MarcoPolo

Awaria wyświetlacza i zgranie danych

Recommended Posts

Witam,

Po ostatnim upadku w mojej mi9 umarł wyświetlacz. Jest czarny, nie reaguje na dotyk. Z tego co wiem, jest to dość typowe dla amoled'ów. Telefon jest ok, wibruje, budzik dzwoni co rano itp. Czy jest jakiś sposób na zgranie danych? Po podłączeniu do PC wykrywa telefon i ładuje ale dane nie są dostępne. Macie jakieś pomysły? Z tego co znalazłem to tylko serwis i wymiana wyświetlacza. Może jakiś soft od odzyskiwania danych z android?

Z góry dzięki za pomoc.

13 minut temu, MarcoPolo napisał:

tylko serwis i wymiana wyświetlacza

Lub

Podłącz go do PC w TWRP(jeśli nie posiadasz pinu/wzoru/hasła).

Z serwisem musisz uzgodnić żeby nie zrobili resetu do fabrycznych.

Z reguły przy wymianie wyświetlacza serwis nie kasuje danych użytkownika. Wręcz przeciwnie, proszą nawet o kod lub symbolydo odblokowania telefonu aby sprawdzić czy po wymianie wszystko działa. 

Dnia 22.03.2020 o 19:39, zoltan78 napisał:

Z reguły przy wymianie wyświetlacza serwis nie kasuje danych użytkownika.

Pierwszy raz słyszę coś takiego. Co oddawałem telefon do serwisu, wymiana podzespołu wiązała się z utratą danych i instalacją aktualnego oprogramowania.

Nawet na kartach gwarancyjnych jest napisane o braku odpowiedzialności za dane pozostawione na telefonie i prośbą o zrobienie kopii zapasowej przed serwisem.

Edited by SzczufFun

4 godziny temu, SzczufFun napisał:

Pierwszy raz słyszę coś takiego. Co oddawałem telefon do serwisu, wymiana podzespołu wiązała się z utratą danych i instalacją aktualnego oprogramowania.

Nawet na kartach gwarancyjnych jest napisane o braku odpowiedzialności za dane pozostawione na telefonie i prośbą o zrobienie kopii zapasowej przed serwisem.

3 godziny temu, Pietr napisał:

@zoltan78 myśli chyba o nieautoryzowanym serwisie.

Proszę bardzo, autoryzowany serwis MiCenter poczytajcie opis naprawy. Sam korzystałem. Nic nie kasują, nie ma takiej potrzeby. Co innego przy wymianie płyty, ale przy wyświetlaczu nie ma takiej konieczności. 

Ja oddawałem do regenersis mojego HTC one X jakieś 10 lat temu i było tak jak @SzczufFun pisze. Przy obudowie i ekranie poszły dane i było to napisane w karcie gwarancyjnej. Kolejny zapis to, że lepiej nie zostawiać kart pamięci w telefonie bo zniknie :) I był to oczywiście autoryzowany serwis. Kolejny telefon tj LG G2 ubiłem tak softa, że wymienili mi płytę główną więc o danych nie mówię. Także nie wierzył bym nikomu tylko zapobiegawczo napisał, że dane mają zostać. Później miałem już  chyba siajomaki i póki co bezawaryjnie

20 godzin temu, zoltan78 napisał:

Proszę bardzo, autoryzowany serwis MiCenter poczytajcie opis naprawy. Sam korzystałem. Nic nie kasują, nie ma takiej potrzeby. Co innego przy wymianie płyty, ale przy wyświetlaczu nie ma takiej konieczności. 

No to fajne procedury mają. Jak sprawdzają czy ekran jest OK i dotyk działa w każdym miejscu?

13 godzin temu, Pietr napisał:

Jak sprawdzają czy ekran jest OK i dotyk działa w każdym miejscu?

Zapewne po wybraniu opcji "zostawimy twoje dane" i znajomości twojego kodu, wpisują *#*#6484#*#* I tam testują. 

W przypadku opcji "usuniemy wszystko" robią to samo przelatując szybko wstępną konfigurację, jak działa to factory reset i nie włączają telefonu żebyś Ty mógł dokonać pierwszej konfiguracji.