Skocz do zawartości

Brak zapisu map Xiaomi Vacuum S1


Kifar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem rodzicom w prezencie Xiaomi Vacuum S1. Brat również ma ten model i zauważyłem pewien problem. Za pierwszym razem rodzice wysprzątali całe mieszkanie i w aplikacji pojawiła się mapka całego układu mieszkania. Niestety gdy chcą użyć czyszczenia strefowego- narysują ten prostokąt i wyślą robota w pewną część mieszkania układ całego mieszkania jest zastępowany nowym fragmentem wysprzątanego miejsca. Przy kolejnym czyszczeniu strefowym nie ma już całego mieszkania na mapie, tylko ten ostatnio sprzątany fragment. U brata jak najbardziej działa to i na ekranie głównym jest podgląd ostatnio sprzątanego miejsca z zaznaczonym kwadratem po ostatnim sprzątaniu. Zarówno robot rodziców jak i brata ma wersję firmware 3.5.4_004007 oraz wersję aplikacji na telefonie z Android 5.6.65.

Nie wiem czy ma to znaczenie ale mimo tych samych wersji na telefonach aplikacje wyglądają kolorystycznie inaczej (zrzuty w załaczniku)
Czy ma ktoś pomysł co jest nie tak? Co musiałbym sprawdzić lub zrobić u rodziców?

WhatsApp Image 2020-03-22 at 18.40.51.jpeg

WhatsApp Image 2020-03-22 at 18.41.05.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie rozumiem o co chodzi z tym pluginem. Czy dobrze kombinuje RN jako Redmi Note (Brat posiada telefon Xiaomi Redmi Note jego skórka aplikacji jest niebieska) Natomiast u Mamy jest Huawei - skórka biała na powyższych zdjęciach. 

Pozostaje jednak ważniejsza kwestia z jakiego powodu mapa nie jest zapisywania i nie ma możliwości wybrania czyszczenia strefowego z całej mapy mieszkania tylko z ostatniego fragmentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN = react native. nowy format pluginow w mi home. niebieski to stary mpk. dostales plugin testowy i moze ma jakies bugi jeszcze. jak chcesz miec niebieski mpk to musisz zainstalowac moda mi home i tam wymusic stary plugin (robisz w pamieci wewnetrznej katalog vevs i wrzucasz plik json z zalacznika).

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

custom.json

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie sprawdzę na swoim telefonie, z ciekawości nie wiem jakie to ma znaczenie ale tata również ma telefon xiaomi redmi note tyle że 4 i u niego tez wszystko działa (dodam ze aplikacje instalował w tym samym czasie co mama na huawei i u mamy jest biała a u taty na xiaomi niebieska i wszystko działa). Sprawdzę w wolnej chwili na mamy telefonie z podmianą plików o której wspominasz. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Póżniej jeszcze spróbuje z taty telefonu gdzie jest jako główna aplikacja udostępnić robota mamie i zobaczę co wtedy z mapami będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...