Skocz do zawartości

MIUI 20.3.26


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
32 minuty temu, Gzubik napisał:

Mam duży problem z aplikacja aparatu w tej wersji. Wiesza się strasznie, crash przy próbie wejścia w panoramę i często w nieskończoność w galeri przetwarza zdjęcia. Jak jest u was?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie jest ok. Może wyczyść dane aplikacji aparatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2020 o 08:15, gronki.bronka napisał:

Pierwsze obserwacje u mnie bateria przez noc na trybie oszczędzania spadła o 8% wcześniej było ok 2%. Zauważyłem że dość wysoko jest telefon w gotowości 100mha (od 100% do 81%). Czy ktoś obserwuje coś podobnego ?

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Poradziłeś sobie z problemem spadającej baterii w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ta wersja będzie działać w pocophone f1 ? obecnie mam wersję MIUI by xiaomi.eu 11.0.4 stabilna?

Jeżeli będzie działać czy da się ją wgrać z poziomu telefonu przez aktualizację i opcję zainstaluj aktualizację z pliku .zip ? 

Dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy ta wersja będzie działać w pocophone f1 ? obecnie mam wersję MIUI by xiaomi.eu 11.0.4 stabilna?
Jeżeli będzie działać czy da się ją wgrać z poziomu telefonu przez aktualizację i opcję zainstaluj aktualizację z pliku .zip ? 
Dziękuje 

Jak ma działać, skoro na Pocophone F1 nie ma tej wersji?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje dziś zainstaluje battery stats z XDA i zweryfikuje co tam drenuje.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

U mnie w nocy tak drastycznie nie spada. Hmmm.. Aaaa wróć, zmienilem kernel na Candy 5.7 i moze dzieki temu nawet na aod nie spada mi tak szybko. Ciezko powiedzieć bo w sumie po 7 h od zainstalowania zmienilem kernel na ten w/w.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w nocy tak drastycznie nie spada. Hmmm.. Aaaa wróć, zmienilem kernel na Candy 5.7 i moze dzieki temu nawet na aod nie spada mi tak szybko. Ciezko powiedzieć bo w sumie po 7 h od zainstalowania zmienilem kernel na ten w/w.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Hmm jakie plusy po zmianie kernela ? Ponadto czy zmiana kernela nie wpływa na SafetyNet i google pay?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem żonie aktualizacje na RN7 (lavender) z 9.12.12 do 20.3.26.

Było już omawiane na tym forum problem z dźwiękiem podczas rozmów. I mam ten problem. Występuje on, kiedy z tego telefonu gdzieś dzwonię - odbiorca nie słyszy głosu, ale odbiorcę słychać. Jak odbieram jest ok. Nie ma znaczenia czy dam głośnomówiący czy nie.

Czy ostatecznie było na to jakieś rozwiązanie?

EDIT:

ok, w OrangeFox zrobiłem wipe na System, Vendor, Cache, Dalvik. Zainstalowałem najnowszy ROM. Zainstalowałem go drugi raz (bez rebootu), zabootowałem i gra. Może upgrade z Androida 9 do 10 nie robi czegoś poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gronki.bronka napisał:

Obserwuje dziś zainstaluje battery stats z XDA i zweryfikuje co tam drenuje.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

A na poprzedniej wersji Ci dobrze działało? Bo mi np na poprzedniej spadło w nocy o 1%, jak wyglądała sprawa z sot? Teraz na tej aktualizacji miałeś lepsze sot czy na poprzedniej? U mnie na najnowszej aktualizacji na mi 9, luzno 7h dot idzie wykręcić od 100% do 20%, na poprzedniej nie testowałem sot. Daj znać jak się dowiesz co Ci drenuje baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ajes napisał:

Zrobiłem żonie aktualizacje na RN7 (lavender) z 9.12.12 do 20.3.26.

Było już omawiane na tym forum problem z dźwiękiem podczas rozmów. I mam ten problem. Występuje on, kiedy z tego telefonu gdzieś dzwonię - odbiorca nie słyszy głosu, ale odbiorcę słychać. Jak odbieram jest ok. Nie ma znaczenia czy dam głośnomówiący czy nie.

Czy ostatecznie było na to jakieś rozwiązanie?

EDIT:

ok, w OrangeFox zrobiłem wipe na System, Vendor, Cache, Dalvik. Zainstalowałem najnowszy ROM. Zainstalowałem go drugi raz (bez rebootu), zabootowałem i gra. Może upgrade z Androida 9 do 10 nie robi czegoś poprawnie.

Było rozwiązanie z wyłączeniem funkcji Voice Match. Mam przy okazji pytanie - po wipe systemu wyczyściło Ci jakieś dane? Czy wszystkie apki były w takim samym stanie jak przed updatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakie plusy po zmianie kernela ? Ponadto czy zmiana kernela nie wpływa na SafetyNet i google pay?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Nie place smartfonem, safety net tak samo jak na stock kernelu. Jesli chodzi o plusy to na pewno dluzszy SOT i podkrecone GPU do 810 MHz, 72 Hz odswiezanie ekranu(zmiana moze zmniejszyc sot do 10%), mozna ograniczyc zabijanie apek poprzez slmk.

Changelog kernela candy 5.7 przesylam Ci na PW.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie naprawiony problem z aparatem włączany z przycisku SI naa zablokowanym ekranie. Także super. 

Wciąż problem z przyciemnionym ekranem startowym aplikacji oraz przyciemnionymi aplikacjami MiTekst itd. 

Animacja obracania ekranu np w Youtube daje niezłym Flashem po oczach, ekran na ułamek sekundy rozświetla się białym światłem. 

EDIT:

Proponuję zrobić osobny dział dla ludzi co lubią kombinować z ROOTem i mają problem z aktualizacją lub po niej w związku z posiadanym/instalowanym magiskiem. Połowa postów tutaj dotyczy tych problemów zamiast zgłoszonych błędów aktualizacji, zbędny bałagan się robi. A ci co chcą poczytać o optymalizacji, błędach, plusach minusach muszą przekopać się przez wszystkie żale związane z ROOTem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji testów nowego fona, wprawdzie na wersji stable MIUI Polska/EU, ale jest też na wersji dev...

Jeśli ktoś ma Magisk, to panel Sterowania nie wyświetli więcej niż 97% ze 100. W sekcji Bezpieczeństwo nie ma teraz opcji "Root", została teraz usunięta. Ale jest rozwiązanie. Po skanowaniu bezpieczeństwa należy nacisnąć i przytrzymać oznaczony na czerwono panel z wykrzyknikiem. Pojawi się możliwość zaznaczenia Root - dodaj do wyjątków".

Takie tam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem mały fix na zmianę koloru czcionki na status bar. Nie wiem czy będzie to trwałe póki co korzystam i kolor na czarny się nie zmienił ale nie wiem jak będzie u was. Spróbujcie ukryć i przenieść pasek statusu po czym wrócicie do nie ukrywania notcha. Najlepiej tak ze 2-3 razy zróbcie pętle i na jakis czas powinno być dobrze. Po restarcie systemu musicie to powtórzyć

 

Edit. Jeszcze lepszy tips działający w 100%. Zainstalujcie sobie z ze sklepu apke 'notch remover'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u Ciebie działają dobrze zaplanowane zadania?

Wczoraj ok 23 ustawiałem zadanie na 31.03. Ustawiałem godzinę 11.00. Gdy już ustawiłem godziny i zacząłem kręcić minutami to data zaczęła się przestawiać. Czasami wyświetlało:
 

Cytat

 

31.03

01.04

02.04

 

a czasami:
 

Cytat

 

30.03

01.04

01.04

 

Zamiast zajmować się pierdołami (czarny motyw) niech chodź raz kitajce zrobią działający wybór daty (bo z takimi błędami to piszę od czasów redmi 3). Jeszcze zaraz wyłączą wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem mały fix na zmianę koloru czcionki na status bar. Nie wiem czy będzie to trwałe póki co korzystam i kolor na czarny się nie zmienił ale nie wiem jak będzie u was. Spróbujcie ukryć i przenieść pasek statusu po czym wrócicie do nie ukrywania notcha. Najlepiej tak ze 2-3 razy zróbcie pętle i na jakis czas powinno być dobrze. Po restarcie systemu musicie to powtórzyć
 
Edit. Jeszcze lepszy tips działający w 100%. Zainstalujcie sobie z ze sklepu apke 'notch remover'
 
 
 
 
 
 
Dziala, tylko ze mi sie spodobaly te kolory status bar Co lepsze, przemawiaja do mnie.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem polegający na tym że gdy wybudzam telefon po jakim czasie nieużywania i odblokowuje to launcher nie ładuje ikon aplikacji, muszę parę razy zablokować i odblokować telefon żeby w końcu łaskawie się pokazały ikony. Ktoś ma jakiś pomysł jak się tego pozbyć ?

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, qwerty01 napisał:

To u Ciebie działają dobrze zaplanowane zadania?

dotychczas działały... mam ustawione wyłączanie sieci, gps, bt itp codziennie w nocy, aktualizację zrobiłem w piątek, w sobotę było ok, w niedziele się popsuło dlatego podejrzewam, że problem dotyczy faktu zmiany czasu jaka nastąpiła.
I z tego co pamiętam zaplanowane zadania chińczycy już kiedyś wywlili, to że my to mamy, to robota .eu (na forum .eu też już niektórzy to zgłaszali) więc jeśli padło to musimy czekać aż naprawią - w changelogu jest mowa o nowej wersji kalendarza, może to jest przyczyna... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z castowaniem ekranu przebojów część kolejna...

 

Postawiołem zainstalować ten ROM totalnie na czystko, format wszystkiego + data.

Ekran bezprzewodowy/wifi-direct działa! ŁAŁ.. po ok godzinie chce podłaczyć się jeszcze raz i ... lipa, wykrywa TV ale gdy tapnę połącz tv jakby znika z listy i tel proboje znowu odnalezc ekran (na tv zostaje inf ze się tel łączy ale po 30 sek jest informacja, że rozłączono) i tak w kółko.. formatowalem dalvik/cache prboowalem dojść do teog co jest nie tak ( w międzyczasie zainstalowałem Youtube Vanced - odinstalowałem i nadal nie działa)

 

Już nie mam pomysłów.. może ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włączę wywoływanie asystenta google głosem, to nie słuchać mnie u rozmówcy, ale tylko jeśli dzwonię ja. Gdy połączenie jest przychodzące wszytko działa. Działa również jeśli dzwonię korzystając z słuchałek BT.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, matti napisał:

Było rozwiązanie z wyłączeniem funkcji Voice Match. Mam przy okazji pytanie - po wipe systemu wyczyściło Ci jakieś dane? Czy wszystkie apki były w takim samym stanie jak przed updatem?

Data nie kasowałem, więc wszystko zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...