Jump to content

obsluga S55 w apce Xiaomi Home

brava
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Od wczoraj mam s55 to mój pierwszy robot i zazwyczaj w nowych rzeczach nie potrzebuję pomocy to jeśli chodzi o tą apkę to nic z niej nie ogarniam. W dniu dzisiejszym zaktualizowało się oprogramowanie na 3.5.7_002008.

W Vacuum settings mam zaznaczone

- map saved mode

- carpet mode (mam 1 dywanik krótkowłosy)

W zakładce pomieszczenia dodałem sobie każde pomieszczenie z osobna i myślałem że jak robota zamknę w tym pomieszczeniu i on sobie stworzy jego mapę to ją przypisze do właśnie tego pomieszczenia. Niestety tak nie jest albo ja nie potrafię.

Zauważyłem też że jak go w trakcie sprzątania na chwilę pauzuję to kasuje mapę i pokazuje że nie ma mapy. Tam gdzie zapisuje historie sprzątania mapa jest widoczna.

Do jego sprzątania nie mam uwag tylko to obsługi tej apki, jakoś mało intuicyjna.

Chciałbym by zeskanował sobie pomieszczenie po pomieszczeniu ale nie naraz jeśli się tak da i przypisać że to taki pokój a to łazienka, dodatkowo chciałbym zrobić takie bariery by nie wjeżdżał pod grzejnik bo tak się haczy jak i półki pod łóżkiem ale sam nie dam rady. Może by zrobić jakiś tutorial ze screenami dla innych jak z tej apki korzystać mogę się tego podjąć tylko najpierw sam potrzebuję się douczyć.

Z góry dzięki