Skocz do zawartości

Jak naładować opaskę Miband 3? bez oryinalnego kabla


bischop

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam dwa paski łączące miband z ładowarkę, jednak... oba po prostu fizycznie nie pasują, nie łączą elektrycznie urządzenia z łądowarką. Nie wiem jak to jest możliwe. Czy z powodu temperatury uległy wykszywieniu, powiększeniu... (mało prawdopodobne tym bardziej, że oba wyglądają tak samo). 

W jaki sposób można naładować opaskę? 

Oczywiście w teorii istnieje możliwość łączenia za pomocą jakichś zaczepów zrobionych ze.. spinacza czy innego drutu. Jednak w praktyce może to nie być łatwe do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kac222 napisał:

Wystarczy wyczyścić piny w opasce i zadziała.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak się to przedstawia na zdjęciach:

https://imgur.com/a/EAbFIqP

 

jak widać nie jest to kwestia zabrudzonych pinów, bo po prostu one fizycznie nie stykają.

 

Edytowane przez bischop
Przeniesienie zdjęć na zewnętrzny serwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie że się nie da włożyć inaczej. Chyba że "zegarek" do góry nogami - ale wtedy jest jeszcze gorzej.

Aktualizacja:

Dobra, stwierdziłem, że zanim padnie mi bateria na stałe jestem w stanie jeden kabel poświęcić dla dobra świata. Uciąłem skalpelem plastykową osłonę i końcówkę ze stykami po prostu "zaostrzyłem". W ten sposób styki w ogóle są w stanie dotrzeć do styków zegarka. Na czas ładowania skleję wszystko taśmą klejącą. A wysyłkowo kupię po prostu now, pasujący kabel.

Tylko ciągle zastanawia mnie fakt jakim sposobem te obecne nie pasują. Jeden z nich był co prawda od Mi band 1 (lub 2), a drugi po prostu musiał być od tej konkretnie sztuki Mi band 3. Nie wiem, po prostu jakieś cuda na kiju.

Edytowane przez bischop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.04.2020 o 17:56, kac222 napisał:

Od MiBand 1 ladowarka jest wąska, a kabel okrągły. Od MiBand 3 kabel jest płaski,a gniazdo sporo szersze .

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Wynika z tego, że oba posiadane przeze mnie kable był od Mi band 2. A taka jest różnica między nowym od mb3 a mb2:

- wtyczka jest dłuższa

- piny / styki są dłuższe

 

Pytanie jakim cudem posiadam 2x kabel Mi Band 2 skoro mb2 faktycznie kiedyś miałem ale tylko 1 sztukę. A wątpie aby do pudełka wkładali dwa kable od nowości.

 

xiaomi kable usb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...