Jump to content

Internet nie przełącza się z wifi na dane

jawala
 Share

Recommended Posts

Na androidzie 10 mam problemy z automatycznym przełączaniem się między wifi i danymi. Mam włączone obydwie funkcje i w innych telefonach działało to normalnie jak wychodziłem z zasięgi wifi to miałem dane i na odwrót. Teraz mało tego że samo się nie przełącza to wogóle nie mam internetu. Nawet jak będąc poza wifi wyłączę wifi i zostawię tylko dane to nie mam netu, muszę albo zrestartować telefon albo zrobić reset wifi,danych, bt. Samo włączanie i wyłączanie danych nie pomaga. Jak jest u Was?

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

11 minut temu, jawala napisał:

Jak jest u Was?

Nie mam takiego problemu. Dodatkowo mam wrażenie że nawet lepiej działa Asystent WiFi i przy słabej jakości WiFi bez problemu przełącza na dane mobilne. Na 9 bywały z tym problemy. Mam oczywiście ustawione "Dane mobilne zawsze włączone" w opcjach programistycznych. Global, nie EEA.

• 3 weeks later...

Na prawdę nikt nie ma problemu z włączaniem/przełączaniem danych? Zaktualizowałem do 10 zrobiłem reset telefonu , czyli mam czyściocha i od tej pory jest problem żeby uruchomić dane komórkowe. Często muszę włączać tryb samolotowy albo przełączać radio z 3g na lte bo przycisk danych nie działa, tzn podświetla się ale dane się nie włączają.

• 3 weeks later...

Na androidzie 10 mam problemy z automatycznym przełączaniem się między wifi i danymi. Mam włączone obydwie funkcje i w innych telefonach działało to normalnie jak wychodziłem z zasięgi wifi to miałem dane i na odwrót. Teraz mało tego że samo się nie przełącza to wogóle nie mam internetu. Nawet jak będąc poza wifi wyłączę wifi i zostawię tylko dane to nie mam netu, muszę albo zrestartować telefon albo zrobić reset wifi,danych, bt. Samo włączanie i wyłączanie danych nie pomaga. Jak jest u Was?

Moja żona meldowała mi niedawno taki problem - po wyjściu z domu wsiadła do auta i została bez internetu (nie działała nawigacja, WhatsApp itd.)

Niestety jak wróciła po kilku godzinach to po wyłączeniu Wifi dane zadziałały od ręki a przegląd ustawień nic niezwykłego nie wykazał.

Aha - ma ustawione na sztywno 3G, sieć Orange.

Znalazłem sporo postów z przed roku, dwóch i trzech dotyczących problemu nie przełączania się netu z wifi na dane, dotyczyły one różnych modeli Xiaomi... Wszystkim pomagało i ja to również stosuję - włączam na sekundę tryb samolotowy i po chwili dane włączają się same. Chyba to przypadłość Xiaomi ale dziwne że pozostali właściciele Mi 9 lite tego nie potwierdzają. Trochę to wkurzające, zawsze miałem flagowe Samsungi i tam nie było takich dziwnych problemów, a tu jednak sporo niedoróbek, jednak to prawda że Xiaomi kuleje z softem. Na Androidzie 9 korektor harczał na głośniku, naprawili to w 10 a zepsuli parę innych rzeczy, ech...

@jawala

Jakie masz oprogramowanie? U mnie działa normalnie. Zablokowany, bez formatu przy 9->10. 

Stabilna. 11.0.1 10qkq1.190828.002

Ustawienia: dane i wifi ON, dane w roamingu zawsze, preferowane LTE, roaming krajowy ON. Wifi - najlepsza sieć ON, tryb transferu OFF. Programista - ograniczenie skanowania ON, dane mobilne zawsze OFF.

To samo tyle że po przejściu z 9 na 10 robiłem format i dane mam ustawione na 3g. Co jakiś czas automatyczne przełączanie działa ale jak kilka godzin posiedzę na wifi to przestaje, w sumie trudno zauważyć jakieś logiczne zależności. Zrobiłbym jeszcze raz format ale nie chce mi się 2 dni siedzieć i wszystko od nowa instalować i ustawiać.

@jawala może spróbuj przełączyć na LTE ?  jakiej sieci używasz ? 

Ja to ustawiłem żonie 3G na sztywno, żeby miała stabilne połączenia z siecią ale jak widać, coś tu nie halo.... ?

Przed chwilą żona mi zameldowała problem znów. Jak wróci to przełączę jej na LTE i zobaczymy.

Gdzie można znaleźć tryb programisty ? Niby uruchomiłem, pukając w MIUI ale nigdzie go nie widzę....

Edited by langolier

Nie chcę włączać lte bo i tak nie czuje przyśpieszenia netu za to czuję jak mi baterie drenuje i widzę jak mi skacze zasięg sieci, przy 3g mam full cały czas i nie marnuje energii na szukanie sygnału.

Z tego samego powodu ustawiłem tak żonie (zresztą u siebie też tak mam).

Ale dla niej (dla mnie zresztą też a też mam Orange) dodatkowe czynności w postaci włączania i wyłączania czegokolwiek w telefonie po wyjściu z zasięgu Wifi to jakaś bzdura.

17 godzin temu, jawala napisał:

Znalazłem sporo postów z przed roku, dwóch i trzech dotyczących problemu nie przełączania się netu z wifi na dane, dotyczyły one różnych modeli Xiaomi... Wszystkim pomagało i ja to również stosuję - włączam na sekundę tryb samolotowy i po chwili dane włączają się same. Chyba to przypadłość Xiaomi ale dziwne że pozostali właściciele Mi 9 lite tego nie potwierdzają. Trochę to wkurzające, zawsze miałem flagowe Samsungi i tam nie było takich dziwnych problemów, a tu jednak sporo niedoróbek, jednak to prawda że Xiaomi kuleje z softem. Na Androidzie 9 korektor harczał na głośniku, naprawili to w 10 a zepsuli parę innych rzeczy, ech...

To chyba nie jest przypadłość Twojego modelu, bo sam mam Mi9T i jakiś czas temu miałem podobne objawy. Bardziej obstawiam winę po stronie Orange, bo sam mam nr w tej sieci. I też miałem objawy w podobnym okresie co napisałeś posta. Może to przypadek, ale u mnie pomogło przestawienie w ustawieniach APN   "Protokół APN" na IPv4

• 3 weeks later...