Skocz do zawartości

MIUI Global ROM - wersje stabilne, dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli kupiłeś telefon z Polskiej dystrybucji lub Europejskiej to spokojnie możesz zablokować bootloader. Jak wyjąłeś telefon z pudełka i mail wgrany rom Global lub EEA i bootloader były zablokowany to możesz śmiało go zablokować. Ja sam mam wgrany rom Indonezja na telefonie z romem EEA i wszystko działa jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając Mi10 z polskiej dystrybucji z zablokowanym bootloaderem i romem global i chcąc wgrać mifleszem rom indonezja żeby mieć nagrywanie rozmów i dialer od Xiaomi muszę najpierw odblokować bootloader, wgrać rom indonezja i zablokować bootloader ponownie (żeby nie musieć korzystać z Magiska do płatności), czy mogę wgrać Indonezję bezpośrednio na global z zablokowanym bootloaderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając Mi10 z polskiej dystrybucji z zablokowanym bootloaderem i romem global i chcąc wgrać mifleszem rom indonezja żeby mieć nagrywanie rozmów i dialer od Xiaomi muszę najpierw odblokować bootloader, wgrać rom indonezja i zablokować bootloader ponownie (żeby nie musieć korzystać z Magiska do płatności), czy mogę wgrać Indonezję bezpośrednio na global z zablokowanym bootloaderem?
Musisz odblokować bootloader a przy instalacji miui Indonezja sflashowac z opcją clean all and lock

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. Gdybym chciał zrobić to samo ale z Mi10 z chińskiej dystrybucji (bez B20, odblokowany bootloader, Xiaomi.eu + twrp) to mogę po wgraniu Indonezji mifleszem zablokować bootloader czy muszę koniecznie zostawić odblokowany, żeby nie uwalić fona?
Z tego co mi wiadomo to uwalisz telefon

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zainstalować apke asystent google i wywołasz z ikony. Ewentualnie z gestu pociągnięcia palcem od dołu z prawego lub lewego boku jeśli używasz gestów i masz taką opcję w ustawieniach gestów. Jeśli używasz strzałek to możesz w ustawieniach przypisać np długo naciśnięcie pod dana strzałkę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytłumaczyć fakt, że na Poco F2 Pro wciąż mam wersję global stable 12.0.3 i nie znajduje żadnej nowej, a na Redmi 9A właśnie instaluje się 12.0.8?

Bo masz wersję global eea żadnych innych nowszych aktualizacji nie wypuszczono

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

@zoltan78 jeśli teraz chcę wrócić z powrotem na global eea to znów mogę bez problemu zablokować bootloader? Niestety ale w MIUI Indonezja jest problem a mianowicie chodzi klawiaturę swiftkey. Jak coś napiszę i zminimalizuje aplikację w której piszę to swiftkey przy minimalizacji mryga. Irytuję mnie to mocno.

Edit: przeszedłem z powrotem na globala eea i ta sytuacja z migającym swiftkey jest taka sama

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co czytam wychodzi na to, że EEA i IN są ze sobą zamienne i jest możliwość blokowania bootloadera + dostawanie OTA ? Różnica to apki xiaomi dla IN vs apki googla dla EEA ? Są jeszcze jakieś różnice/profity ? Dual sim tylko chiński czy Indonezja też ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zainstalować apke asystent google i wywołasz z ikony. Ewentualnie z gestu pociągnięcia palcem od dołu z prawego lub lewego boku jeśli używasz gestów i masz taką opcję w ustawieniach gestów. Jeśli używasz strzałek to możesz w ustawieniach przypisać np długo naciśnięcie pod dana strzałkę. 
Jest też coś niezależnego, a mianowicie przytrzymanie przycisku zasilania :)

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny Android 11 dla Xiaomi Mi 10 Pro - Global Stable ROM

MIUI V12.2.1.0.RJAMIXM

Recoveryhttps://bigota.d.miui.com/V12.2.1.0.RJAMIXM/miui_CMIGlobal_V12.2.1.0.RJAMIXM_f48fd7258d_11.0.zip

Changelog:

  • Attention
    • This update is a limited release for Mi Pilot testers, which means that the update process might take longer than usual. Expect heating and other performance issues after you update - it might take some time for your device to adapt to the new version. Remember that some third-party apps aren't yet compatible with Android R and you might not be able to use them normally.
  • System
    • Stable MIUI based on Android 11
    • Updated Android Security Patch to September 2020. Increased system security.
    • Stable MIUI based on Android 11
  • Camera
    • New: New AI moonscape functionality
    • New: New templates for vlogs
    • New: Vlogs can be now saved as drafts
    • Optimization: New vlog templates and presets will be available for downloading from the cloud from now on
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...