Skocz do zawartości

Odpalenie mibox s bez pilota możliwe ?


Jankosasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie kupiłem z msc temu boxa s i przy przyprowadzce pilot znikł... I nie mam pojęcia jak go odpalić bez pilota da radę jakoś ? Telefonem albo coś .?
Tak, ja często muszę odpalać z tel bo pilot się potrafi "rozparować".

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadziałało z pilotem google 922a70675ad487c5240a7898bf391741.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

[mention=41092]mini21[/mention]Jak to zrobić ? Przez bt ?  Mi box nie.ma wifi bo nie.moge się zalogować z braku pilota. Wytłumaczy ktoś krok po kroku.
Doczytałem o problemie z wifi...
Hmm

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gniazda wyciągnąć i podłączyć, wtedy box się uruchomi.
A tak serio to może kup inteligentne gniazdo z aplikacją i odpalaj prąd w gniazdku za pomocą smartfona. Do sterowania używaj aplikacji Android TV.

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz bezprzewodowy z donglem usb na 2,4 GHz to będzie bez problemu.
Pisałem o takim.
https://allegro.pl/oferta/air-mouse-pilot-klawiatura-mysz-podswietlana-mx3-8748358079?utm_medium=app_share&utm_source=facebook]https://allegro.pl/oferta/air-mouse-pilot-klawiatura-mysz-podswietlana-mx3-8748358079?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Ale takimi pilotami nie włączysz boxa. (polecam te inteligentne gniazdo,albo wyciąganie z gniazdka)
Ten pilot ma funkcje air mouse czyli poruszając pilotem sterujesz kursorem na pulpicie. Sprawdź na YT jak to wygląda.
Widziałem piloty do miboxów na Ali, ale co do jakości wykonania i działania nie powiem.
https://pl.aliexpress.com/item/4000600767362.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6dab2506UCF7vx&algo_pvid=5069571c-fd5a-4958-9a59-12654c63cd46&algo_expid=5069571c-fd5a-4958-9a59-12654c63cd46-0&btsid=0b0a119a15847859026128137e8327&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam z boxem sparowaną mysz przez BT i bez problemu wybudza ona MiBoxa. Jednak mysz podpięta pod USB, ani pilot-klawiatura MX3 nie mogą wybudzić boxa. Wydaje mi się, że jak jest w trybie uśpienia, to zasilanie na USB zostaje, ale nie reaguje na urządzenia w niego wpięte, tylko BT jest chyba cały czas aktywne. Jak BOX się włączy, to wszystkie urządzenia podpięte na USB działają prawidłowo. Najtańsze myszy na BT kosztują poniżej 30zł, zawsze można kupić i wypróbować, a w razie czego odesłać.

https://www.ceneo.pl/80112225;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=EAIaIQobChMIgcjvnrfR6AIVVKmaCh24kABsEAYYASABEgJaN_D_BwE#tab=click&shop=146732783

Edytowane przez PawelG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam jakiś problem  z połączeniem się.  Wczoraj normalnie korzystałem z pilota do xiaomi mi boxa s zainstalowanego na moim smartfonie. Oczywiście przez android remote tv. Dziś rano urządzenie mobilne  nie umie połączyć się z mi boxem  na stałe.  Myszką sprawdziłem w ustawieniach dodatkowych urządzeń.  Że mój telefon dalej jest sparowany i na sekundę przy nim jest napisane połączono. A później znów nie ma napisu połączono. A w aplikacji na telefonie non stop mieli połączenie.   Nie da się naprawić tego jakoś? Nie da się sterować.

 

Inne piloty ze sklepu play nie znajdują  połączenia  z tym urządzeniem, a na pewno są w tej samej sieci. 

 

Zresetować nie można bo zapomni hasła. Więc bez pilota i tak się nie połączą bo trzeba wpisać pilotem hasło do wi fi.

 

Piloty do kodi i inne nie działają. 

 

Musi być jakiś nowy firewall  od administratora sieci. I pewnie brak nowych sterowników.  Miałem kiedyś taki problem że mój  telewizor nie mógł się połączyć do wi fi . Trzeba bylo podlaczyc p kabel Ethernet wpisać hasło A on  Wtedy pobral sterownik . Odpinalem kabel . Wracałem do ustawien wifi wprowadzałem  hasło i dopiero moglem sie polaczyc do bezprzewodowej sieci. Ale tu nie ma wejścia na kabel Ethernet. W boxie. 

Coś z kartą sieciową? Też nie.  Miracast  działa. Można wysyłać obraz np z Youtube. 

 

Więc czy istnieje jakieś rozwiązanie oprócz kupna pilota?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...