Skocz do zawartości

Stream Audio Przez Bluetooth W Mi4


zielonyBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chciałbym zapytać Wszechwiedzącego forum czy ktoś spotkał się z tematem kiepskiej jakości audio przesyłanego przez BT ?

 

Moje doświadczenia przeprowadzałem na następującym zestawie grajków:

 

- ampli ONKYO TX-525 z modułem BT

- głośnik BT JBL Pulse

- zestaw zintegrowany z car audio - NOKIA CK-100

 

Procesory dźwięku:

 

- VIPER FX ON/OFF

- PowerAmpowe zabawki do korekcji dźwieku ON/OFF

 

oczywiście nigdy razem, zawsze albo jedno albo drugie.

Bez żadnych korekcji dzwięk jest płaski bez basów i sopranów - masakra

Z korekcjami jest lepiej, pojawia się wszystko co trzeba niemniej jednak słychać bardzo wyraźnie coś co mnie doprowadza do szału a mianowicie w zakresie tonów średnich i średnio-wysokich dzwięk jest jakby zniekształcony, pełen atrefaktów. Coś jakby świerszcze, dżwięk jest "zmięty" jakby szeleszcząca folia. Tragedia podczas gdy na słuchawkach z ViperFX jest pięknie więc to nie wina audio w MI4 jako takiego lecz coś z BT.

Słyszałem w internecie że można pogrzebać w pliku \system\etc\bluetooth\audio.conf ale tam niewiele jest parametrów i jakoś mi się nie wydaje żeby coś można było poprawić.

 

Sprawa dotyczy wszelkiej muzyki, czyli tej odtwarzanej z lokalnych plików (odtwarzacz pokładowy, PowerAmp) jak również tej pobranej z Googla czy grania ze Spotify.

 

Ktoś ma podobnie zranione ucho ?

Pomysły na rozwiązanie ?

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i jestem tego świadom. Nie oczekuje audiofilskiego brzmienia ale żeby aż tak ? Porownywalem efekty na ajfonie 5 oraz klonie szajsunga S5 na MTKu i jest dobrze bez rewekacj ale tez bez żadnego syfu. Transmisje bezprzewodowe mówisz. Do mojego Onkyo mogę również nadawać muzę po WI FI i tu jest miodzio. No nic, więcej się pewnie nie dowiem. Pozostaje olać BT i zamykać ten temat.

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pogrzebał w typie urządzenia bluetooth w pliku /data/misc/bluedroid/bt_config.xml.

​Znajdź urządzenie i spróbuj zmienić parametry twojego urządzenia:

  1. <N3 Tag="DevClass" Type="int">525372</N3>
  2. <N4 Tag="DevType" Type="int">1</N4>
 
Wartości możesz przepisać z innego urządzenia słuchawek bluetooth.
 
W Poweramp nie ma zmiany bit/rate ?
 
 
Powodzenia
Pamiętaj da się... :)
 
Nie słuchaj ludzi, którzy nie wnoszą żadnej wiedzy w temat...
Edytowane przez sibul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibul. Dzięki za wsparcie :) Powalcze z tematem, nie poddam się tak łatwo. Póki co, PowerAmp tylko wyświetla bitrate, nie da się zmienić zresztą byloby to bez sensu bo jak z 192 zrobić 328 na przykład. Nie da się. Bitrate to nie to. Zripowalem muzę na 338 i efekt ciut lepszy ale nadal słychać artefakty.

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sibul

 

Ale powiedz, poprawiło Ci to jakoś muzyki przez BT ?

Bo jakoś tak nie mam przekonania do tego pliku bt_config.

Owszem on może pomóc kiedy są problemy z parowaniem lub z profilami obsługiwanymi na danym urządzeniu ale jakość (bitrate) ?

Jakoś nie mogę się tu dopatrzeć niczego co by na to wpływało.

 

Poczytałem trochę, głównie specyfikację A2DP.

https://developer.bluetooth.org/TechnologyOverview/Pages/A2DP.aspx

Wynika z niej jasno że "winny" może być parametr "bitpool" ustawiony dla kodeka SBC (domyślny dla A2DP Android)). Jeśli jest ustawiony "nisko", np. ok 31 oznacza to bitrate na poziomie ~139kb/s, jeśli jest 51, uuu to miodzio bo mamy ~345kb/s. Kłopot w tym że nie da się (chyba) w łatwy sposób tego sprawdzić a tym bardziej zmienić - brak zewnętrznego pliku konfiguracyjnego - zaszyte w romie na amen.

 

I tu rodzi się pytanie do naszych masterów od rom'ów - czy da radę sprawdzić w źródłach jak wspomniany bitpool jest ustawiony ?

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że właśnie ta linijka "<N3 Tag="DevClass" Type="int">525372</N3>" mówi jaka to klasa urządzenia. U Ciebie musiało ustawić klasę na np słuchawkę bluetooth dlatego jakość jest kiepska... tzn jest dobra ale do rozmów a nie do muzyki.

Dlatego spróbuj zmienić te wartości i sprawdź czy pomogą. To jest raptem 5min roboty i wszystko wyjaśnione a tak to już minęło ponad półtorej doby bo "nie masz przekonania" i wymyślasz jakieś dziwne teorie. ;p jak się coś rozwali jakimś cudem to skasuj ten plik i powinien się utworzyć ponownie... ew po prostu zrób sobie jego kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaałem do listy jeszcze jedno urządzenie - Logitech BT adapter. Efekty takie same, czyki co, 4 urządzenia rozpoznane jako słuchawka BT do rozmów ? Mało mozliwe. Ok, pocztakem sobie i to chyba nic zlego ze probuje dojsc do prawdy a nie zmirniac na pałę pliki w systemie. Załózmy jednak ze chcialbym zmienic, fakt ryzyko zadne. Potrzebuje rady. Uzylem Root explorer i Turbo edytor do edycji pliku. Obie apki dostały uprawnienia root. Efekt jest taki ze po zmianie nazwy pliku nazwa się nie zmienia a po próbie edycji mimo komunikatu ze zapisano plik jego treść pozostała nietknięta. Czego uzywacie do edycji plików ?

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z solid explorer'a, w tym root explorer przestawiłeś pamięć z RO (read only) na RW (read write)? Z tego co pamiętam takie coś się tam klikało...

 

a te 4 urządzenia w tej linijce N3 mają różne wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari,

Po pierwsze dzięki za rady i dzięki za cierpliwość :) Zmienilem testowo dla JBLa i Logitech adaptera. Jest dużo lepiej aczkolwiek jak się wysłuchać np w Iron Maiden Seventh Son of a seventh son, tam jest sporo ostrej gitary to właśnie na niej słychać ze nie brzmi to idealnie czysto i szczegółowo ale nie bądźmy BT audiofilami, do tego są słuchawki i kabel. Jutro potestuje w samochodzie. Dzięki raz jeszcze serdeczne. Uczymy się cale życie :)

P.S Tak wartości były rozne, np 2360340, 2360320

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie obydwie wartości były podobne... a na jakie zmieniłeś? Spróbuj może jeszcze sprawdzić z drugimi, może będzie jeszcze lepiej. Ja bym się musiał kiedyś wsłuchać w mojego Denona jak z jakością ale ogólnie nie usłyszałem nic co by zwróciło moją uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem na takie jak w poście Sibula. Nie mam żadnych innych pomysłów na inne bo te moje jak zauwazyles były dość podobne. A tak z ciekawosci, jak jest u Ciebie w profilu Denona ? Jak masz ochotę się wsluchiwać to skołuj tą płytkę Iron Maiden. Tam ten dźwięk jest szybki i dość skomplikowany można stwierdzić co i jak.

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj jeszcze ustawić to co ja mam w pliku (nad postem sibula napisałem)

mam linkin parka we flacu, myślę że da rade ;) ale ciężko trochę z czasem, za 2 dni może bym mógł przysiąść do tego

 

Edit

jednak dziś się chwila znalazła... wziąłem superluxy hd681 evo bo stwierdziłem że lepiej mi na słuchawkach będzie wychwycić jakość ale denon bardzo cicho gra... tzn potrafi głośno ale jakość tak drastycznie spada... w każdym bądź razie jakość jest... niby poprawna ale słaba. Słychać takie właśnie trzeszczenie folią aluminiową delikatne, wydaje mi się że gra to gorzej od mp3 128kb/s

Póki co z BT tak nie korzystam, jak będę miał w aucie radio z BT to wtedy pokombinuje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...