można tak stwierdzić. W praktyce nie jest to produkt, bo produktem jest Android, natomiast AOSP jest inicjatywą Google, które udostępnia swój kod w otwartej postaci dla producentów sprzętu i dla community.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj regionu i nie aktualizuj na innym niż Polska. Ja w zeszłym tygodniu na ustawionym regionie na Cypr pobrałem i zaktualizowałem przez ota i uwaliłem telefon - miałem tylko ekran fastboot.

Od zawsze wyszukiwałem i aktualizowałem z ustawieniami innych regionów i zawsze wszystko było ok aż do tego momentu.

Żona też miała takie jak ja ustawienia i miała dostępną aktualizację ale jej usunąłem pobraną aktualizację i zmieniłem region na Polskę.

Nie wiem dlaczego tak się stało może zmienili jakieś zabezpieczenia związane z regionem.

 

Edytowane przez monsiejowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2021 o 22:45, cokolwiek napisał:

1. Wiem co miałem i jak wyglądało w 12.2.4 eea zanim cofnąłem do 12.0.6.

2. Uznajmy, że rozumując mocno na skróty można tak stwierdzić. W praktyce nie jest to produkt, bo produktem jest Android, natomiast AOSP jest inicjatywą Google, które udostępnia swój kod w otwartej postaci dla producentów sprzętu i dla community.

Ty wiesz co miałem, a ja wiem co mam ;P

 

 

Dnia 6.02.2021 o 07:59, monsiejowa napisał:

Nie zmieniaj regionu i nie aktualizuj na innym niż Polska. Ja w zeszłym tygodniu na ustawionym regionie na Cypr pobrałem i zaktualizowałem przez ota i uwaliłem telefon - miałem tylko ekran fastboot.

Od zawsze wyszukiwałem i aktualizowałem z ustawieniami innych regionów i zawsze wszystko było ok aż do tego momentu.

Żona też miała takie jak ja ustawienia i miała dostępną aktualizację ale jej usunąłem pobraną aktualizację i zmieniłem region na Polskę.

Nie wiem dlaczego tak się stało może zmienili jakieś zabezpieczenia związane z regionem.

 

Pech i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej martwi że ostatnie zabezpieczenia mam z października 2020.
Jak wymusić instalację nowszych na globalu ?
Smartfon pracuje w T-Mobile (o ile to na znaczenie).

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka


https://miuipolska.pl/forum/topic/51615-aktualizacja-oficjalnego-romu-z-pliku-przez-systemowy-updater/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...