Skocz do zawartości

Odkażanie ekranu w mi 9t, jak to robić?


Kozdrobot

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Kozdrobot napisał:

@dzidexx w dobie pandemii to jest wręcz wskazane.. dlatego proszę ustosunkować się do mojego pytania, a nie rozkminiać po co ja to chce robić. Potrafi ktoś na to odpowiedzieć?

Weź no chłopie wyhamuj piętą.  Twój sposób odpowiedzi za chwilę skończy się warnem...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mrosi napisał:

Weź no chłopie wyhamuj piętą.  Twój sposób odpowiedzi za chwilę skończy się warnem...

Z jakiej racji? Prosiłem o odpowiedź kolegów z forum, a Ci krytykują, że ja chcę odkażać telefon. Wiadomości nie śledzicie? Zalecane jest czyszczenie telefonu więc pytam czy można to robić izopropylem, nic więcej. A dostałem szereg pytań po co ja to chce robić. 

@dzidexx chodzę do pracy, dotykam różnych rzeczy i choć myję ręce to kto wie co mam później na telefonie.. kładę też go na biurku. Mam go trzymać w siatce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj normalnego płyn do czyszczenia ekranów, po każdym przemyciu fona w ten sposób, wyrzuć ściereczkę i umyj dokładnie ręce. Ogólnie, dopóki nie dajesz fona nikomu postronnemu lub nie kładziesz go w miejscu publicznym narażonym na kontakt z innymi osobami to takie "odkażanie" nie jest konieczne, oczywiście, za każdym razem gdy masz zamiar wziąć telefon do ręki, to te ręce powinieneś mieć czyste/odkażone. To właśnie mycie rąk jest tutaj najważniejsze, bo to z nich przenosimy na telefon caly syf.

 

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

W przypadku 70% roztworu alkoholu - zanurzenie na 15 minut zabije COVID-19 i podobne, nie usunie wszystkich "żyjątek".

Lekkie sprostowanie, według najnowszych badań (pubmed), potraktowanie powierzchni 62-71% roztworem alkoholu, 0.5% nadltenkiem wodoru lub 0.1% podchlorynem sodu zabija wirusa w ciągu 1 min, ale żaden z tych roztworów nie jest bezpieczny dla warstwy oleofobowej na ekranie telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy ,czytam tę dyskusję i nie wierzę...

Po tylu informacjach w mediach tak naskoczyliście na kolegę który zadał pytanie.

Mam wrażenie że wielu jest na tym forum tylko w tym celu,aby nieustannie krytykować

A odpowiadając koledze który zadał pytanie:

Należy odkażać smartfon .Ja robię to w ten sposób: alkoholem 70% nasączam wacik do demakijażu (żony) a następnie wycieram ekran który jest zabezpieczony jak prawie u wszystkich szkłem ochronnym a następnie etui (mam przezroczystego Spigena) dokładnie z tyłu i na bokach a później wycieram to czystą bawełnianą szmatką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adamo64 napisał:

tak naskoczyliście na kolegę

naskoczyła 1 osoba i zostala już upomniana i błagam... nie myl dyskusji z "naskokiem". 

4 minuty temu, adamo64 napisał:

alkoholem 70%

gratuluje, właśnie usuwasz warstwę oleofobową ze swojego szkiełka, niewielka strata, za 1$ można wymienić, gorzej jak takim 70% roztworem zaczniesz jeździć po ekranie bezpośrednio, a co chce zrobić autor tematu, tutaj nie wymienisz warstwy, musisz wymienić ekran, albo już do końca używania nosić szkiełka ochronne/folie... Jednorazowo nic nie zrobisz, ale częste przecieranie takim 70% alko jest zabójcze dla tej warstwy, a sam problem z wirusem raczej nie zniknie w tydzień.

8 minut temu, adamo64 napisał:

aby nieustannie krytykować

Kolego, krótko jesteś na forum, niewiele widziałeś :). Wiadomo, że komenty, które się rzucają w oczy, to te negatywne, nieprzyjemne, ale zwróć uwagę tekże na to, że jest masa osób, które mimo tego, że pytanie jest zadane 1000000x, normalnie udzielają odpowiedzi. 

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Ewentualnie coś takiego:

wygląda ciekawie, aż sobie wytestuje :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mrosi napisał:

chociaż czuć, że jest ze "szprytem".

Czyli w robocie będę musiał uważać ;). Aktualnie używałem żelu od 3MK, też bardzo fajnie działał, żrący szajs, na tyle agresywny, że uczula, ale z ekranu schodzi każde zabrudzenie, wielki jego + taki, że smug nie zostawia na żadnym ekranie https://sklep.3mk.pl/pl/p/Zel-czyszczacy-3mk/35772.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Nezumi napisał:

Czyli w robocie będę musiał uważać ;)

Niekoniecznie. On ma coś tam w składzie, ale jest dość delikatny.

Dotychczas używałem płynów/żeli 4World. One były bardzo delikatne, ale coś kiepsko z dostępnością. No i na pewno nie były oparte na spirytusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

70% IPA to za dużo. Rozcieńcz to do 15-20% max i będzie dobrze. Wyczytane w zachodnim serwisie (tam były testy wpływu na ekrany i obudowy) i przetestowane na moim telefonie. Czyli 99% ipę mieszaj w stosunki 1:5 z wodą destylowaną. Efektu wirusobójczego nie uświadczysz, bo stężenie jest zbyt małe ale to lepsze niż nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...