Skocz do zawartości

M365 - Po wymianie wyświetlacza i zmianie softu tylko 27km/h


b.n

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, właśnie jestem po zmianach w swojej m365 z bazowym softem 1.5.4.

Zrobiłem downgrade do 1.4.1 i modyfikowany soft, następnie wrzuciłem soft emkowo do 365 pro i wymieniłem wyświetlacz na chiński klon wersji pro.

Wszystko działa, miga dioda bluetooth co mi nie przeszkadza ale... W trybie sport jadę max 27km/h. Czy obecnie po tych modyfikacjach mogę wgrać jakiś modyfikowany soft czy najpierw muszę kodować coś stlinkiem?

Edytowane przez b.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Battery_Saver napisał:

jeśli aplikacja DownG działa - możesz wgrywać, lecz pamiętaj, że teraz musisz generować soft dla wersji PRO. Jeśli DownG nie działa - wgrywasz po kablu

Dzięki, aplikacja działa, wgrałem soft gotowy przygotowany przez EMKOWO bazujący na wersji 1.5.5 i dalej jedzie 27-28km/h przy mojej wadze 78kg. Będę musiał sprawdzić ciśnienie w oponach, może ono jest głównym sprawcą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2020 o 09:42, Battery_Saver napisał:

jeśli aplikacja DownG działa - możesz wgrywać, lecz pamiętaj, że teraz musisz generować soft dla wersji PRO. Jeśli DownG nie działa - wgrywasz po kablu

Sprawdziłem i to nie wina ciśnienia, spróbowałem wgrać inny soft modyfikowany i dalej jest tylko max 27-28km/h w czasie jazdy. Na sucho rozpędza się do 28. Co może być przyczyną? 

Screenshot_20200329_083645_com.m365downgrade.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ile ważysz?

- na jakiej powierzchni wykonujesz test?

- jakie jest nachylenie terenu?

- jaka jest temperatura otoczenia?

- jak bardzo jest zużyta bateria, ile ma cykli ładowania?

- jaki jest poziom naładowania baterii?

- jakie masz ciśnienie w oponach?

- jaki jest całkowity przebieg hulajnogi?

- pokaż screen z ustawieniami FW jakie wgrywasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Battery_Saver napisał:

- ile ważysz?

- na jakiej powierzchni wykonujesz test?

- jakie jest nachylenie terenu?

- jaka jest temperatura otoczenia?

- jak bardzo jest zużyta bateria, ile ma cykli ładowania?

- jaki jest poziom naładowania baterii?

- jakie masz ciśnienie w oponach?

- jaki jest całkowity przebieg hulajnogi?

- pokaż screen z ustawieniami FW jakie wgrywasz

Właśnie chodzi o to, że już patrzę "na sucho" czyli podnoszę hulajnogę i daję gazu bez obciążenia a licznik pokazuje 28km/h w trybie sport, 22 w drive i 16 w Eco. 

Hulajnoga praktycznie nowa, 40km przejechane i z 3 razy ładowana. 

Wgrywałem gotowe softy emkowo lub gonkad, za każdym razem to samo. 

 

Screenshot_20200329_161442_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200329_161445_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200329_161449_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200329_161452_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2020 o 11:45, Battery_Saver napisał:

zmień prędkość maksymalną na sporcie z 37 na 31 i sprawdź wtedy.

Dalej to samo... Co więcej, nie zmieniają się również prędkości w innych trybach więc soft wgrywa się z sukcesem ale bez zmian prędkości. Zmieniła się natomiast prędkość rozruchu hukajki z 5 na 2km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że jest coś fizycznie uszkodzone, lub po prostu bateria/kable/elektronika - nie daje już rady.

Spróbuj dla testu wgrać soft, gdzie ograniczysz w trybie Sport prędkość do powiedzmy 25km. Jeśli to ograniczenie zadziała, zwiększaj co 1km/h i sprawdzaj ile możesz dać max. To chyba jedyna opcja.

Ewentualnie jeszcze możesz spróbować obniżyć BLE do 0.9 - jest sporo opini, że od tego tak na prawdę trzeba zacząć moda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Battery_Saver napisał:

możliwe, że jest coś fizycznie uszkodzone, lub po prostu bateria/kable/elektronika - nie daje już rady.

Spróbuj dla testu wgrać soft, gdzie ograniczysz w trybie Sport prędkość do powiedzmy 25km. Jeśli to ograniczenie zadziała, zwiększaj co 1km/h i sprawdzaj ile możesz dać max. To chyba jedyna opcja.

Ewentualnie jeszcze możesz spróbować obniżyć BLE do 0.9 - jest sporo opini, że od tego tak na prawdę trzeba zacząć moda

Oki czyli tak czy siak stlink, bo na klonie nie uda mi się zapewne wgrać BLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 29.03.2020 o 09:00, b.n napisał:

Sprawdziłem i to nie wina ciśnienia, spróbowałem wgrać inny soft modyfikowany i dalej jest tylko max 27-28km/h w czasie jazdy. Na sucho rozpędza się do 28. Co może być przyczyną? 

Witam, czy rozwiązałeś może ten problem? Mam dokładnie to samo.

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy bezmyślnie obrazków z cytowanej zawartości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2020 o 13:59, b.n napisał:

czyli tak czy siak stlink, bo na klonie nie uda mi się zapewne wgrać BLE

Możesz mieć niespodziankę i stlink tez sobie nie poradzi.

Co do prędkości... może ten klon ma jakieś problemy z kontrola manetki ?

Wrócił bym do oprogramowania m365 i oryginalnego ble i spróbował np.: XiaoFlasher-em.

Dnia 9.04.2020 o 18:36, Matuszek napisał:

Nie pomogła zmiana sorry, reset.

Jaka zmiana ?

5 godzin temu, antex10 napisał:

Mam dokładnie to samo

A co masz ?

Tez zamontowałeś chińskiego klona ble ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się do tematu.

Posiadam m365 z wymienionym wyświetlaczem od pro.Wgrane oprogramowanie 155 do prędkości 30 km/h. Wcześniej wszystko było ok ale od jakiegoś czasu pojawiło się szarpanie na silniku oraz po włączeniu światełka wyłącza się wyswietlacz i silnik się zatrzymuje. Wersja BLE 10412 BMS 126. Podczas jazdy miga ikonka bluetooth. Czy ktoś pomoże w rozwiązaniu problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i m365 odmówiła współpracy:/ wczoraj rano jeździła a po naładowaniu już sie nie włącza. Ani wyswietlacz ani nie jeździ. Nie wydaje żadnych dźwięków. Po naciśnięciu włącznika miga światło stop a potem gaśnic. Kombinacja gaz+hamulec+włącznik nie pomaga. Odłączenie baterii od płyty główniej też nie pomaga. Co można jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony bezpiecznik smd 1206 6v 500 mA okazał sie niewłaściwy gdyż miał 3 mm dl. a oryginalny ma 2 mm. Albo firma przysłała nie ten co zamówiłem albo orginal to nie 1206:/

Na szczęście elektronik sprawdził całą płytkę i znalazłem słaby lut na jednej z diòd. Poprawił polaczenie i wszystko działa już prawidłowo. Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...