Skocz do zawartości

MIUI Global ROM - wersje stabilne, dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.11.2020 o 18:42, witek_77 napisał:

Czyli z tego co czytam wychodzi na to, że EEA i IN są ze sobą zamienne i jest możliwość blokowania bootloadera + dostawanie OTA ? Różnica to apki xiaomi dla IN vs apki googla dla EEA ? Są jeszcze jakieś różnice/profity ? Dual sim tylko chiński czy Indonezja też ? 

Dual SIM jest w romie indysjkim, ale za to są też apki od google. W romie indonezyjskim natomiast są apki xiaomi, ale nie ma dual SIM.  Jeśli komuś zależy na Dual i app od Xiaomi to zostaje tylko xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Kilka dni temu zaktualizowałem MIUI do wersji 12.2.1.0 (nowa wersja jeszcze się nie pojawiła) na mojej Mi 10. Mam problem z powiadomieniami od Messengera, a dokładniej chodzi o dymki. Od aktualizacji dymki są kwadratowe, mają białe tło i praktycznie nie da się je przesunąć. Są w lewym dolnym rogu ekranu. Co gorsza po wejściu w dymek klawiatura zasłania pole tekstowe i nie da się normalnie pisać z podglądem treści. Ktoś ma ten sam problem? Da się temu zaradzić czy trzeba czekać do aktualizacji? Takie dymki na pewno nie świadczą o poprawnej optymalizacji tej funkcji aplikacji, białe, kwadratowe tło jest zupełnie od czapy.
Ma ktoś jakieś propozycje jak to naprawić? Dzięki na odpowiedzi :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kalafiorowa123 napisał:

Kilka dni temu zaktualizowałem MIUI do wersji 12.2.1.0 (nowa wersja jeszcze się nie pojawiła) na mojej Mi 10. Mam problem z powiadomieniami od Messengera, a dokładniej chodzi o dymki. Od aktualizacji dymki są kwadratowe, mają białe tło i praktycznie nie da się je przesunąć. Są w lewym dolnym rogu ekranu. Co gorsza po wejściu w dymek klawiatura zasłania pole tekstowe i nie da się normalnie pisać z podglądem treści. Ktoś ma ten sam problem? Da się temu zaradzić czy trzeba czekać do aktualizacji? Takie dymki na pewno nie świadczą o poprawnej optymalizacji tej funkcji aplikacji, białe, kwadratowe tło jest zupełnie od czapy.

To niestety jest kwestia implementacji natywnych dymków Androida. Ostatnio zrobili duże zmiany w tej kwestii, być może będzie OK kiedyś. Nie da się tego przewidzieć.

19 minut temu, Wako1986 napisał:

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz, skoro to jest stable - global stable lub Eea stable to dlaczego nie ma aktualizacji przez OTA?

Bo być może nie masz Globala/EEA... Podeślij zrzut ekranu z informacji o telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Orjon napisał:

To niestety jest kwestia implementacji natywnych dymków Androida. Ostatnio zrobili duże zmiany w tej kwestii, być może będzie OK kiedyś. Nie da się tego przewidzieć.

Bo być może nie masz Globala/EEA... Podeślij zrzut ekranu z informacji o telefonie. 

 

Screenshot_2020-12-03-16-17-01-737_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wako1986 napisał:
Nic nie znajduje na regionie Niemcy 

U mnie też nic, próbowałem na kilku typowych (Indie, Szwajcaria, Niemcy). Także czekam dalej ;)

 

@Aligator71

Działa, ale trzeba znowu wymusić kodem w diallerze.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Antyhaker napisał:

@Aligator71

Działa, ale trzeba znowu wymusić kodem w diallerze.

Sęk w tym, że w 12.0.6.0 QJBEUXM nie trzeba było wymuszać, bo Orange dodało oficjalne wsparcie dla tego modelu. Jeśli w 12.2.1.0 RJBEUXM trzeba wklepać kod, to zakładam że działa tylko volte a vowifi nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nic, próbowałem na kilku typowych (Indie, Szwajcaria, Niemcy). Także czekam dalej default_wink.png
 
[mention=70102]Aligator71[/mention]
Działa, ale trzeba znowu wymusić kodem w diallerze.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 
A jak ze stabilnością, płynnością i ogólnymi wrażeniami na Androidzie 11? Powiadomienia Messengera działają bez zarzutu? Dopytuje bo wiem, że na xiaomi.eu z tym wszystkim były kłopoty...

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze stabilnością, płynnością i ogólnymi wrażeniami na Androidzie 11? Powiadomienia Messengera działają bez zarzutu? Dopytuje bo wiem, że na xiaomi.eu z tym wszystkim były kłopoty...

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Działa klonowanie aplikacji, to dla mnie najważniejsze. Restarty z poprzedniej "stabilnej" wersji chyba zniknęły, a przynajmniej póki co ich nie uświadczyłem. Płynność i ogólne wrażenie w porządku. Powiadomienia z Messengera mam, nawet tę nową implementację Chat Bubbles z Androida 11 obsługują. A propos nich, to lubią jeszcze działać dość kapryśnie, ale generalnie całe wydanie oceniam jak najbardziej pozytywnie.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Sęk w tym, że w 12.0.6.0 QJBEUXM nie trzeba było wymuszać, bo Orange dodało oficjalne wsparcie dla tego modelu. Jeśli w 12.2.1.0 RJBEUXM trzeba wklepać kod, to zakładam że działa tylko volte a vowifi nie.
Wiem, że dodali. Ale u mnie działają obie te rzeczy na najnowszym wydaniu, tak jak i przed niby "oficjalnym" wsparciem ;P

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Antyhaker napisał:

Działa klonowanie aplikacji, to dla mnie najważniejsze. Restarty z poprzedniej "stabilnej" wersji chyba zniknęły, a przynajmniej póki co ich nie uświadczyłem. Płynność i ogólne wrażenie w porządku. Powiadomienia z Messengera mam, nawet tę nową implementację Chat Bubbles z Androida 11 obsługują. A propos nich, to lubią jeszcze działać dość kapryśnie, ale generalnie całe wydanie oceniam jak najbardziej pozytywnie.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Wiem, że dodali. Ale u mnie działają obie te rzeczy na najnowszym wydaniu, tak jak i przed niby "oficjalnym" wsparciem ;P

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

Skoro nigdzie nie ma linku OTA, to jak zaktualizować wersję "recovery"? Wiem że Xiaomi .eu to trzeba było twrp instalować, a jak to jest w przypadku global /Eea stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz rom z linku, wrzucasz do telefonu. Przechodzisz do aktualizatora 10 razy klikasz w logo miui 12, następnie trzy kropki po prawej stronie u góry i tam masz opcję wskazania pliku zip do wgrania. To wszystko. Jeśli ta paczka będzie dla Twojego urządzenia to po weryfikacji telefon się zaktualizuje.

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak się da zaktualizować przez ota? Przejście z Androida 10 na androida 11? Bez format data? Hmmm...
1. Format data służy do czegoś innego niż Ty sugerujesz i nie sposób go wykonać bez custom recovery.
2. Jak sobie wyobrażasz zwykłych konsumentów, którzy muszą przy większej aktualizacji robić format data (czysto hipotetycznie)? ;P
3. Dlaczego w ogóle uważasz, że miałoby się nie dać. Na EU też się da :)

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert.S. napisał:

Brak VOLTE I VOWIFI.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

No to aktualizacja bezużyteczna w moim przypadku. Mi10 to pierwszy mój telefon tej firmy. Mam nadzieję, że ta aktualizacja nie zainstaluje mi się automagicznie. Wolę zostać na tym romie co mam i mi to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to aktualizacja bezużyteczna w moim przypadku. Mi10 to pierwszy mój telefon tej firmy. Mam nadzieję, że ta aktualizacja nie zainstaluje mi się automagicznie. Wolę zostać na tym romie co mam i mi to działa.
Dam znać jak w wersji z Android 11 pojawi się VoLTE I WiFi Calling.
W 12.0.6 z kartą Orange działo mi to doskonałe.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Robert.S. napisał:

Dam znać jak w wersji z Android 11 pojawi się VoLTE I WiFi Calling.
W 12.0.6 z kartą Orange działo mi to doskonałe.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

Możesz spróbować ręcznej aktywacji tymi kodami, przełączniki do obu usług powinny się pokazać w menu:

VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Antyhaker napisał:

Działa klonowanie aplikacji, to dla mnie najważniejsze. Restarty z poprzedniej "stabilnej" wersji chyba zniknęły, a przynajmniej póki co ich nie uświadczyłem. Płynność i ogólne wrażenie w porządku. Powiadomienia z Messengera mam, nawet tę nową implementację Chat Bubbles z Androida 11 obsługują. A propos nich, to lubią jeszcze działać dość kapryśnie, ale generalnie całe wydanie oceniam jak najbardziej pozytywnie.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Wiem, że dodali. Ale u mnie działają obie te rzeczy na najnowszym wydaniu, tak jak i przed niby "oficjalnym" wsparciem ;P

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

Da radę jakoś wyłączyć te prostokątne powiadomienia z messangera? Żeby było jak dawniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ponieważ telefon nie chce mi się zaktualizować automatycznie do MIUI 12 jest to Xiaomi MI10 teraz nie wiem jaką wersję mam ściągnąć ?? Global czy EEA ?? Z tej strony.... https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900379

 

Aktualnie posiadam takie oprogramowanie MIUI11 11.0.13.0(GJBEUVF) jaką to jest wersja EEA czy Global ?

Skąd mam wiedzieć jaką mam wersje tel. czy mam chińskie oprogramowanie czy jakie ? Wersja niby Europejska ale jak to sprawdzić dokładnie ? I co zainstalować jaką wersję Global czy EEA żeby sobie nie pogorszyć ... 

Edytowane przez Ciem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ponieważ telefon nie chce mi się zaktualizować automatycznie do MIUI 12 jest to Xiaomi MI10 teraz nie wiem jaką wersję mam ściągnąć ?? Global czy EEA ?? Z tej strony.... https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900379

 

Aktualnie posiadam takie oprogramowanie MIUI11 11.0.13.0(GJBEUVF) jaką to jest wersja EEA czy Global ?

Skąd mam wiedzieć jaką mam wersje tel. czy mam chińskie oprogramowanie czy jakie ? Wersja niby Europejska ale jak to sprawdzić dokładnie ? I co zainstalować jaką wersję Global czy EEA żeby sobie nie pogorszyć ... 

Masz chyba Vodafone ostatnio ktoś też miał ten problem. Najlepiej to odblokuj bootloader i wgraj sobie globala albo indonezje przez miflash.

 

Gdzie kupiłeś telefon?

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Bullsblood napisał:

Masz chyba Vodafone ostatnio ktoś też miał ten problem. Najlepiej to odblokuj bootloader i wgraj sobie globala albo indonezje przez miflash.

 

Gdzie kupiłeś telefon?

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Kupiłem w teletorium... Ale chodzi mi którą wersję mam pobrać z tej strony ?? EEA Czy global? Bo moja wersja jest teraz w ustawieniach MIUI11 11.0.13.0(GJBEUVF) i ścianę paczkę ZIP w ustawieniach tel wybiorę załaduj paczkę i powinno się zainstalować chyba ?? https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900379 którą wejścia z tej strony ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bullsblood napisał:

Masz chyba Vodafone ostatnio ktoś też miał ten problem. Najlepiej to odblokuj bootloader i wgraj sobie globala albo indonezje przez miflash.

 

Gdzie kupiłeś telefon?

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Dokładnie tak. Miałem też rom z Vodafone. Musisz odblokować bootloader. Poczekać tydzień czasu na odblokowanie i miflaschem wgrać global albo Indonezję. Ja wgrałem Indonezję żeby mieć nagrywanie rozmów i dialer od Xiaomi. Przy flaschowaniu zaznacz żeby ci miflasch zablokował spowrotem bootloader to nie będziesz miał problemów z płatnościami i aplikacjami bankowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AdrianJarocin napisał:

Dokładnie tak. Miałem też rom z Vodafone. Musisz odblokować bootloader. Poczekać tydzień czasu na odblokowanie i miflaschem wgrać global albo Indonezję. Ja wgrałem Indonezję żeby mieć nagrywanie rozmów i dialer od Xiaomi. Przy flaschowaniu zaznacz żeby ci miflasch zablokował spowrotem bootloader to nie będziesz miał problemów z płatnościami i aplikacjami bankowymi.

Panowie ale ja jestem zielony w tym naprawdę jedyne co potrafię to ściągnąć paczkę ze strony https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900379 tylko jaką wersję Global czy EEA i spróbować go zainstalować w jakiś sposób .... Bo nie mam pewności że jest to wersja Vodafone itp... tylko jaką wersję zainstalować z tej strony ?? Bo jak napisałem mam aktualnie wersję napisane MIUI11 11.0.13.0(GJBEUVF) Global... A inne sposoby instalacji odpadają bo się nie znam na tym kompletnie ... 

Edytowane przez Ciem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...