Skocz do zawartości

MIUI 20.3.26


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

1.png

  • Marcowe poprawki zabezpieczeń (część urządzeń), niektóre telefony – kwietniowe
  • Możliwość wyboru aplikacji mających działać w ramach Ciemnego motywu
  • Poprawki tłumaczenia i pewnych bugów
  • Ostatnia aktualizacja MIUI 11 – przynajmniej na ten moment. Więcej informacji poniżej
  • Mi 9 SE, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi Mix 2S będą później
  • Redmi Note 8, Mi CC9e – ostatnia aktualizacja z Androidem 9. Android 10 wkrótce
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Przerwa w aktualizacjach MIUI

Zgodnie z komunikatem z poniedziałku, aktualizacja 20.3.26 jest obecnie ostatnią aktualizacją MIUI 11 w wersji developerskiej. Od następnego tygodnia aktualizacji nie będzie – twórcy chcą skupić się na optymalizacji systemu. Nie wiadomo, czy po zakończeniu tego okresu aktualizacje dalej będą w ramach MIUI 11, czy już być może MIUI 12. Trzeba poczekać na więcej informacji. Xiaomi może jeszcze wydać parę aktualizacji optymalizujących działanie oprogramowania.

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Od 19 czerwca 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej dla modeli: Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 2, Mi Note 3, Redmi Note 5. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Cotygodniowe aktualizacje MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do działania telefonu. Instalując wersję beta, godzisz się na określone ryzyko. Wersje beta mogą zawierać bugi, które mogą (nie muszą) zostać poprawione przez nas/Xiaomi. Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu i nie jesteśmy w stanie im zapobiec nawet, gdybyśmy bardzo tego chcieli. Prosimy o zrozumienie tego, że też jesteśmy tylko ludźmi i tworzymy xiaomi.eu hobbystycznie, praktycznie „po godzinach”. Jeśli jakiegoś urządzenia nie ma, to albo Xiaomi nie wydało dla niego ROM-u, albo zostały wychwycone jakieś bugi i nasz ROM został usunięty. Nie jesteśmy jasnowidzami i nie przewidujemy przyszłości, toteż terminy aktualizacji nie będą podawane w myśl zasady „będzie, kiedy będzie”. Jeśli te warunki komuś nie odpowiadają – zalecamy pozostanie na wersji Global lub wgranie xiaomi.eu w wersji stabilnej.

Motyw: Good day 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Taki problem mam. Robiłem czyszczenie danych, reinstalację i instalacje od nowa, zmieniałem uprawnienia. Nie pomaga. Bezkarnie wrócić do poprzedniej wersji nie mogę (nieodłącznie kopii nie zrobiłem).
Telefon MI6, aplikacje BlackBerry Kalendarz i Hub.6b98d60e2d3c78444d10f274b6bb3c9e.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji wszystko dziala bardzo ladnie na mi 9tpro. Wybor aplikacji, które maja dzialac w trybie ciemnym to strzal w dziesiątkę. Bateria trzyma bardzo dobrze, jej temperatura o jakies 2° C mniej niz jak na poprzednim romie, przynajmniej u mnie

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN7 generalnie wszystko OK.. ALE:

1) przesyłanie ekranu - nie działa od kiedy jest wprowadzony Android 10) - wykrywa, ale nie można połączyć

2) instalowałem z wersji Stable (Android 9) więc musiałem formatować data. Miałem loopa przy instalacji (cały proces flashowania powtarzał się) ale przerwałem w trakcjie OTA_bak i poszło już normalnie wczytywanie systemu po następnym reboocie.

3) wifi direct nie działa. Wykrywa, ale nie można połączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filuuu napisał:

RN7 generalnie wszystko OK.. ALE:

1) przesyłanie ekranu

2)Miałem loopa przy instalacji

3) wifi direct nie działa. Wykrywa, ale nie można połączyć

U mnie działa wszystko i nie miałem loopa. Zainstaluj najnowsze twrp i wgraj ponownie  paczkę, nic nie przerywając. Oczywiście format data. Nie zapomnij o sprawdzeniu sum kontrolnych paczki, być może coś się źle pobrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość żeby na liście aplikacji, w których można ustawić ciemny motyw znalazła się klawiatura BlackBerry, którą zainstalowałem ze sklepu Play? 

Ona sama w sobie jest czarna ale globalny motyw sprawia, że robi się biała a na liście brak tej apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Grzesiek1010 napisał:

Nie można zrobić jak poprzednio globalny ciemny motyw ?

Nie. Xiaomi tak zmieniło w 20.3.26.

26 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Czy jest możliwość żeby na liście aplikacji, w których można ustawić ciemny motyw znalazła się klawiatura BlackBerry, którą zainstalowałem ze sklepu Play? 

Gdyby nie to, że na RN7 w ogóle nie mogę tej klawiatury zainstalować, to bym sprawdził.

Ogólnie - wydaje mi się, że bateria na RN7 trzyma znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Orjon napisał:

Gdyby nie to, że na RN7 w ogóle nie mogę tej klawiatury zainstalować, to bym sprawdził.

Od 2 czy 3 wydań trzeba mieć Magisk i moduł xmlpak.

Kiedyś instalowałem z pliku APK ale teraz wywala komunikat, że aplikacja jest niezgodna z urządzeniem. Po instalacji modułu instaluje się bezpośrednio ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lovelas1988 napisał:

@katesch niestety po restarcie np do recovery te co nawet wylaczysz wczesniej znow sa uruchomione.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Faktycznie, po restarcie do twrp i ponownym uruchomieniu systemu wszystkie aplikacje mają ponownie zaznaczony ciemny motyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orjon napisał:

Ogólnie - wydaje mi się, że bateria na RN7 trzyma znacznie lepiej.

Według mnie bateria trzyma tak samo jak w Pie. Za to zauważyłem, że delikatnie zamula Android 10 w stosunku do 9tki stabilnej. Mam nadzieje, że popracują nad optymalizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, po restarcie do twrp i ponownym uruchomieniu systemu wszystkie aplikacje mają ponownie zaznaczony ciemny motyw.

Mam identyczny problem. Spodziewam się, że Xiaomi to naprawi (bądź nasz team - problem zglosilem). Wydaje mi się, że nie do końca to sprawdzili, bo te zmiany w ciemnym motywie weszły dosłownie z wersji 20.3.25 na 20.3.26 (we czwartek).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki drobiazg - ikona Wi-Fi w pasku na górze - prawdopodobnie 2 aktualizacje wcześniej była malutka "5" jeśli połączono w tejże specyfikacji. Owa "5" zniknęła i do teraz jej nie ma.

Ale co ciekawe - po dzisiejszej aktualizacji na innej słuchawce (gdzie jest wersja Stable) owa "5" ładnie się pokazuje...

Jakby co - obie słuchawki to Mi9TPro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, czolo7 napisał:

Że tak zapytam, bo gdzieś mi się "obiło o uszy". Czy do płatności zbliżeniowych muszę od nowa instalować Magiska itd.? Bo po update się usunął, czy działa bez dodatkowych zabiegów?

No to musisz sprawdzić samemu, bo różnie to bywa na różnych urządzeniach. Ogólny wątek dla wszystkich urządzeń to chyba jakieś nieporozumienie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam, bo gdzieś mi się "obiło o uszy". Czy do płatności zbliżeniowych muszę od nowa instalować Magiska itd.? Bo po update się usunął, czy działa bez dodatkowych zabiegów?

Jesli nie masz go w aplikacjach nalezy go zainstalowac. Ja po kazdym update instaluje magiska z dfe bo inaczej mam bootlop.

 

Czy zegarek ikona baterii czyli ikony belki zmieniaja Wam kolor na czarny gdy macie ustawiony ciemny motyw i np jesli zmieniacie tapete?

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

cc427a0a4da4a620d1f623291b2ef77e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...