Skocz do zawartości

Internet nie przełącza się z wifi na dane


jawala

Rekomendowane odpowiedzi

Na androidzie 10 mam problemy z automatycznym przełączaniem się między wifi i danymi. Mam włączone obydwie funkcje i w innych telefonach działało to normalnie jak wychodziłem z zasięgi wifi to miałem dane i na odwrót. Teraz mało tego że samo się nie przełącza to wogóle nie mam internetu. Nawet jak będąc poza wifi wyłączę wifi i zostawię tylko dane to nie mam netu, muszę albo zrestartować telefon albo zrobić reset wifi,danych, bt. Samo włączanie i wyłączanie danych nie pomaga. Jak jest u Was?

 

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jawala napisał:

Jak jest u Was?

Nie mam takiego problemu. Dodatkowo mam wrażenie że nawet lepiej działa Asystent WiFi i przy słabej jakości WiFi bez problemu przełącza na dane mobilne. Na 9 bywały z tym problemy. Mam oczywiście ustawione "Dane mobilne zawsze włączone" w opcjach programistycznych. Global, nie EEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na prawdę nikt nie ma problemu z włączaniem/przełączaniem danych? Zaktualizowałem do 10 zrobiłem reset telefonu , czyli mam czyściocha i od tej pory jest problem żeby uruchomić dane komórkowe. Często muszę włączać tryb samolotowy albo przełączać radio z 3g na lte bo przycisk danych nie działa, tzn podświetla się ale dane się nie włączają.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na androidzie 10 mam problemy z automatycznym przełączaniem się między wifi i danymi. Mam włączone obydwie funkcje i w innych telefonach działało to normalnie jak wychodziłem z zasięgi wifi to miałem dane i na odwrót. Teraz mało tego że samo się nie przełącza to wogóle nie mam internetu. Nawet jak będąc poza wifi wyłączę wifi i zostawię tylko dane to nie mam netu, muszę albo zrestartować telefon albo zrobić reset wifi,danych, bt. Samo włączanie i wyłączanie danych nie pomaga. Jak jest u Was?

 

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

Moja żona meldowała mi niedawno taki problem - po wyjściu z domu wsiadła do auta i została bez internetu (nie działała nawigacja, WhatsApp itd.)

Niestety jak wróciła po kilku godzinach to po wyłączeniu Wifi dane zadziałały od ręki a przegląd ustawień nic niezwykłego nie wykazał.

Aha - ma ustawione na sztywno 3G, sieć Orange.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sporo postów z przed roku, dwóch i trzech dotyczących problemu nie przełączania się netu z wifi na dane, dotyczyły one różnych modeli Xiaomi... Wszystkim pomagało i ja to również stosuję - włączam na sekundę tryb samolotowy i po chwili dane włączają się same. Chyba to przypadłość Xiaomi ale dziwne że pozostali właściciele Mi 9 lite tego nie potwierdzają. Trochę to wkurzające, zawsze miałem flagowe Samsungi i tam nie było takich dziwnych problemów, a tu jednak sporo niedoróbek, jednak to prawda że Xiaomi kuleje z softem. Na Androidzie 9 korektor harczał na głośniku, naprawili to w 10 a zepsuli parę innych rzeczy, ech...

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jawala

Jakie masz oprogramowanie? U mnie działa normalnie. Zablokowany, bez formatu przy 9->10. 

Stabilna. 11.0.1 10qkq1.190828.002

Ustawienia: dane i wifi ON, dane w roamingu zawsze, preferowane LTE, roaming krajowy ON. Wifi - najlepsza sieć ON, tryb transferu OFF. Programista - ograniczenie skanowania ON, dane mobilne zawsze OFF.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo tyle że po przejściu z 9 na 10 robiłem format i dane mam ustawione na 3g. Co jakiś czas automatyczne przełączanie działa ale jak kilka godzin posiedzę na wifi to przestaje, w sumie trudno zauważyć jakieś logiczne zależności. Zrobiłbym jeszcze raz format ale nie chce mi się 2 dni siedzieć i wszystko od nowa instalować i ustawiać.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jawala może spróbuj przełączyć na LTE ?  jakiej sieci używasz ? 

Ja to ustawiłem żonie 3G na sztywno, żeby miała stabilne połączenia z siecią ale jak widać, coś tu nie halo.... ?

Przed chwilą żona mi zameldowała problem znów. Jak wróci to przełączę jej na LTE i zobaczymy.

Gdzie można znaleźć tryb programisty ? Niby uruchomiłem, pukając w MIUI ale nigdzie go nie widzę....

Edytowane przez langolier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę włączać lte bo i tak nie czuje przyśpieszenia netu za to czuję jak mi baterie drenuje i widzę jak mi skacze zasięg sieci, przy 3g mam full cały czas i nie marnuje energii na szukanie sygnału.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu ustawiłem tak żonie (zresztą u siebie też tak mam).

Ale dla niej (dla mnie zresztą też a też mam Orange) dodatkowe czynności w postaci włączania i wyłączania czegokolwiek w telefonie po wyjściu z zasięgu Wifi to jakaś bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jawala napisał:

Znalazłem sporo postów z przed roku, dwóch i trzech dotyczących problemu nie przełączania się netu z wifi na dane, dotyczyły one różnych modeli Xiaomi... Wszystkim pomagało i ja to również stosuję - włączam na sekundę tryb samolotowy i po chwili dane włączają się same. Chyba to przypadłość Xiaomi ale dziwne że pozostali właściciele Mi 9 lite tego nie potwierdzają. Trochę to wkurzające, zawsze miałem flagowe Samsungi i tam nie było takich dziwnych problemów, a tu jednak sporo niedoróbek, jednak to prawda że Xiaomi kuleje z softem. Na Androidzie 9 korektor harczał na głośniku, naprawili to w 10 a zepsuli parę innych rzeczy, ech...


 

To chyba nie jest przypadłość Twojego modelu, bo sam mam Mi9T i jakiś czas temu miałem podobne objawy. Bardziej obstawiam winę po stronie Orange, bo sam mam nr w tej sieci. I też miałem objawy w podobnym okresie co napisałeś posta. Może to przypadek, ale u mnie pomogło przestawienie w ustawieniach APN   "Protokół APN" na IPv4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...