rybitwa

GPS działa tylko w gdy aplikacja jest na pierwszym planie

Recommended Posts

Witam

Ostatnio przestała mi działać aplikacja strava, zaczęła gubić GPS przez co tracę treningi po 100km co nie jest fajne. W ustawieniach nie ma opcji żeby GPS działał zawsze co będzie rozwiązaniem problemu. Wie ktoś jak to ustawić? Inne aplikacje które totalnie nie potrzebują GPS mają te opcję... 

Zdjęcie, na którym widać że nie ma tej opcji:

https://imgur.com/a/5Eoff8x

34 minuty temu, rybitwa napisał:

Witam

Wie ktoś jak to ustawić? 

Wejdź w info o aplikacji i ustaw oszczędzanie baterii bez ograniczeń. To powinno wystarczyć. Jak nie to zablokuj aplikację i dodaj do autostartu.

2 godziny temu, rybitwa napisał:

żeby GPS działał zawsze

Miui 11, Android 10?

Aplikacje mogą mieć uprawnienia do lokalizacji:

Zawsze

Tylko gdy uruchomiona

Należy ustawić "zawsze" i założyć kłódkę w menu-ostatnie.

8 godzin temu, dzidexx napisał:

Miui 11, Android 10?

Aplikacje mogą mieć uprawnienia do lokalizacji:

Zawsze

Tylko gdy uruchomiona

Należy ustawić "zawsze" i założyć kłódkę w menu-ostatnie.

8 godzin temu, dzidexx napisał:

Miui 11 android 10

Jak mam ustawić "zawsze" jak tej opcji tam nie ma.. Miesiąc temu wsyztsko śmigało a teraz nie

Edited by rybitwa

4 godziny temu, rybitwa napisał:

jak tej opcji tam nie ma

Ustawienia, aplikacje, zarządzanie, aplikacja, uprawnienia, lokalizacja, tutaj.

4 godziny temu, rybitwa napisał:

Miesiąc temu wsyztsko

System często informuje(powiadomienia) w najmniej spodziewanych momentach. Można chcący lub niechcący zmienić.

7 godzin temu, marcin19883 napisał:

Dokładnośc lokalizacji Google włączona?

tak

18 godzin temu, dzidexx napisał:

Ustawienia, aplikacje, zarządzanie, aplikacja, uprawnienia, lokalizacja, tutaj.

nadal nie ma trzeciej opcji "zawsze"

18 godzin temu, dzidexx napisał:

System często informuje(powiadomienia) w najmniej spodziewanych momentach. Można chcący lub niechcący zmienić.

nic nie zmieniałem, samo sie zepsuło nagle 

dziwne jest to ze niektóre aplikacje mają wszystkie opcje lokalizacji a niektóre tylko dwie, niefortunnie strava ma dwie. Jak możecie to zainstelujcie sobie ją i zobaczcie jak będzie u was

Ja mam taką samą sytuację z yanosikiem. Opcja dla GPS zawsze włączony jest dostępna, ale nie mogę jej uruchomić. Gdy klikam to automatycznie wraca mi do zezwalaj tylko gdy aplikacja jest uruchomiona.

Niektóre osoby mówią "jak to nie ma opcji" - no właśnie nie ma.   @rybitwa zamieścił zdjęcie, że brakuje możliwości ustawienia "Zawsze zezwalaj".  Obejrzyjcie zamiast dawać durne podpowiedzi. 
Nie pomogło zdeinstalowanie i zainstalowanie aplikacji ponownie (dotyczy to także innych aplikacji do nagrywania śladu).  Popsuło się w tym roku, może rzeczywiście na początku marca 2020.  Wcześniej nagrywało się świetnie.  I dotyczy chyba różnych XIAOMI - bo ja mam mi 9T pro  i mam ten sam problem.   

Pytanie jak go rozwiązać?  Bo wszelkie nagrywanie śladów "szlag trafił". 

1 godzinę temu, MarWrocek napisał:

Pytanie jak go rozwiązać?  Bo wszelkie nagrywanie śladów "szlag trafił". 

Dokładnie. Żadna z aplikacji nie działa, nawet od mi banda... Jako osoba aktywna dla mnie to ogromny problem bo muszę nosić 2 telefony. 

Analizując temat - zdeinstalowałem traseo i zainstalowałem ponownie.  Nadal nie pojawia się opcja "zawsze dostępne".  
Dlatego wybrałem inne "byle co" do śledzenia i też zainstalowałem - przy pytaniu o uprawnienia pojawiła się opcja "zawsze dostępne".  Moja hipoteza - to:
- zmieniły się ustawienia w kolejnej aktualizacji Androida (obecnie mam od 1 marca Android 10, a miałem 9).  I w tych ustawieniach pojawiło się zróżnicowanie opcji dostępu.
- programy nie nadążyły za tą zmianą, bo możliwe, że one mają żądać określonej opcji i tej nowej - nie żądają.  

Napisałem komentarze negatywne na Android Store do dwóch z programów, które używam, że mają problem ze śladem i oceniłem negatywnie. Mam nadzieję, że programiści szybko zareagują. 

Też mnie wkurza działanie lokalizacji. Udostępniamy sobie rodzinnie lokalizację w mapach Google. Telefon mojej żony praktycznie uaktualnia lokalizację na bieżąco (MiMax3). Mój Mi8 dokonuje odświeżenia tylko w momencie gdy w nim grzebię, lub w dość długich odstępach przy spoczynku. Telefon córki  (Ulefone Power 3) tylko w momencie gdy go używa. Na każdym te same ustawienia lokalizacji a mamy trzy różne formy działania. Masakra.

Dnia 28.04.2020 o 19:50, mariusz.ur napisał:

Nie wiem czy była jakaś aktualizacja Traseo, ale na miui 12 jest opcja zawsze zezwalaj.

@MarWrocek

Screenshot_2020-04-28-17-48-15-754_com.miui.securitycenter.jpg

Zainstelujesz strave i sprawdzisz czy da się ustawić "zawsze"? Był bym bardzo wdzięczny. Jeśli to rozwiąże problem to pobieram miui 12

1 godzinę temu, rybitwa napisał:

Zainstelujesz strave i sprawdzisz czy da się ustawić "zawsze"? Był bym bardzo wdzięczny. Jeśli to rozwiąże problem to pobieram miui 12

Widocznie miui 12 naprawia to.

Screenshot_2020-04-30-21-03-54-333_com.miui.securitycenter.jpg

Dnia 30.04.2020 o 21:13, mariusz.ur napisał:

Widocznie miui 12 naprawia to.

Screenshot_2020-04-30-21-03-54-333_com.miui.securitycenter.jpg

Dzięki, dzisiaj wgrywam 

Dnia 3.05.2020 o 12:50, rybitwa napisał:

Dzięki, dzisiaj wgrywam 

Niestety ale to działa tylko na chińskim miui. W przypadku xiaomi.eu brak opcji zezwalaj zawsze.

Edycja 16.05

@rybitwa wczoraj sprawdziłem strave na miui 11 z androidem 10 i zapisało całą trasę bez problemu. Oszczędzanie energii na "bez ograniczeń", zezwolenie na działanie na ekranie blokady i wyskakujące okna. Do tego zablokowałem w ostatnich aplikacjach. Aplikacja działa dobrze i potwierdza to wielu użytkowników na innym forum.

Edited by mariusz.ur