Skocz do zawartości

MIUI Global ROM - wersje stabilne, dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, rob_ert napisał:
[mention=38880]pkonrad[/mention]

na moim Mi 10 Pro i na takim samym wyjętym dzisiaj z pudełka, nie było dodatkowych aktualizacji. Tzn może było, zaktualizowałem wsio, po kolei i szuflady jak nie było tak nie było. Dopiero po aktualizacji do MIUI12. Wcześniej mogłem to przeoczyć, ale dzisiaj specjalnie to sprawdziłem. Stąd podejrzewam, że to ROM.

https://miuipolska.pl/forum/topic/48717-szuflada-aplikacji-w-miui-launcher/

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-launcher/miui-launcher-alpha-4-21-0-2300-09101220-release/miui-system-launcher-alpha-4-21-0-2300-09101220-android-apk-download/download/

Szukanie nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pkonrad

ok wierzę Tobie, ale na Mi 10 Pro nie było, nawet po pociągnięciu aktualizacji, co możesz zobaczyć na screenie.

Pewnie gdybym pobrał z apk mirror to bym miał nowszą wersję.

Nawet nie szukałem bo chyba syn powiedział, że w Xiaomi nie ma szuflady (miał jakiś wcześniejszy model. Wiec nie miało co boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło istotnie nie być szuflady, pewne modele (np. Mi 10 Pro wlasnie z tego co kojarze) domyślnie przychodzą ze "specjalną" wersją launchera, która np. nie ma możliwości włączenia panelu informacyjnego, tylko Google Discover jak na zrzucie.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2020 o 18:58, Orjon napisał:

W Mi 10 od MIUI 12 Xiaomi przeniosło się (w zwykłym Globalu, na razie chyba EEA nie jest objęte tą zmianą) na aktualizator od Google i aktualizacje idą z serwerów Google. Stąd brak tego menu.

Zmienia to coś z praktycznego punktu widzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Orjon napisał:

Mogło istotnie nie być szuflady, pewne modele (np. Mi 10 Pro wlasnie z tego co kojarze) domyślnie przychodzą ze "specjalną" wersją launchera, która np. nie ma możliwości włączenia panelu informacyjnego, tylko Google Discover jak na zrzucie.

ciekawostka,

w sumie teraz to nie ma znaczenia, ale faktycznie gdy kolega @pkonrad napisał, że było to przyjąłem, że pewnie przeoczyłem, ale w 2gim egz. już wiedziałem gdzie szukać więc ciężko było przeoczyć.

PS

@pkonrad myślę, że fajnie że jest takie forum gdzie można się powymieniać wiedzą, więc tak po ludzku myślę, że takie tam przytyki "szukanie nie boli" tak trochę szczypią w oczy, jakoś chyba nie przystoi, nie sądzisz? Po co to, co to wnosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym się motał gdzie szukać aktualizacji systemowych gdybym kupił swój pierwszy model Xiaomi ale nauczyłem się szukania rozwiązań na arch Linux więc uwielbiam szperać od XDA po telegram i pda Ale pogratulować wszystkim którzy kupili wersje pro !! (Odwagi) na innych forach psiocza że syfiasty soft drugiemu reklamy się wyświetlają bo nie zna Adaway ale to lamusy którzy nie potrafią docenić Tu ekipy która za free kompiluje lepszą wersję ,end oftopu

Wysłane z mojego Ⓔⓥⓞⓛⓤⓣⓘⓞⓝ Ⓧ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skay77

Ja kupiłem Mi 10 Pro, faktycznie jest trochę inaczej z funkcjami niż w samsungach czy huaweiu, ale czy to jakiś wielki problem ...

Raz, drugi człowiek użyje już wiadomo.

Czy można mówić, że soft syfiasty bo coś jest w innym miejscu, układ jest inny, eeee, to jakaś przesada. To samo czytałem kiedyś o Huaweiach, nie bierz bo soft, bo to huawei. A pewnie kupił bym kolejny flagowiec gdyby miał wsparcie google. A tak padło na Xiaomi Mi 10 Pro bo się okazał mistrzem fotografii i to z b. dobrym czasem pracy na baterii, no i to szybkie ładowanie, maxxx. Teraz flagowce pracują b. szybko/płynnie, czy jakiś tam wykręci więcej pkt. w benchmarku to już chyba nie ma takiego znaczenia. Ja przy wyborze sprawdzam foto, bateria no i ekran amoled to chyba już standard jaki musi być.

PS. ja od wielu lat jestem fanem openSUSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy znajdzie się tu ochotnik na przetestowanie na romie global, czy zadziała sposób, na który właśnie wpadłem, mianowicie zainstalowanie launchera z xiaomi.eu z opcją podwójnego kliknięcia do zablokowania? Potrzebny będzie do tego rom global, magisk i moduł app systemizer. Mogę wystawić gotową apke launchera, albo poinstruować jak ją przerobić po ekstrakcji z 12.0.8 Xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.10.2020 o 07:56, don_kamillo napisał:

Jest. Mi10 nie ma antiroll back.

W globalu bez odblokowanego BL musisz to zrobić miflashem, tylko zgraj dane, bo Ci się usuną w tym procesie.

A masz może jakiś tuturial jak to zrobić bo jestem zielony w tym temacie :/ albo kto kolwiek inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pkonrad napisał:
3 minuty temu, krzchsob napisał:
a w ogóle to widzę że android 11 już jest na mi10 a ja dalej na android 10 o co chodzi z tym?

Jak nie zapisałeś się na testy to nie masz.

nie wiem skąd ściągnać miui 11 na tego fona :/ wszędzie jest miui 12 już :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że miui 12 więcej drenuje baterie :/
29 % telefon w gotowości
29 % jakieś inne
w miui 11 tak nie było
Masz rację, wydaje Ci się.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Jak nie zapisałeś się na testy to nie masz.
Nawet to guzik daje. Wersja EEA w ogóle nie ma tych testów, a i nie wszyscy z globala się załapali.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafcio082 napisał:

Wczoraj pojawiła mi się taka aktualizacja na Mi 10. Wersja stabilna 12.0.6

Po aktualizacji i zmianie motywu czarny ekran i reebot. Pomógł tylko wipe i reset.

Wrzuć jeszcze raz screen, też jestem ciekawy tej wersji, bo nigdzie nie znalazłem informacji o niej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...