Skocz do zawartości

MIUI Global ROM - wersje stabilne, dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ale ja jestem zielony w tym naprawdę jedyne co potrafię to ściągnąć paczkę ze strony https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900379 tylko jaką wersję Global czy EEA i spróbować go zainstalować w jakiś sposób .... Bo nie mam pewności że jest to wersja Vodafone itp... tylko jaką wersję zainstalować z tej strony ?? Bo jak napisałem mam aktualnie wersję napisane MIUI11 11.0.13.0(GJBEUVF) Global... A inne sposoby instalacji odpadają bo się nie znam na tym kompletnie ... 
Nic z tym kolego nie zrobisz jedyna opcja to czekać na aktualizacje albo wgrać rom przez miflash. To nie jest trudne, każdy kto potrafi czytać powinien sobie z tym poradzić

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czarek1212 napisał:

masz  Vodafone wiec musisz odblokować bootloader albo czekać na OTA

Czyli ściągam wersję Global z tej strony co podałem i próbuje wgrać albo się uda albo nie tak ?? Raczej nic się powinno popsuć ... Tylko czy Global nie ma problemów z płatnością karta ? A jak nie to OTA to jest automatyczna aktualizacja która pojawi się za jakiś czas tak ??

3 minuty temu, Orjon napisał:

QJBEUVF to Vodafone. Musisz odblokować bootloader jak chcesz mieć "normalnego" Globala.

A jak normalnie paczkę załaduje to nic się nie stanie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zoltan78 napisał:

Nie załadujesz. 

To znaczy że nie pójdzie i nic się nie stanie z telefonem ?? I czy aktualizacja z czasem sama się pojawi automatyczna jak nic nie będę robił ? Bo mam MI9 i na nim mam MI12 się zaktualizował sam ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak normalnie paczkę załaduje to nic się nie stanie ?? 
Widzę że do ciebie nie dociera. Nie zainstalujesz globala na vodoafne choćby skały sra*y. Musisz odblokować bootloader i wgrać soft przez mi flash. Paczka która chcesz pobrać nie zainstaluje się

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę musiał poczekać... Bo nie potrafię zainstalować tego sam ręcznie chyba że ktoś by mi jakoś pomógł to zrobić przez tel albo Whatsapp...

8 minut temu, zoltan78 napisał:

 

 

Edytowane przez Ciem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto czego oczekuje. To jest jeszcze beta i będzie miała usunięte błędy stwierdzone przez testerów. 

Ogólnie wizualnie robi dobre wrażenie, wiele rzeczy wprowadzone z wersji chińskiej, trochę przypomina xiaomi.eu Jest np. AOD na 10 sek, powiadom ienia i centrum kontroli jak w chińskiej wersji, połączenia i udostępniania mają też te same funkcje itp. 

Za krótko by wszystko przetestować ale działa OK. OK google działa, Volte i VoWifi aktywne od początku, klonowania nie sprawdzałem. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na mi10 po upgrade do 11 wystąpiły następujące błędy:

1. czcionka w aplikacjach firm 3ch nie działa (wyświetlana jest systemowa zamiast ustawionej)

2. musiałem włączyć volte I vowifi kodami w Orange ponownie

3. powiadomienia na ekranie zlewają się w jedno (jak by miui nakładało się na androidowe powiadomienia)

4. globalny ciemny motyw nie zawsze działa we wszystkich aplikacjach

5. inne pomniejsze błędy które mniej irytują. 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować ręcznej aktywacji tymi kodami, przełączniki do obu usług powinny się pokazać w menu:
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

Aktywacja ręczna niczego nie zmienia i wciąż VoLTE, WoWiFi nie działa .
Ciemny motyw szwankuje w niektórych aplikacjach co objawia się, że czcionka podczas pisania jest chwilowo niewidoczna jak np.w tapatalku. Nie wszystkie ikony aplikacji wyświetlają powiadomienia. Płynność i stabilność ok ale jeszcze wiele do poprawienia w następnych wersjach.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aligator71 napisał:

Po aktywacji kodem vowifi działa tak samo dobrze jak na androidzie 10? @Robert.S. napisał, że nie działa ani volte ani vowifi.

chyba tak wczoraj zorientowałem sie ze nie mam tych opcji (po pasku statusu) po puszczeniu kodów od wczoraj działają - u mnie niestety vowifi czasem zanika a ale to wina dostawcy internetu bo i przed 11 tak się działo na chwilę obecną chyb a większej zmiany nie ma - ale jak bym mógł sugerować to lepiej zostać na 10 na razie do momentu poprawienia miui pod 11.

 

1 godzinę temu, Bartos napisał:

Z tego co wiem zasada ciemnego motywu jest taka, że odwraca kolory, coś na wzór negatywu. Więc to nie wina Miui że któreś apki są tak skonstruowane, że nic nie widać. To producent apki powinien dać możliwość włączenia trybu ciemnego. 

oczywiście że to idzie na barki dostawcy aplikacji - nie twierdze ze xiaomi jest temu winne - tylko listowałem co nie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2020 o 00:43, Bartos napisał:
klonowania nie sprawdzałem.

Na szczęście działa default_smile.png @Aligator71 Choć nie jest idealnie, to działa wystarczająco dobrze i moim zdaniem warto. Konkrety? Jak dla mnie asystent dźwięku i Bubbles API - choć to drugie momentami dość pokracznie działa. Plus kilka drobnych rzeczy, które umilają używanie MIUI

Edit. Nie wiem czy to tylko u mnie coś się popsuło, czy to ta aktualizacja, ale jest problem z nawigacją od Google. Wyłącza się w losowym momencie, czasem po minucie, czasem po 30. W sensie cała apka się zmyk.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2020 o 17:29, Ciem napisał:

Czyli ściągam wersję Global z tej strony co podałem i próbuje wgrać albo się uda albo nie tak ?? Raczej nic się powinno popsuć ... Tylko czy Global nie ma problemów z płatnością karta ? A jak nie to OTA to jest automatyczna aktualizacja która pojawi się za jakiś czas tak ??

A jak normalnie paczkę załaduje to nic się nie stanie ??

Program (dla laików) do wgrania ROMu w brandowanych smartfonach i innych.  XiaoMiTools od Francesco Tescari  -  https://www.xiaomitool.com/V2/latest

Tut: https://pl.xiaomitoday.it/branding-rom-xiaomi-miui.html

 

 

 

Edytowane przez Hank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 10 Pro EEA Stable ROM

MIUI V12.2.1.0.RJAEUXM (Android 11)

Recovery ROM
http://bigota.d.miui.com/V12.2.1.0.RJAEUXM/miui_CMIEEAGlobal_V12.2.1.0.RJAEUXM_894b3211f9_11.0.zip
U mnie są jaja po wgraniu tej aktualizacji. Większość widgetów nie działa prawidłowo. Tryb ciemny dla amoleda powoduje to że trzeba wyłączać jego obsługę w niektórych aplikacjach. Jak kliknę dymek z wiadomością z messengera to się otwiera jakieś małe okienko i nie mam przycisku wyślij tylko muszę robić krok wstecz. Jak chcę uruchomić ponownie telefon to mam czasem niewidoczne ikony i na pamięć muszę wcisnąć np pozycje uruchom ponownie. Przywróciłem ustawienia fabryczne ale to nic nie zmieniło. Niezłe zwalili ten soft. Czekam co dalej będzie w tym temacie.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są jaja po wgraniu tej aktualizacji. Większość widgetów nie działa prawidłowo. Tryb ciemny dla amoleda powoduje to że trzeba wyłączać jego obsługę w niektórych aplikacjach. Jak kliknę dymek z wiadomością z messengera to się otwiera jakieś małe okienko i nie mam przycisku wyślij tylko muszę robić krok wstecz. Jak chcę uruchomić ponownie telefon to mam czasem niewidoczne ikony i na pamięć muszę wcisnąć np pozycje uruchom ponownie. Przywróciłem ustawienia fabryczne ale to nic nie zmieniło. Niezłe zwalili ten soft. Czekam co dalej będzie w tym temacie.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

I notatki się nie chcą przywrócić z chmury a miałem tam trochę rzeczy zapisanych. Kurde!

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...