Skocz do zawartości

Światło przy otwieraniu drzwi


ptu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Może ktoś pomoże jak ustawić automatyzację. Używam aqara home. W łazience mam włącznik pojedynczy i czujnik otwarcie okna/drzwi. Zrobiłem na razie automatyzację:

if: drzwi otwarte

then włącz/wyłącz włącznik

Wszystko fajnie działa, tylko pojawia się problem jak ktoś ręcznie włączy włączni, otwierając drzwi gasi mu światło. Może ktoś ma pomysł jak to zabezpieczyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Walczę z tym problemem od jakiegoś roku i mimo wielu prób nie znalazłem dobrego rozwiązania. U mnie mam jeszcze motion sensor.

Na samym czujniku otwarcia drzwi możesz zrobić to na dwóch automatyzacjach:

Automatyzacja 1:

if open door

then:
 - light on
 - delay 10s (albo jaki tam czas chcesz)
 - turn on automation 2
 - turn off automation 1

Automatyzacja 2:

if open door

then:
 - light off
 - turn on automation 1
 - turn off automation 2

Oczywiście nie będzie to dobrze działać jeśli przewidujesz wchodzenie i wychodzenie dodatkowej osoby do pomieszczenia.

Problem światła w pomieszczeniu trzebaby załatwić czujnikiem zliczającym ilość osób w pomieszczeniu ale nie jest to zbyt łatwe do wykonania i na rynku jest chyba tylko jedno gotowe rozwiązanie pod Homekit.

Edytowane przez PaFcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Mam czujnik ruchu również, nakupowałem tego trochę. Niedawno się wprowadziłem na nowe mieszkanie i wymyślam co gdzie wrzucić :)

Powiedz mi jeszcze bo może będziesz wiedział, jeżeli mam np. włączniki, bramkę i inne rzeczy aqary ale mam też xiaomi: lampka, odkurzacz, oczyszczacz oraz nawilżacz to mogę to jakoś połączyć? W Apce od aqary widzę tylko ich sprzęt, w Mi Home powinienem to ustawiać w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włączniki Aqara (z kablem neutralnym). Problem w tym, że mam iPhone więc nie zainstaluję Waszego moda. :)

 

@PaFcio na razie ustawiłem tak jak podałeś dwie automatyzacje  i dla podstawowego użytku się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...