Skocz do zawartości

Problem z połączeniem opaski Mi Band 4 z tel. Xiaomi Redmi Note 7


Dedo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W październiku 2019 roku zakupiłem opaskę Xiaomi Mi Band 4 i bez problemu połączyłem ją ze starym tel. HTC Desire 620 (poprzez apke Mi Fit). W listopadzie pojawił się problem wraz ze zmianą telefonu na Xiaomi Redmi Note 7, a mianowicie za cholerę aplikacja Mi Fit nie chce wyszukać opaski... (Lokalizacja,GPS włączone). Olałem sprawę i opaska poszła w zapomniane na kilka miesięcy... Natomiast chciałbym z waszą pomocą zaradzić temu czego sam nie potrafię zrobić bo jestem totalnie zielony w tych sprawach :/. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Dedo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedo napisał:

mianowicie za cholerę aplikacja Mi Fit nie chce wyszukać opaski...

Jak logujesz się w MiFit tym samym kontem do którego była przypisana w tym HTC to nie powinno być problemów (z aktualna najnowszą wersją MiFit). W jakim jest stanie? Co wyświetla, normalnie godzinę, czy ekran parowania z telefonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaskę rozłączyłem w apce na HTC zaraz po zakupie nowego telefonu, więc ekran wyświetla ekran parowania tak jak świeżo wyciągnięta z pudełka. No i tu może być problem... ponieważ nie jestem pewien czy loguję się na konto utworzone jako pierwsze (po zakupie opaski) czy na drugie, które założyłem podczas zmiany tel. i walki z połączeniem :(. Jeśli to jest przyczyną to pluję sobie w twarz ponieważ zawsze zapisuje dane do logowania do różnych kont aby w przyszłości nie mieć problemu, natomiast w przypadku konta Mi Fit tego nie zrobiłem :/ PS. wersja Mi Fit raczej jest najnowsza ponieważ pobierałem dziś lecz nawet pod koniec zeszłego roku był ten sam problem mąjac obecną wersję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dedo napisał:

Opaskę rozłączyłem w apce na HTC zaraz po zakupie nowego telefonu.

Paradoksalnie jakbyś nie rozłączył to z tym samym kontem  na innym telefonie znalazlo by ją bez problemu. Spróbuj wyrzucić opaskę z ustawień bt w telefonie, wyłączyć bt i rozpocząć odnajdywanie z poziomu MiFita. Niech MiFit sam włączy bt. Ewentualnie jeszcze przed tą operacją zrestartuj telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po samym kupnie tel i problemie z połączeniem opaski, robiłem hard reset nawet i d*pa.. Nawet jak sam MiFit włączał bt to po kilku sekundach a czasem nawet dosłownie po sekundzie wyszukiwania pojawiała i nadal pojawia się informacja "Nie udało się sparować, zresetuj opaskę i spróbuj ponownie''. W ustawieniach bt nie mam opcji, aby ją usunąć. Znalazłem post na ten temat i mam tak samo jak osoba wrzucająca to zdjęcie (ss nie mój a z postu lecz 1 do 1 z moimi ustawieniami)
 choć to ze nie mogę wyrzucić opaski z bt nie ma nic do tego jeśli sam hard reset nie pomaga :/

ec2ccd21f6649e81cfd34aea225db722.webp

Edytowane przez Dedo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dedo napisał:

"Nie udało się sparować, zresetuj opaskę i spróbuj ponownie''

Czyli MiFit widzi opaskę ale nie potrafi sparować? Jeżeli tak, to wejdź w MiFita , profil i jak tam jest opaska, to ją rozłącz. Zresetuj telefon i spróbuj ponownie dodać jako nowe urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MiFit nie ma dodanej opaski dlatego to jest dziwne ze po włączeniu bt w ustawieniach pokazuje mi ze wyszukało urządzenia takie jak: moje 2 tv, opaskę i inne ale jak wchodzę w aplikacje i chce dodać urządzenie to błąd wyskakuje po sekundzie. Krótko mówiąc w bt mi ją pokazuje, że wykryło, ale dodać w MiFit jej nie mogę... To jest pokręcone trochę. Cóż, dziś wybieram się do znajomego i sprawdzę u niego na tel czy się połączy z użyciem tego samego konta MiFit na którym obecnie ja mam problem. Jutro po południu dam znać czy u niego poszło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...