Skocz do zawartości

Mi9t Bardzo dziwny problem z kolorami/trybem czytania Żółte kolory od 0:00 do 6:00 codziennie


moher3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pożółkłymi kolorami, tak jakby z przechodzeniem telefonu w tryb nocny (tryb czytania) równo o godzinie 0:00 pomimo wyłączonej funkcji harmonogramu. kolory robią się wtedy bardzo żółte. Tylko problem jest o tyle złożony że ja często korzystam z trybu czytania i nawet jak telefon jest już w tym trybie to po wybiciu godziny 0 kolory mega żółknął. Trwa to do 6.00. To jest jakaś paranoja.

Telefon również mocno mi przycinał i mulił po około miesiącu użytkowania i wczoraj przywróciłem go do ustawień fabrycznych i zaczął chodzić płynnie i szybko, pięknie,  jak nowy. Robiłem to w nocy już po godzinie 0 przywracałem system z chmury xiaomi i kolory były po tej operacji super tak jak powinno być do momentu jak nie przywróciłem dodatkowo kopi zapasowej z chmury google (chmura xiaomi nie wszystkie aplikacje mi przywróciła i ustawienia) I po przywróceniu z chmury google kolory się od razu zrypały tak jak było wcześniej.

Nie wiem już co mam robić, gdzie szukać, przejrzałem wszystkie ustawienia po 50 razy, w ustawieniach konta google w ogóle nie widzę nic odnośnie kolorów, a na miui mam wszystko poprawnie ustawione. Dodam jeszcze że mam drugą przestrzeń i tam nie ma problemu z kolorami (wszystkie ustawienia wyświetlacza identyczne)! mam tam podpięte inne konto google. Więc wszystko wskazuje że jest jakiś związek z tym googlowskim kontem ale jaki? Ktoś ma jakiś pomysł? Dodam jeszcze że kolory ogólnie są bardziej żółte nawet bez trybu nocnego i wydaje mi się że jasność (podświetlenie) jest słabsza, a biel nie jest tak biała jak być powinna. Starałem się opisać problem jak najdokładniej, będę wdzięczny za każdą pomoc. Dorzucam też zdjęcia z pierwszej i drugiej przestrzeni gdzie widać różnicę i jak to mniej więcej wygląda.

1p.jpg 2p.jpg ust.jpg

Edytowane przez moher3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2020 o 15:53, dzidexx napisał:

Tego co napisałem.

Podejrzewam że jeśli tak zrobię to stracę wszystkie ustawienia a wtedy to dopiero nie będę się mógł połapać

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut roboty, chyba nie w miui jak tutaj są tak nielogicznie pochowane niektóre opcje że czasem szukam czegoś pół godziny, a dodatkowo spolszczone w taki sposób że wiele opcji trzeba tak naprawdę się domyślać co zmieniają albo po prostu sprawdzić, tylko taka zmiana może być początkowo niewidoczna a później jak okaże się że nam nie odpowiada to albo ją znajdziemy albo nie... ja nie zawsze znajduję. Przykład z dzisiaj chociażby: zmieniłem coś albo samo się zmieniło i nie wiem jak ustawić żeby przycisk menu (kwadrat) rozwijał mi listę aktualnie włączonych procesów i aplikacji, a po jego przytrzymaniu na ekranie głównym źeby wchodził w menu ustawień ekranu (rozmieszczenie ikon, widgety, tapety, ustawienia) tak miałem wcześniej, natomiast obecnie albo ten przycisk otwiera menu ustawień ekranu albo włączone aplikacje ale po przytrzymaniu nie wyświetla menu ustawień ekranu i trzeba przytrzymać jakieś puste pole na ekranie głównym. I kilka podejść już robiłem i nie potrafię tego ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam owszem, niewiele ona wnosi niestety, bo często tak jak pisałem funkcje są opisane tak że ciężko się domyślić co tak na prawdę zmieniają,  a Ty wymagasz żeby jeszcze wpaść jakims cudem na odpowiednie hasło do wpisania w systemową wyszukiwarkę. Ten system powinien się nazywać nie MIUI tylko NIUI -  NIeintUIcyjny, takie moje przemyślenia jak do tej pory.  Wcześniej miałem, w sumie jeszcze mam, Mi A1 (strasznie słabo wykonany przynajmniej ja taki trafiłem) ale na czystym Andku i powiem szczerze że w ogóle tam do ustawień nie zaglądałem praktycznie  bo było co trzeba i nie było sensu, a jak coś potrzebowałem to znajdowałem to w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...