Skocz do zawartości

Wersja Chińska/Europejska


BQB

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
16 godzin temu, sote napisał:

Zastanawiam się czy nie kupić Mi10 ale w wielu recenzjach mówią/piszą o bloatwearze preinstalowanym na miui... 

Czy na telefonie kupionym w PL (nie z dystrybucji chińskiej) też te śmieciowe apki znajdę?

Ale co masz na myśli pisząc bloatware?

Jest sporo aplikacji od Google, ale nie więcej, niż w innych telefonach.

Używałem stocka z miesiąc. Reklamy się zdarzają, ale można (a nawet trzeba) je wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam nie wiem co ludzie, którzy o tym mówią czy piszą mają na myśli...

Większość recenzji Mi 10 wygląda tak, że same ochy i achy ale że MIUI jest "be" i że ma dużo śmieci w systemie.

 

Lata temu używałem Mi4 i mam mega pozytywne wspomnienia z nim związane. 

 

Czy da się używać Mi10 (zakupiony w Polsce z legitnego sklepu, więc zakładam, że ma global'a) bez instalowania miuipolska?

Edytowane przez sote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sote

ja mam Mi 10 Pro global

googlowych kilka apek zainstalowanych, ale ja używam całości google więc nawet nie wiem czy część nie została przywrócona z kopii,

na pewno było w std:

wiadomości - sms

dialer czyli tel.

co do apek od xiaomi to:

Aparat

Dyktafon

Galeria

Kalkulator

Kompas

Menedżer plików

Mi Pilot

Mi Wideo

Motywy

Muzyka

Nagrywanie ekranu

Notatki

Panel sterowania

Pobrania

Pogoda

Przeglądarka

Przenoszenie danych

RAM jet

ShareMe

Skaner

Sprzątacz

Usługi i opinie

Zegar

to chyba jest taki standard, tego typu są w samsungach, huaweiach i pewnie innych

Co do reklam to ja u siebie nie zauważyłem żadnej, być może przy uruchamianiu wyłączyłem, ale jakoś tego nie pamiętam.

 

@don_kamillo

gdzie wyłączałeś, ja mam w ustawieniach tylko wł/wył spersonalizowane reklamy?

Gdzie wyświetlały się u Ciebie reklamy?

Edytowane przez rob_ert
alfabetycznie, pełna lista apk od xiaomi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.04.2020 o 23:41, serghio9 napisał:

chińska wersja nie ma pasma B20

Ma.

EDIT. Według redaktora z rootblog - dodam, bo kolega niżej ma ewidentny problem. Więcej wyjaśnienia niżej.

Dnia 3.09.2020 o 23:17, sote napisał:

Ok. Znajdę ;) ale czy one w jakikolwiek sposób przeszkadzają w codziennym użytkowaniu? Piszą też o reklamach... a to by już było grube przegięcie w tak drogim sprzęcie!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Zależy co uznasz za bloatware. Ale spokojnie, usuniesz je bez problemu.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
skąd masz info, że Mi 10 Pro/ Mi 10 chińskie wersje mają pasmo B20???
Wszędzie gdzie sprawdzałem (aliexpress, testy, ...) jest wręcz info o braku B20 lub normalnie na liście pasm nie występuje.
To info z rootblog. Ale ciężko mi powiedzieć na ile można temu wierzyć. Nie znam żadnego posiadacza wersji chińskiej.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]

proponuję, skasuj jeżeli nie jesteś pewny, tak na wszelki, żeby innych w błąd nie wprowadzać.

Szczerze ja nie widziałem info żeby Chińskie wersje Mi10/PRO miały B20, a wręcz wszędzie uprzedzają, że nie mają.

W życiu niczego nie można być pewnym ;P Dopytałem właściciela rootbloga.

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
zapodaj linka, tak na szybko po wpisaniu w google:
mi 10 b20 site:rootblog.pl

jakoś nie znajduje takiej informacji.
no chyba że to:
https://rootblog.pl/lte-b20-i-ograniczenia-w-telefonach-z-chin/

To info z kanału na telegramie, także linka brak.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
to z telegrama nie da się wkleić info?
Widzę, że jest nawet przez przeglądarkę web.telegram.org.
Nie używam, więc pytam. Chyba że to jakaś tajemnica?
Żadna tajemnica. Poszukałem sobie tamtej dyskusji i widzę, że jeszcze trochę trwała później i okazuje się, że początkowa pewność prysła. Także ten, nie wiem już :)

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

ale to co, to nie był jakiś artykuł, opis, czy co tam takiego, tylko czyjaś jakaś dyskusja, czyjaś opinia???

Pytam bo może i można kupić z Chin i będzie B20, tzn nie sądzę po tym co przeczytałem, ale teraz jakoś te tel zniknęły z rynku więc i może ...

Tzn jeżeli to ktoś się tam wypowiedział w komentarzach to jakoś tak w to nie wierzę żeby to była prawda, ale kto wie.

Zobacz linka wyżej z Twojego bloga wyraźnie jest napisane, że B20 z Chin nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rob_ert napisał:

 

Zobacz linka wyżej z Twojego bloga wyraźnie jest napisane, że B20 z Chin nie mają.

"2 grudnia 2017" na co Ty się powołujesz, mamy 2 połowę 2020 roku :P Co do pytania - to była dyskusja, czy raczej pytanie do redaktora naczelnego. Wedle jego "wiedzy" modele sprowadzane z chin powinny wspierać B20, ale jak już się rozwinęła bardziej rozmowa to jakby stracił tę pewność. Wtedy tego nie wiedziałem, bo nie śledziłem tematu - dopiero zauważyłem teraz, jak o to zapytałeś.

2 grudnia 2017"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

przecież to Ty podałeś jako źródło rootblog, dodatkowo jak się okazuje niepewne, bo ktoś, coś ... ale jednak nie ten kościół. Ty podałeś wprowadzającą w błąd innych czytelników tego forum informację, że chińska wersja Mi 10/PRO ma pasmo B20 i to w taki sposób, krótka odp. na info od @serghio9, nie poddająca pod żadną wątpliwość, krótko, że MA.

Toż pomyśl, ludziska tutaj czytając twoją odp pewną, bezdyskusyjną, patrząc na Twój nick "Zaawansowany", kilkaset +, mogą myśleć, że fachowiec, wie co mówi, pewnie sprawdził i podjąć jakąś błędną decyzję na podst, niepewnej i jak mi się wydaje błędnej informacji.

Aż sprawdziłem na aliexpres:

http://pl.aliexpress.com/item/4000909817607.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.b3052735RphEiL&algo_pvid=944fd488-bc9f-45e8-9800-0fde8909b3bd&algo_expid=944fd488-bc9f-45e8-9800-0fde8909b3bd-0&btsid=0b0a187b16001233378386595ec5fe&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

http://pl.aliexpress.com/item/4001066632203.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.b3052735RphEiL&algo_pvid=944fd488-bc9f-45e8-9800-0fde8909b3bd&algo_expid=944fd488-bc9f-45e8-9800-0fde8909b3bd-3&btsid=0b0a187b16001233378386595ec5fe&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Na YT i jakichś było info, że chińska wersja nie ma B20.

Ja tylko o to piję.

Gdybyś napisał, że wydaje mi się, podejrzewam, prawdopodobnie, złego słowa bym nie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rob_ert napisał:

"Zaawansowany", kilkaset +, mogą myśleć, że fachowiec

Nie ma czegoś takiego jak "fachowiec i wie co mówi". Ranga na forum? Proszę Cię. Byle kto ją może zdobyć, wystarczy mieć konto od kilku lat. Nie ekscytuj się zbytnio.

Btw, jedyne pewne źródło to sam producent. Ale nie mam z nim kontaktu, nie wiem jak Ty.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Antyhaker napisał:

Nie ma czegoś takiego jak "fachowiec i wie co mówi". Ranga na forum? Proszę Cię. Byle kto ją może zdobyć, wystarczy mieć konto od kilku lat. Nie ekscytuj się zbytnio.

Btw, jedyne pewne źródło to sam producent. Ale nie mam z nim kontaktu, nie wiem jak Ty.

Nie ma się czym tu ekscytować.

Pewnie, że byle kto ..., ale czy to oznacza, że wszyscy mamy być byle jacy?

ooo widzisz, kolega poniżej ma kontakt z producentem, mam i ja :)

Ja tak serio to nie wiem po co dalej to gnieciemy. Ja bym na Twoim miejscu napisał, ok, pomyłka i usunął błędną informację, przecież już wiesz, że to nie jest prawda. Gdzieś coś źle podali i ok, czy to jakaś ujma na honorze napisać jak było, ew nawet nic nie pisać, wykasować, żeby nie było wstyd, że przez pomyłkę kogoś w błąd wprowadziłeś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym tu ekscytować.
Pewnie, że byle kto ..., ale czy to oznacza, że wszyscy mamy być byle jacy?
ooo widzisz, kolega poniżej ma kontakt z producentem, mam i ja 
Ja tak serio to nie wiem po co dalej to gnieciemy. Ja bym na Twoim miejscu napisał, ok, pomyłka i usunął błędną informację, przecież już wiesz, że to nie jest prawda. Gdzieś coś źle podali i ok, czy to jakaś ujma na honorze napisać jak było, ew nawet nic nie pisać, wykasować, żeby nie było wstyd, że przez pomyłkę kogoś w błąd wprowadziłeś.
Zauważyłeś w ogóle, że już to naprostowałem i dałem nowe info wraz ze zrzutem? xd

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalujcie sobie LTE Dicovery. Pokazuje on pasmo na jakim jest się zalogowanym. Co nieco trzeba tam kliknąć żeby było dobrze. Ale nie za wiele. Chodzi tylko o to żeby pokazywał na jakim pasmie pracuje w danym momencie telefon. Pokazuje i pasmo i częstotliwość. Jest w sklepie gugla. Później trzeba się gdzieś poszwendać po wsiach, z dala od miasta. Bo to tam głównie jest B20. Ja tak sprawdziłem swojego Mi9tpro. Mój na pewno ma te pasmo. Kupony w Chinach.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

ciężki z Ciebie zawodnik. Walnąłeś bzdurę, specjalnie czy nie. Łatwo to możesz naprawić, bo screena, którego ktoś może nie otworzyć + tekst "info nowe" nazywasz naprostowaniem.

Ehhh coś u dzisiejszej młodzieży z logiką widać na bakier. Gnieciesz dalej, po co,  bo tak???

Przecież napisanie bzdury to tylko o Tobie świadczy, ale jak lubisz ... kto zabroni. Chyba wiesz o co chodzi. Już prościej niż w poprzednim wpisie chyba się nie da.

Może jeżeli Ty sobie nie dasz rady to admin po Tobie posprząta + usunie nasze gnioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Dnia 13.09.2020 o 22:21, Antyhaker napisał:
Dnia 16.04.2020 o 23:41, serghio9 napisał:

chińska wersja nie ma pasma B20

Ma.

EDIT. Według redaktora z rootblog - dodam, bo kolega niżej ma ewidentny problem. Więcej wyjaśnienia niżej.

ooo, edytowałeś Twój wpis, noooo nie powiem postęp :)

To znaczy, że nie wyparłeś tego, że podałeś błędną odpowiedź. Tylko ja dalej w głowę zachodzę, czemu nie skasujesz tylko zarzucasz mi jakieś problemy. O co tu chodzi. Nie, bo nie ???

Więcej wyjaśnienia niżej dot. moich rzekomych problemów czy Twojej gafy???

Wstydzisz się tu napisać i na prv piszesz o jakiejś żenadzie. Przecież napisałeś, że info z jakiejś wymiany info na telegramie, nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji, ale nie uważasz, że błędne info należałoby usunąć skoro już wiesz, że możesz kogoś w błąd wprowadzić? Nie ma problemu, posprzątaj po sobie, my Tobie wybaczymy, nie ma sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...