Recommended Posts

Blad sie pojawia z budzikiem. Budzik sie zalacza o danej godzinie, ale nie mozna go wylaczyc. Telefon gra melodie i nie mozna jej wylaczyc. Brak ekranu do wyłączenia budzika. Trzeba zrestartowac telefon. Any idea? MI9

Edited by Pitors

U mnie na Mi 9 Lite mam bardzo duże zużycie baterii przez Android system w najnowszym romie130b0de6e4a292cc8ac6cb1e500ef5d3.jpg

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka

5 godzin temu, MarioWRC napisał:
A ciemna czcionka to tak ma być?

Chyba tak, mam to samo na mi 9tpro.

Jesli chodzi o budzik to u mnie dziala bez zastrzeżeń. Robiles dirty flash?

e3debd4194ee09362da2eea9818a918b.jpg1823d48aa02a7f8f741bed86495955c1.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...

Jest już może jakieś rozwiązanie dla paska statusu podczas używania Chrome? Bo czarna czcionka i ikony trochę irytują...

Screenshot_2020-03-30-19-59-20-763_com.android.chrome-01.jpeg

A na poprzedniej wersji Ci dobrze działało? Bo mi np na poprzedniej spadło w nocy o 1%, jak wyglądała sprawa z sot? Teraz na tej aktualizacji miałeś lepsze sot czy na poprzedniej? U mnie na najnowszej aktualizacji na mi 9, luzno 7h dot idzie wykręcić od 100% do 20%, na poprzedniej nie testowałem sot. Daj znać jak się dowiesz co Ci drenuje baterię.
Tutaj obserwacje AOD mimo że ustawiony na 10 sekund zjada baterie bardziej niż zwykle...dużo też wybudzeń jest i i głównie w lightdoze jest. Dziś chyba wracam na poprzednią wersje. b47d5f4d326df7463c5e5575629caa39.jpg8456aaa60412137c2a85e4d16e1ff91b.jpg4c221ec87a14936cd89b3beb043bb97d.jpg

Ktoś wie czemu najpierw pokazuje się takie powiadomienie a dopiero później wyskakuje wiadomość z Messenger ?ef1bc5d03209f326d81f97b8d2952e7c.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

7 godzin temu, Lovelas1988 napisał:

Tak, dirty flash robilem. Nie chcialo mi sie od nowa wszystkiego ustawiac. Da rade cache samego budzika gdzies wyczyscic? 

Sprobuj wyczyscic aplikacje zegar. Nie gwarantuje Ci, ze to pomoze. Nacisnij dluzej ikonke apki i kliknij "o aplikacji" - wyczysc dane.

Przestańcie wrzucać nic nie wnoszące zrzuty ekranu. Wydatnie zmniejszacie przejrzystość wątku. Mówię tu o tych, którzy notorycznie wrzucają zrzuty ze zużyciem baterii.

Poza tym każdy obrazek można edytować sobie przed wrzuceniem tak, żeby zawierał tylko istotne elementy. Wrzucacie całe ekrany, w dodatku w rozdzielczości powodującej, że jeden post zajmuje pół strony wątku...

Za chwilę posypią się warny...

Mam pytanie odnośnie aplikacji Alior Bank.
Aplikacja wykrywa, że ROM jest nieoficjalny lub posiadam root, do tej pory tego nie było. Aplikacja działa, ale wszystko muszę potwierdzać przez PIN, odcisk palca nie działa. Teraz pytanie czy zmiana zaszła po stornie samej aplikacji, czy po stronie romu? Ewentualnie czy jest na to jakaś rada? Roota nie mam.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

W RN7 opcja "id rozmówcy" nie daje możliwości zmiany. Sieć virginmobile. Na telefonie RN7PRO w tej samej sieci działa. Czy ktoś może potwierdzić, że na lavender też mu to nie działa?

30 minut temu, jacoGURU napisał:

Mam pytanie odnośnie aplikacji Alior Bank.

Jeśli masz ROM MIUI Polska/EU, to korzystasz z Magiska. Tam ukrywasz aplikacje bankowe i bank nie "krzyczy", że masz ROOT.

@mrosi sęk w tym, że nie mam roota, tak jak pisałem. Więc czy magisk ukryje fakt nieoficjalnego romu?

Edit: sprawdziłem magisk nic nie zmienia. Aplikacja widzi, że system jest nieoficjalny.

22 minuty temu, jacoGURU napisał:

Edit: sprawdziłem magisk nic nie zmienia. Aplikacja widzi, że system jest nieoficjalny.

W takim razie coś nie tak robisz. Korzystam z plikacji Alior Mobile i normalnie korzystam z opcji logowania i potwierdzania operacji odciskiem palca...

3 godziny temu, jacoGURU napisał:

@mrosi sęk w tym, że nie mam roota, tak jak pisałem. Więc czy magisk ukryje fakt nieoficjalnego romu?

Poczytaj tutaj.

https://miuipolska.pl/forum/topic/45746-naprawianie-niedziałającego-google-pay-poradnik-2019/#comments

Mi 9SE od 20.1.2 nienaprawiony błąd z maksymalną głośnością podczas połączeń. Na start mam maksymalną, Dopiero ściszenie do minimum i pogłośnienie ścisza.

Dnia 30.03.2020 o 10:43, RASTY777 napisał:

dotychczas działały... mam ustawione wyłączanie sieci, gps, bt itp codziennie w nocy, aktualizację zrobiłem w piątek, w sobotę było ok, w niedziele się popsuło dlatego podejrzewam, że problem dotyczy faktu zmiany czasu jaka nastąpiła.
I z tego co pamiętam zaplanowane zadania chińczycy już kiedyś wywlili, to że my to mamy, to robota .eu (na forum .eu też już niektórzy to zgłaszali) więc jeśli padło to musimy czekać aż naprawią - w changelogu jest mowa o nowej wersji kalendarza, może to jest przyczyna... ??

u mnie dzisiaj zadania zaczęły działać normalnie, nie wiem co to było bo nic nie zmieniałem ale działa, zobaczmy na jak długo... :) 

Dnia 30.03.2020 o 20:35, gronki.bronka napisał:

Dziś chyba wracam na poprzednią wersje.

I jak? Lepiej? Jak Twój SoT i ile Ci leci baterii przez noc?

Czy u was też pojawił się taki pasek pod klawiatura gboard? Jak to wyłączyć?80ba64815f513e7de77f2c1b39e4620e.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

I jak? Lepiej? Jak Twój SoT i ile Ci leci baterii przez noc?
Wróciłem na wcześniejsza 2 proc przez noc. Jak będę wiedział napisze ci na pw

20 godzin temu, preston2009 napisał:

Mi 9SE od 20.1.2 nienaprawiony błąd z maksymalną głośnością podczas połączeń. Na start mam maksymalną, Dopiero ściszenie do minimum i pogłośnienie ścisza.

Dodatkowo ustawienie własnego dźwięku dla wiadomości SMS nie ma wpływu na ten głupi plum, który jest odtwarzany.

Mam jeszcze problem z mi cloud. Nie może mi znaleźć urządzenia. Kręci się kółko "localizatig" i nie może znaleźć. Raz mi znalazło a teraz nie może. Dodam, że to nie kwestia braku sygnału gps, lub braku zasięgu, testowane w mieście.

Dodatkowo ustawienie własnego dźwięku dla wiadomości SMS nie ma wpływu na ten głupi plum, który jest odtwarzany.
Masz na myśli dźwięk przychodzącego sms? To ustawiasz w powiadomieniach SMS

• Haha 1

Dnia 30.03.2020 o 10:43, RASTY777 napisał:

dotychczas działały... mam ustawione wyłączanie sieci, gps, bt itp codziennie w nocy, aktualizację zrobiłem w piątek, w sobotę było ok, w niedziele się popsuło dlatego podejrzewam, że problem dotyczy faktu zmiany czasu jaka nastąpiła.
I z tego co pamiętam zaplanowane zadania chińczycy już kiedyś wywlili, to że my to mamy, to robota .eu (na forum .eu też już niektórzy to zgłaszali) więc jeśli padło to musimy czekać aż naprawią - w changelogu jest mowa o nowej wersji kalendarza, może to jest przyczyna... ??

Nagrałem zachowanie ustawienia daty przypomnienia:

https://streamable.com/jehal5

Jak widać po pierwszym kwietnia mamy 2 maj, a potem 3 kwietnia. Nagrywane wczoraj przed północą.

Dnia 31.03.2020 o 17:50, ajes napisał:

W RN7 opcja "id rozmówcy" nie daje możliwości zmiany. Sieć virginmobile. Na telefonie RN7PRO w tej samej sieci działa. Czy ktoś może potwierdzić, że na lavender też mu to nie działa?

u mnie tego problemu nie ma (lavender, sieć Plush)

witam,

czy ktokolwiek zaobserwował opóźnienia w powiadomieniach z komunikatorów (jest szansa, że nie tylko z nich)?
regularnie zdarza mi się np. odebrać powiadomienie na kompie, odczytać wiadomość (np. hangouts, whatssap web, messenger od fb), a po kilkunastu-kilkudziesięciu sekundach powiadomienie wskakuje na telefon.
przy poprzednich wersjach takie sytuacje nie miały miejsca. 

Edited by mickiewicz

Panowie, teraz to już sam nie wiem. Na najnowszej wersji ( mam Xiaomi mi 9 ) przez godzine ciągłego SoT, na wi fi, oglądanie youtube, spada mi 16% baterii. Przecież to bez sensu, instalowałem ROM kilka razy, czyściłem cashe/dalvrik oczywiscie Data i nic nie pomaga. Poprzednią wersję też instalowałem, była poprawa lecz po 2 dniach znowu żarło mase baterii.

Ja zauważyłem już od dłuższego czasu ze uslugi googla Robią sobie co chcą z telefonem. Nawet universal gms doze ledwo sobie z nimi radzi. Jak to jest mozliwe ze w ciagu 1-2h nagle uslugi google mają 300 prób wybudzeń..

Na mi 9 dalej aplikacje uruchamiają się kilka sekund?

Wygląda na to, że Google przywróciło swoje zmiany w SafetyNecie, skutkiem czego zdecydowana większość z nas SafetyNeta nie ma. I wygląda na to, że już nic nie pomoże. 

Wygląda na to, że Google przywróciło swoje zmiany w SafetyNecie, skutkiem czego zdecydowana większość z nas SafetyNeta nie ma. I wygląda na to, że już nic nie pomoże. 
U mnie wszystko gra i działają płatności zbliżeniowe przez Google pay wystarczy skorzystać z instrukcji na stronie.

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, silverx napisał:

Na mi 9 dalej aplikacje uruchamiają się kilka sekund?

Tak

2 godziny temu, Orjon napisał:

na mi9 zielono, takze wszystko ok ;)

Ja tez mam na zielono mimo ze instalowałem 20.3.26 a potem wracałem na 20.3.19 ale google jak znam życie i tak nam pod górę zrobi. Orientuje się ktoś czy będzie w tym tyg nowe wydanie dev? Bo coś czytałem ze ma wyjść 20.4.2 i nie wiem czy komuś się jeszcze prima aprilis trzyma czy jak:)

Guest
This topic is now closed to further replies.